Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2007, 13:29   #1
Kangur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Postów: 42
Domyślnie co to jest i czy może mieć to wpływ na załączanie turbiny.

Witam, ostatnio pisałem odnośnie spadku mocy.Wczoraj siedziałem i sobie czyściłem wszystkie styki od jakiś czujników i... tak mi się zdaję że po rozebraniu tego cosik co na zdjęciu turbina zaczęła załączać.Przynajmniej przez dłuższa chwile było o.k. Sytuacja jest dziwna że w serwisie mówią tzn nie są pewnie na 100% ale to chyba pompa a gdzie indziej nic nie mówią. Jeżeli ktoś się zna bo ja nie za bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.( to mam takie pytanko co to jest na zdjęciu i czy to może mieć wpływ na to że turbina czasami załącza a czasmi nie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kangur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2007, 22:00   #2
harryd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2004
Postów: 45
Domyślnie

nie masz przypadkiem tego czujnika do gory kolami? czy to u mnie jest odwrotnie przykrecony? to gowienko wg tisu odpowiada za egr. Pomozcie koledzy czy jest dobrze ten czujnik na fotce zawieszony
harryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2007, 05:50   #3
Kangur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Postów: 42
Domyślnie

chyba ten czujnik jest dobrze zamontowany.Z tego co zdążyłem się zorientować to jest chyba czujnik recylkulacji spalin, nie wie ktoś czy może mieć to wpływ na poprawne załączanie turbiny ?? W serwisie w którym byłem najpierw mówili że tak, później że nie. Tyle że prędzej mówili że to czujnik ciśnienia oleju.Pozdro i dzięki za wszystkie sugestie o ile będą.
Kangur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2007, 21:27   #4
harryd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2004
Postów: 45
Domyślnie

pierd... glupoty. ten czujnik obok co jest jest wazny - MAP. jak zaslepisz egr to nie gra takiej roli.
BTW. mozesz zrobic fotke calego tego czujnika? bo nie wiem jak weze mam popodlaczane, tak zeby bylo widac gdzie ida. dzieki
harryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2007, 13:27   #5
Kangur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Postów: 42
Domyślnie

fotke zrobie i przesle tak wieczorkiem

[ Dodano: 2007-03-24, 19:44 ]
Nie wiem czy przyda się Tobie.. tzn chyba za wiele nie widać. Idzie jakoś sprawdzić czy ten zawór recylkulacji spalin działa prawidłowo ? jak go otworzyłem to tam jest taka gąbka i jak ja wyjmę to autko częściej chodzi o.k. - ma swoją moc. Wie może ktoś co może być walnięte ?? co serwis to inna diagnoza.Zostaje jeszcze sterownik pompy ale.. czy to na pewno.. nikt nie chce ryzykować i powiedzieć że na 100% to to.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kangur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2007, 12:34   #6
harryd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2004
Postów: 45
Domyślnie

dzieki bardzo kolego. on dziala prawidlowo jest podepniesz miedzy te dwa wyprowadzenia w gniezdzie 12 v, oczywiscie wtyczke musisz zdjac i wylaczyc zaplon, powinienes slyszec "cykniecie" jak od przekaznika. po tym odlacz zasilanie, puknij w niego, uslyszysz ze cos w nim "spada" i podlacz zasilanie na nowo, powinien znow "cyknac". To takie łopatologiczne wytlumaczenie heheGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A czy wplyw na turbo ma to uj go wie, wymieniales filtr paliwa?
harryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2007, 18:44   #7
art.pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: Płock
Postów: 135
Domyślnie

gdzie sie pakuje ta zaslepke do recyklu spalin?
moze ktos mi objasni na podstawie zdjec kangura
art.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2007, 21:31   #8
Kangur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Postów: 42
Domyślnie

filtr paliwa wymieniony w chwili obecnej filtr firmy filtron.

[ Dodano: 2007-03-31, 22:38 ]
art.pl zaślepkę gdzie indziej się pakuje na zdjęciach nie ma możliwości pokazania tzn na tych u góry. W poniedziałek mam zamiar zaślepić zawór EGR jak co to zrobię foty.

[ Dodano: 2007-03-31, 22:41 ]
harryd - rozumiem że jak zaślepię EGR-a to zlać ten czujnik czy co tam.Wtedy można powiedzieć że jest tylko dla ozdoby czy ma na coś jeszcze wpływ ??

[ Dodano: 2007-03-31, 22:44 ]
harryd, tak jeszcze spytam odnośnie tego pierdolnika, przewody masz w jednej całości czy łączone ?? Nie wiem czy mam oryginalne bo są łączone.Jaki masz kolor przewodów które wchodzą do tego pierdolnika - brązowe ? rozumiem że jak zaślepię EGR to tylko dla ozdoby ten pierdolnik zostaje czy masz on jeszcze na coś jakiś wpływ ??

[ Dodano: 2007-03-31, 22:46 ]
pomyliłem już te pied.... brązowe wchodzą do tego obok. Sorki
Kangur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2007, 08:59   #9
harryd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2004
Postów: 45
Domyślnie

jak sie zaslepi to moze tam cos jeszcze czyni dobrego ten czujnik ale raczej nie wplywa na moc i turbine. z drugiej strony jesli chodzi ci o te przewody, to wszedzie sa "niby laczone" tym sie nie przejmuj. :fcp22 :fcp23
harryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.