Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2007, 10:35   #31
Markoerg
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2005
Skąd: Łódzkie
Postów: 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał dr_Oktan
Cytat:
Napisał Feri
-wymiana 1 /czyli jednego/ amortyzatora (!) tylnego
Nie wymienia się jednego , jak już to oba na osi. :fcp5
W tym przypadku się zgadzam.
Jednak miałem w poprzednim samochodzie wymianę gwarancyjną amortyzatora (wyciek) po około 5-8 kkm i wymienili tylko jeden a później oba służyły wiernie przez 100 kkm (do sprzedaży samochodu były sprawne).

Markoerg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2007, 13:57   #32
szeski
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2004
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna/LPG
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie

Za 90 wycieraczki?!?!? Za max. 120 kupisz plaskie na aukcji - naprawde polecam... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie rozumiem jak masz placic za cos, co oni musza naprawic na gwarancji... A ze musza cos popsuc, to chyba centrala o tym wie. No chyba, ze oni bez psucia nie potrafia, ale wtedy to juz ich problem - wiec niech nie pieprza...

Za zarowke mam nadzieje nic nie nie chcieli - one tez sa na gwarancji...

Z amortyzatorem to troche ich rozumiem - ford nie odda im kasy za sprawny amortyzator. Chociaz jakby chcieli, to by go tez zglosili jako uszkodzony i wymienili oba - ford podobno nie kwestionuje decyzji ASO... Z drugiej strony dobrze, ze chca wymienic amortyzator na gwarancji po takim przebiegu - ze sprzeglem nie ma tak latwo :fcp24

Pozdrawiam
Szeski
szeski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2007, 16:14   #33
Feri
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2004
Skąd: Otwock k/Wwy
Postów: 18
Domyślnie

mam zaplacic w koncu 848 PLN ...pewnie policzylki za filtr ppylkowy jak zwykle ze 100 zl....
na wymiane amortyzatora sie nie zgodzilem (za zaplata) poczekam na az oba padna i wtedy wymienie oba. jeszcze mam do konca gwarancji 2m-ce

F
Feri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2007, 16:43   #34
szeski
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2004
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna/LPG
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie

az sie cisna wulgaryzmy...

750? myslalem, ze razem z materialami... A tu extra stowka!!!

ja bym wymienil na gwarancji jesli sie da - po co placic z wlasnej kasy. Udaj sie/zadzwon do innego ASO - moze wymienia ci oba na gwaracji... Z mojego doswiadczenia - w ASO trzeba wszystko wychodzic i byc upierdliwy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdro
Szeski
szeski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2007, 11:12   #35
Feri
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2004
Skąd: Otwock k/Wwy
Postów: 18
Domyślnie

zgadzam sie trzeba byc czepialaskim i wymuszac kazde ich naciaganie do sprawdzenia.W koncu powowalem sie na rabat ze str. internetowej (zwracam na to uwage, bo wystarczy sobie wydrukowac kupoin z ich strony tj. auto plazy z popularnej) i zaplacilem 806, z groszami..... (za lozysko nie chcieli, i wyczyscili mi bebny, po tym jak zaproponowalem napisanie listu pretensjonalnego dot. spraw gwarancyjnych do "menedzera")

wiec po wszystkim jestem powiedzmy zadowolony (z tym ze amortyzator po 2 latach ze ma 59%-kwestia jakosci i ze tego ponoc nie wymieniaja...to sie zdziwilem)

moze do maja sie zdecyduje na wymiane obu ale tylko pod warunkiem gwarancji jednego....jeszcze nie wiem (chociaz to wlasciwie lep[iej wymienic w warsztacie noname i se kupic samemu amortyzatory jakiejs porzadnej firmy....
Feri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2007, 19:56   #36
MANIEK70
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał gawleek
Dwa tygodnie temu miałem pierwszy przegląd (po roku, 18000km). Wszystko razem 690 PLN. To tak ma... niestety. Jest to, o ile wiem, cena obowiązująca w firmowych salonach. Obejmuje przegląd, materiały (torchę oleju do serwa, trochę hamulcowego, trochę chłodziwa) i przegląd powłoki lakierniczej. Całość: około 3 godzin.

Cóż... Nowe autka tak mają...

Pozdrawiam,
Gaw
Dziś w serwisie Forda w Opatówku k/Kalisza za przegląd po 1 roku i przebiegu 17.800km zapłaciłem 292,49 PLN. :fcp26 .(w tej cenie dodatkowo za moją zagodą wymieniono filtr powietrza za 71,9Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Sam widziałem przez szybę gościa co robił przy autku.
Miła obsługa, wysłuchali wszystkiego i ustosunkowali się do moich spostrzeżeń.Kawa dostępna bez ograniczeń a cała impreza w ciągu 2,5h łącznie z myciem auta oczywiście.
Polecam naprawdę warto jak ktoś ma niedaleko .
Jestem pozytywnie zaskoczony gdyż to była moja pierwsza wizyta w autoryzowanym serwisie Forda.

Pozdrawiam. :fcp29
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2007, 11:11   #37
SinNameOn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2006
Skąd: śląsk
Model: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 36
Domyślnie

Cytat:
Napisał MANIEK70

Dziś w serwisie Forda w Opatówku k/Kalisza za przegląd po 1 roku i przebiegu 17.800km zapłaciłem 292,49 PLN. :fcp26 .(w tej cenie dodatkowo za moją zagodą wymieniono filtr powietrza za 71,9Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Sam widziałem przez szybę gościa co robił przy autku.
Miła obsługa, wysłuchali wszystkiego i ustosunkowali się do moich spostrzeżeń.Kawa dostępna bez ograniczeń a cała impreza w ciągu 2,5h łącznie z myciem auta oczywiście.
Polecam naprawdę warto jak ktoś ma niedaleko .
Jestem pozytywnie zaskoczony gdyż to była moja pierwsza wizyta w autoryzowanym serwisie Forda.

