Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2007, 21:20   #11
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

ja tez tak miałem-opisywałem to kiedys dokładnie w poscie łozysko koła przedniego mk1-jak znajdzies zprzeczytasz dokładniej,ale w skr:
ja zawracałem i...nie zmiesciłem sie na ulicy i zładowałem-fakt wolniutko jadac-w krwezniola i od tego czasu zaczeło mi buczec w przwym kole jak tylko minimlanie odchyliłm kierownice od kierunku"na wprost"w lewo.

wymieniłem łozyko i po problemie SKF za ok 120zł plus chyba ze 40zł za wymiane dałem.

ps ale sprawdz bo mzoe masz tez luz na mc personie na górze na tych gumach co sa na kielichu pod maska i jak tam sie amor "rusza" -a u mnie to jzu koło "podwija "sie przy zawracaniu bo tam sie na górze przesuwa,to tez mzoe powodowac buczenie i inne dzwieki podczas jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawaim powodzenia

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2007, 13:32   #12
pieniu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2005
Skąd: BYDGOSZCZ
Postów: 30
Domyślnie

To jest na 100% łożysko. Skoro mowisz, ze slyszysz odglosy glosniej podczas skretu w prawo to znaczy, ze to lozysko lewego kola. Wynika to z faktu, ze przy skrecie w prawo lewe kolo pokonuje dluzsza droge i dlatego obraca sie szybiciej przez to "buczenie" jest flosniejsze. Naprawa jest prosta i kazdy mechanik ja jest w stanie przeprowadzic. Niestety łozysko do forda jest cholernie drogie w porownaniu z innymi markami, samo kosztuje kolo 25-30zl + to co doliczy warsztat za robocizne.
pieniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2007, 13:52   #13
Mondi
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2005
Skąd: Dolny Śląsk
Postów: 50
Domyślnie

Cytat:
To jest na 100% łożysko. Skoro mowisz, ze slyszysz odglosy glosniej podczas skretu w prawo to znaczy, ze to lozysko lewego kola.
Ja miałem dokładnie to samo.

Koszt kosmiczny - blisko 1000PLN w ASO (MKIII)
Mondi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2007, 21:00   #14
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

pieniu, jak bys mi załatwił łozysko-podkreślam łozysko-nie szmelc łozysko-->czyli po prostu SKFa do momdka mk1 za 25-30zł + nawet 100%narzutu firmy to bym chyba otworzył sklep z łozyskami!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sam skf koszuje 110-130 zł załezy od sklepu!!!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 10:36   #15
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

Bylem w ABC Focus - wymienili lozysko, SKF 130 PLN, robocizna 117 PLN. Warunki troche spartanskie, ale bez zastrzezen, a co najwazniejsze - przestalo buczec :fcp1

Pozdrawiam
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2007, 07:11   #16
weni
ford::average
 
Avatar weni
 
Zarejestrowany: 09-07-2006
Skąd: Bilcza
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie

mam bardzo podobny problem ale na postoju. Skręca sie kierwonicą w prawo i słychac własnie takie "brzędek" i jest to tylko na postoju w czasie jazdy nie występuje. Wpadłem w dziure skrzywiłem felge, byłem u mechanika i wszystko było Ok z zawieszeniem. Od wczoraj własnie tak "brzdęka". Możecie mi pomóc co to może być ??

P.S
dodam że wczoraj założyli mi sekwencje do Mondka czy może być to związane ??
weni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.