Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2007, 22:47   #1
momo
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2006
Postów: 132
Domyślnie mam mały problem ale nie moge dac sobie rady z diagnoza

zaobserwowalem ostatnio w mondeo tdci 115 km 2003 r na biegu jalowym jak wciskam sprzeglo i puszcze dosc szybko slychac tak jakby klikniecie i na koncu sprzeglo ostatnie milimerty jest jak by twardawe
jadac np 100 na biegach od 3 do 6 jak puszcze gaz i dodam tec slychac jak by klikniecie delikatne z tak jak bydelikatnym ulamkiem sek kola zalapywaly do ciagniecia zaobserwowalem jeszcze obiaw jadac na 1 czy 2 wolno jak by kukanie omykanie krecac kierownica co prawda napewno tarcze sa do wymiany ale nie wiem czy to moze byc od tego na postoju krecoc kolem kierowniczym jak by lekkie klikanie co moze byc bo nigdzie nie moge tego zdjagnozowac

momo jest offline  
Stary 18-03-2007, 09:53   #2
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
zaobserwowalem ostatnio w mondeo tdci 115 km 2003 r na biegu jalowym jak wciskam sprzeglo i puszcze dosc szybko slychac tak jakby klikniecie i na koncu sprzeglo ostatnie milimerty jest jak by twardawe
Początkowe objawy miałem dokładnie takie same, czylio "ćwierkanie" sprzęgła albo na biegu jałowym albo przy zmianie biegów. Jeździłem z tym kilka tygodni, aż przy przyspieszaniu silnik zaczął wpadac w wibracje. Daignoza w ASO konieczność wymiany kompletu sprzęgła tj. koła dwumasowego, tarczy i docisku.
Części kupiłem sam, koszt robocizny w ASO 600.00 pln brutto
Pozdrawiam
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline  
Stary 18-03-2007, 10:43   #3
ILO
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2007
Postów: 29
Domyślnie

Popieram kolegę wyżej - stawiam na koło i sprzęgło. Poczytaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] albo wpisz w: szukaj "koło dwumasowe" znajdziesz tam opisanych dużo różniących się od siebie objawów stukania, piszczenia, cwierkania sprzęgła itp które to są objawami kończenia żywota koła dwumasowego oraz sprzęgła. :fcp25
ILO jest offline  
Stary 18-03-2007, 19:38   #4
momo
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2006
Postów: 132
Domyślnie

a co z wysprzeglikiem tez wywalic
momo jest offline  
Stary 18-03-2007, 20:34   #5
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał momo
a co z wysprzeglikiem tez wywalic
Na przykład u mnie okazało się że nie ma takiej konieczności....

W ASO sprawdzili czy wysprzęglik nie jest "rozszczelniony" i nie cieknie, i pokazali na zbiorniczku płynu hamulcowego przewód do wysprzęglika, informując że płynu ma być zawsze powyżej tego poziomu.
Trzeba o tym pamiętać np. przy wymiane klocków, (ja zawsze przed ta operacją odkręcam zbiorniczek) kiedy wciskamy tłoczek aby klocki weszły, wtedy zawsze troche płynu wyleci
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline  
Stary 19-03-2007, 06:26   #6
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie

momo zmień treść tematu!
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.