Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2007, 19:32   #1
ARF
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 17-02-2007
Skąd: HOLANDIA
Model: FOCUS
Silnik: 1.5 Eco Blue 120 km
Rocznik: 2019
Postów: 126
Domyślnie Mokra wykładzina na podłodze po stronie kierowcy

witam.temat mokrej wykładziny pod nogami kierowcy cos nie idzie.dzisiaj zauważyłem że za kierowcą też jest mokro(bardzo).jutro odessam to wielkim odkurzaczem,ale żeby to wysuszyć to trzeba rozebrać pół auta :fcp15 .skąd bierze sie ta woda?ludzie pomocy!miłego ostatniego dnia karnawału!mam fotki z montarzu basu w kole zapasowym focy kombi(fajna sprawa).napiszcie,pokażę zdięcia. :sylwester:

__________________
Było MkI 1.8 16v.Było mk2 1.6 90KM i średnie na 367500km koło 4.1l/100km
Były 2x MkIII 1.6 TDCI 105 KM (4,4l/100km)
Teraz MkIV 1,5 EcoBlue i zaczynam jeżdzić...
ARF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2007, 20:40   #2
Jackiller
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2005
Skąd: PRUSZKÓW
Postów: 82
Domyślnie

Przyłączam się - dzisiaj suszyłem.

Gdzieś ktoś kiedyś pisał, że boczkiem drzwi puszcza... ale w mondeło
Ale też chętnie sie dowiem co to moze być.

NIE ZAŁAPAŁEM - że temat zdublowany SORKA
Jackiller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2007, 22:26   #3
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie

wiem że po stronie pasażera jeśli jest mokro to na 100% podszybie puszcza, może tu też jest tak samo, rozkręcałeś podszybie? Spróbuj może metody detektywistycznej i po prostu obadaj wzrokowo i dotykowo gdzie masz najwyżej mokro, woda zawsze idzie w dół i zbiera się na podłodze, pewnie powinno się zaczynać robić mokro gdzieś pod kierownicą, obok pedałów, bo jeśli masz tylko podłogę mokrą to może jakaś dziura. A może to po prostu ktoś Ci śniegu naniósł do samochodu.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2007, 06:50   #4
skies
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2006
Skąd: woj. śląskie
Model: Ford Focus I/ Modeo MK4 Kombi Tit X
Silnik: 1,6 / 2.0 FF
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 115
Domyślnie

Nie sądzę aby mogło mieć na to wpływ podszybie po stronie kierowcy, ponieważ z zasady to podszybie nie jest szczelne, ma otwory gdzie dostaje się woda spływająca z szyby. Oczywiście inna jest sytuacja po stronie pasażera, gdzie podszybie musi być 100% szczelne z uwagi na znajdujący się pod nim filtr kabinowy.
Tak wiec odrzuciłbym w tym wypadku nieszczelność podszybia. Może odklejona szyba czołowa, a może jakaś zaślepka z podłogi wypadła i przez taki otwór woda dostaje się podczas jazdy??
skies jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2007, 23:26   #5
m.polarny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2007
Skąd: Katowice
Postów: 17
Domyślnie

Witam,

Nie wiem czy kolegów ten temat jeszcze interesuje ale opowiem pewną historię, która może komuś się przyda.
Miałem to samo i też mnie to przerażało. Mokro było i pod kierowcą a jeszcze bardziej za nim (czyli za mną), prawa strona sucha, podszybie ok. Problem okazał się banalny i albo to faktycznie było to albo przypadek sprawił, że w tym samym czasie wyeliminowałem problem, mianowicie: Mam kombi, gdzie w górnej części zderzaka umieszczona jest plastikowa listwa wzdłuż klapy bagażnika. Ona odstawała powodując pewnego rodzaju nieszczelność. Dociśnięcie jej spowodowało koniec moich zmartwień w temacie mokrej podłogi. Jak wspomniałem nie wiem czy to był zbieg okoliczności i jaki to ma związek ze sprawą, czy są tam jakieś systemy kanalików odprowadzania wody ale wiem jedno: Ja od tego czasy, czyli od ponad roku mam problem z głowy a zalewało mnie praktycznie przy każdym większym deszczu.

pozdr
__________________
pozdr,
m.polarny
m.polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2007, 09:55   #6
Ukasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 35
Domyślnie

Czasami ponoć zapychają się kanału odprowadzające wodę spod podszybia. Może tu leży problem?

Czy ktoś wie, ile kosztuje uszczelnienie podszybia w ASO w Wawie?
Ukasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.