Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2007, 10:47   #1
pieniu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2005
Skąd: BYDGOSZCZ
Postów: 30
Domyślnie Problem z ogrzaniem silnika

Ostatnimi czasy pojawił sie u mnie dosc dziwny problem. Silnik mimo dluzszej pracy nie chce sie nagrzac. Wskazuje na to kontrolka na tablicy rozdzielczej oraz to, ze silnik po dluzszej pracy na luzie ma obroty znacznie powyzej 750/min, jakie mial wczesjniej. Podkreślam, że jest to silnik benzynowy. Nie wiem co możnaby bylo zrobic z tym fantem. Przeciez jazda na zimnym silniku to jego katowanie. Wiem,że zbliza sie lato i ten problem raczej powinien zniknac, ale chyba lepiej dmuchac na zimne.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam wyszstkich.

pieniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 10:51   #2
Edmund_Dantes
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-11-2004
Skąd: Lubuskie
Model: Ford Fiesta MK3,MK4 Ford Mondeo MKI
Silnik: 1,3 1,6
Rocznik: 1992/1996/1996
Postów: 91
Domyślnie

Witam

Obstawiałbym termostat ( może się nie domykać ; tak było u mnie po wymianie jak ręką odjął )

Pozdrawiam
Edmund Dantes
Edmund_Dantes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 21:13   #3
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie

Dłuższa praca to pojęcie względne - określ dokładnie - 5 min?, 15 min?, 1 godz?
Co pokazywała kontrolka wcześniej a co pokazuje teraz?
A obroty normalnie powinny być około 900 obr.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 21:21   #4
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Cytat:
Napisał Edmund_Dantes
Obstawiałbym termostat
u mnie było odwrotnie przegrzewał się. może czujnik temp. na zegar się wziął i popsuł
Cytat:
Napisał pieniu
znacznie powyzej 750/min
a il;e to jest znacznie powyżej ?
może chodzą ci wiatraki cały czas np.
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 11:02   #5
pieniu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2005
Skąd: BYDGOSZCZ
Postów: 30
Domyślnie

Pamietam, ze jakis czas temu jak sie nagrzal to mial dokladnie 750 na luzie, a teraz jest znacznie wiecej kolo 1200-1300. A jesli chodzi o czas pracy to ostatnio bylo to dokladnie 50 min w tym pierwsze 20 min po miescie a reszta trasa. Jak dojechalem na miejsce to kontrolka byla na bialym polu. Co jeszcze zauwazylem, wedlug kontrolki temp. silnika spadala ponizej normy w czasie spokojnej ok 100km/h, bez wyprzedzania, jazdy na trasie.
pieniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 14:19   #6
ZlyStefan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2007
Skąd: Limanowa
Postów: 44
Domyślnie

Cytat:
Napisał pieniu
Pamietam, ze jakis czas temu jak sie nagrzal to mial dokladnie 750 na luzie, a teraz jest znacznie wiecej kolo 1200-1300.
A czy silnik przy tych wyższych obrotach pracuje miarowo? Jeśli masz klimatyzację i ją włączysz to normalne, że obroty wzrastają.

Cytat:
Napisał pieniu
Jak dojechalem na miejsce to kontrolka byla na bialym polu.
Czyli czujnik temperatury ci działa. Nie ma fizycznej możliwości, żeby silnik spalinowy się nie nagrzał, bo jakieś 70% energii spalin zamieniane jest na ciepło. To jak szybko silnik się nagrzewa zależy od wielu czynników: temperatury zewnętrznej, obrotów i wydajności chłodzenia.

Cytat:
Napisał pieniu
Co jeszcze zauwazylem, wedlug kontrolki temp. silnika spadala ponizej normy w czasie spokojnej ok 100km/h, bez wyprzedzania, jazdy na trasie.
To też jest normalne. Jak miałem Passata '90 2.0 to nocą podczas jazdy na trasie 100 km/h na piątce wskazówka opadała na sam dół. Przy takiej szybkości i niskich obrotach chłodnica ma bardzo dobrą wymianę ciepła z powietrzem.