Pozdrawiam. :fcp29
Ja bylem wczoraj na pierwszym przegladzie i lekko sie wk...wilem.
Jako, ze wylazlo kilka usterek, wumowilem sie z kilkudniowym wyprzedzeniem, zeby uprzedzic o problemach. Problemy to: lekkie trzeszczenie deski rodzielczej, nie dzialajaca kontrolka mozliwego oblodzenia drogi (taka gwiazdka na tablicy), kilka odpryskow lakieru (od kamieni), wyprowadzenie dodatkowego zlacza audio, zmierzenie amotryzatorow i pare innych drobiazgow.

Podjechalem na serwis wczoraj wczesnie rano i otrzymalem informacje, ze calosc prac zajmie oko 2-3 godzin.
Po rownych czterech godzinach! dostalem auto z informacja, ze dokonano tylko standardowego przegladu czyli wymiana oleju wraz z filtrem, filtr powietrza + na moje zyczenie - filtr kabinowy.
Na usuniecie stukow deski zaproponowano mi inny termin bo naprawa wymaga dwoch dni, bez samochodu zastepczego (chyba, ze zaplace 100zl za taki samochod). Co do kontrolki, mechanik powiedzial, ze to sie swieci tylko jak temp spadnie ponizej 4 stopni Celsja (kiedy powiedzialem, ze ta kontrolka powinna zapalic sie rowniez podczas przekrecienia kluczyka - pan byl bardzo zdziwiony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Dodatkowego wyjscia audio nie zainstalowano, bo nie potrafili znalezc kabelka przylaczeniowego...znaczy - wychodzi z radia, ale nie wiadomo gdzie jest !! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Amortyzatorow nie zmierzono tylko stwierdzono, ze z nich nie cieknie!! Auto "umyto" tj. splukano go woda bo sladow zmycia brudu nie zauwazylem (np owady na masce pozostaly). Mam tylko nadzieje, ze nie narobiono mi rys podczas tego mycia, bo jako wielki fan detailingu mam na tym punkcie hopla (dzis jade sprawdzic powloke do odpowiednim swietle, czy nie ma kolistych rys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Na odpryski na lakierze zalecono, abym sobie kupil lakier zaprawkowy i zrobil sobie korekty sam, przy czym nie potrafiono udzielic jednoznacznej informacji, czy wtedy nie strace gwarancji.

Za calosc ( czyli 4 godziny nie wiadomo czego) skasowano 585 złotych !!!

Tak wyglada przeglad w jednym ze slaskich serwisow forda.

Pozdrawiam.

P.S. Dodam jeszcze tyle, ze poprzednio jezdzilem Fiacikiem SC 900. Na pierwszym przegladzie zaproponowano mi jednego mechanika, ktory przez caly czas trwania gwarancji zajmowal sie moim samochodem. Po kazdym przegladzie dostawalem dokladna rozpiske, co bylo zrobione (wydruk parametrow z komputera w tym wydruk pomiaru pracy amortyzatorw) zanim cokolwiek zrobiono przedstawiano mi kosztorys, na dzien dobry zaproponowano rabat, przy dluzszej naprawie dostawalem za friko samochod zastepczy, a na czas trwania przegladu dostawalem kupon na gratisowe sniadanko w ich knajpce (robili pyszna jajecznice!). Samochod spokojnie w trzy lata dojezdzil 175 000km bez awarii.
Bedac posiadaczem autka o polowe tanszego, przywyklem do takiego traktowania przez serwis. Wczorajszy dzien byl dla mnie szczegolnym zaskoczeniem.
SinNameOn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2007, 16:47   #38
krzys2007
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2004
Postów: 41
Domyślnie

Witam. ASO Gołębiewski Starogard Gdański - 530 zł w tym robocizna 278 zł plus materiały: wym. oleju i filtra, wym. filtra powietrza, drobiazgi użyte w przeglądzie, punkty oględzinowe jak dla przeglądu rozszerzonego (po 60 tys.). Przegląd robiłem po 3 roku eksploatacji i przebiegu 31 tys. Na tablicy w serwisie cena przeglądu podstawowego - 600 zł. Pozdrawiam !
krzys2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 19:37   #39
Robertj
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-07-2004
Model: Fusion 1.4 FX Gold
Silnik: 1.4 benz
Rocznik: 2004
Postów: 73
Domyślnie

Cytat:
Napisał SinNameOn
Tak wyglada przeglad w jednym ze slaskich serwisow forda.
Pisz dokładnie u którego dealera byłeś, wiadomo wtedy których unikać.
Robertj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2007, 19:33   #40
JacekJ
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie

Dla celów statystycznych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EuroCar Kraków
Drugi przegląd (po dwóch latach lub 20tys. km)
razem: 846zł (348 części + 498 usługi)

w tym:
filtr nadmuchu, powietrza, oleju
olej, wymiana płynu hamulcowego, dolewka płynu chłodzącego
dezynfekcja klimatyzacji
przegląd nadwozia
wymiana żarówki.

No i rozumiem niegdysiejsze pytanie: po co robić drugi przegląd w ASO tuż przed końcem gwarancji.
__________________
JacekJ
JacekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.