Na twoim miejscu bym się nie martwił - działa ci po prostu chłodzenie. Kiedyś jak w Passacie zepsuła mi się chłodnica, to w ciągu 30 sek. zagotował mi się płyn, poszły dymy spod maski, wyrzuciło korek i płyn się wylał. Trzeba było otwierać ogrzewanie kabiny na full i przy okazji okna, żeby się nie ugotować.
Wierz mi, jeśli chłodzenie nie działa, silnik przegrzewa się bardzo szybko. :fcp27
ZlyStefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 15:40   #7
supermario1
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 26-09-2006
Skąd: Pułtusk
Model: mondeo
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1998
Postów: 85
Domyślnie

Jak przy spokojnej jeździe spada temperatura silnika to nie jest dobrze nie ma co sie cieszyć że mamy dobre chłodzenie. Że się chłodzi to OK ale jak za mocno to źle. Obstawiam że sie zepsuł termostat, jeżeli silnik jest zimny powinien być zamknięty tak aby chłodziwo chodziło na tzw. małym obiegu z pominięciem chłodnicy. Jak sie nagrzeje do ok. 90 st. C to się przesuwa otwierając duży obieg i wtedy płyn idzie na chłodnicę a jeżeli chłodziwo sie schłodzi za mocno z różnych względów to termostat ponownie powinien sie przymknąć i temperatura powinno sie zwiększyć. Także obstawiam zepsuty termostat, ja bym go wymontował, odczytał temperaturę otwarcia i włożył w wodę i razem gotował obserwując temperaturę zadziałania termostatu czy w ogóle się przesuwa. Dobrze aby termometrem do ponad 100 st.C obserwować temperaturę wody. Jeżeli coś z nim nie tak to kupić i zamontować nowy koszt około 50 zł.
supermario1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 17:49   #8
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie

Cytat:
Napisał supermario1
Jak przy spokojnej jeździe spada temperatura silnika to nie jest dobrze nie ma co sie cieszyć że mamy dobre chłodzenie. Że się chłodzi to OK ale jak za mocno to źle. Obstawiam że sie zepsuł termostat, jeżeli silnik jest zimny powinien być zamknięty tak aby chłodziwo chodziło na tzw. małym obiegu z pominięciem chłodnicy. Jak sie nagrzeje do ok. 90 st. C to się przesuwa otwierając duży obieg i wtedy płyn idzie na chłodnicę a jeżeli chłodziwo sie schłodzi za mocno z różnych względów to termostat ponownie powinien sie przymknąć i temperatura powinno sie zwiększyć. Także obstawiam zepsuty termostat, ja bym go wymontował, odczytał temperaturę otwarcia i włożył w wodę i razem gotował obserwując temperaturę zadziałania termostatu czy w ogóle się przesuwa. Dobrze aby termometrem do ponad 100 st.C obserwować temperaturę wody. Jeżeli coś z nim nie tak to kupić i zamontować nowy koszt około 50 zł.
AMEN :fcp4
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 18:53   #9
pieniu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2005
Skąd: BYDGOSZCZ
Postów: 30
Domyślnie

Zrobie tak jak radziliscie. No moze jedna rzecz zmodyfikuje. Nie ma sensu sprawdzac temp. z termometrem ze skala wieksza niz 100C poniewaz woda nie osiagnie wiekszej temp niz temp wrzenia rowna 100C. Sorki, ze sie czepiam, ale jako student chemii nie moglem przejsc objetnie. Jeszcze raz dzieki za rade.
pieniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2007, 11:10   #10
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie

Też bym chyba stawiał na termostat. Na forum znajdziesz opis jak go sprawdzić bez wyjmowania, chyba że odrazu stawiasz na nowy. Wymianę termostatu też tu znajdziesz. A może faktycznie sprawdzić temperaturę płynu, np. w zbiorniczku po nagrzaniu się auta. Z czujnikami też były już róże dziwactwa.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.