Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2006, 12:04   #11
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie

Jeśli masz drgania tylko przy przyspieszaniu to na bank półoś. Też to miałem, był uszkodzony wewnętrzny przegób prawej półosi. Ale piszesz, że prawa została wymieniona i jeśli jest ona nowa to raczej problem jest z lewą. Duże znaczenie ma tutaj jakość montażu. Focus jest bardzo czuły na drgania od półosi. Ja wymieniłem na nową i delikatne drgania dalej występują powyżej 120 km/h ale są ciągłe, nawet na luzie. Też nikt nie wie co to jest.

__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2006, 21:57   #12
PabloG
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2004
Skąd: Wrocek
Postów: 226
Domyślnie

byłem w ASO na oględzinach
efekt:
-lewy wewnętrzny przegub (niestety)
Drgania po wymianie prawego się zmniejszyły ale dalej są teraz lewy przegub wewnętrzny.
I tu mam pytanie?
Czy to wina niefachowej wymiany docisku i tarczy sprzęgła..... bo wtedy musieli obydwie półosie wyciągać. .
AHA jeszcze mam 2 opcje naprawy
Jeżeli uszkodzony jest krzyżak to 110+wymiana
Albo cały zestaw naprawczy za 780 PLN+Wymiana
Co za tym idzie poszukuję na terenie Wrocławia jakiegoś speca co zna się na tym (na półosiach).


PS Oczywiście sprawa dotyczy FOCUSA 1.6 2000 po 140kkm przebiegu.
PabloG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 19:48   #13
plezou
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-04-2006
Skąd: warszawa
Postów: 2
Domyślnie

mam podobny problem tzn. wibracje przy s120 i powyżej w: wymienione końcówki , wewnętrzne przeguby podobno ok, koła zmienione na nowe, felgi wymienione i nadal bije w kierownice aż miło!!!! w serwisie mi powiedzieli żebym wolniej jeżdził!! kpina!!!
mam dość już tego samochodu!!!! może ktoś mi pomoże bo go sturlam z jakieś góry
__________________
pl
plezou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 21:34   #14
Sebik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 42
Domyślnie

Witam

Niestety to częsty przypadek podczas wymiany sprzęgła.
Sam tego doświadczyłem.
Niestety to delikatne półosie i przeguby to największy feler w zawieszeniu focusów.

Po wymianie sprzęgła w moim aucie drgania zacząłem odczywać już po kilkidziesięciu kilometrach, po czym przeistoczyły się one w istne łomotanie - też czułem wszystko tylną częścią ciała.

Okazało się, że spadł jeden z kamieni z ramienia krzyżaka w przegubie - lewym.

Suma sumarum spowodowane to było "siłowym" sposobem założenia lewej półosi.
Tak więc jeżeli masz papier na robotę to w te pędy do warsztatu - na bank, że to ich wina.

Przy wymianie całego przegubu widziałem jak "pawdziwy fachowiec" to robi - wymieniana część niemal sama wskoczyła na swoje miejsce - prosto z pudła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A propo łożyska podporowego na prawej półosi - jedyne co, to może być przyczyną dziwnych dzwięków - głośna praca itp, zwyczajnie wyrabia się i tyle - nie jest przyczyną drgań.

Na szcęście w polsce mało jest dróg pierwszej klasy, tak że bardzo żadko są wyczuwalne niewielkie drgania.

Pozdrawiam
Sebik
Sebik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2006, 17:55   #15
bieluu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2006
Postów: 37
Domyślnie

Cytat:
Napisał ford_driver
Dokladnie na prawj polosi jest lozysko podporowe 'zalaane" guma czasami nawet jak lozysko jest dobre to guma traci swoje wlasciwosci i polos wpada w drgania, dlatego wczeniej pytalem czy chlopak jezdzi mondeo bo tam jest to znana bolaczka
witam.... prosze o rade. bo mam taki wlasnie problem od LONG TIme.. juz dostaje siwych wlosow..... mam dokladnie w Mondeo opisane wyzej wibracje!!!! zostaly wymienio obie piasry i oba lozyska na przodzie... jest ktorys z kolei komlet onpon. felgii tez sa nowe, a w tym okreslonym zakresie predkosci 75-120 jest badzro nieprzyjemne drganie... jak to usunac???? co to moze wogole byc i czy ktos moze dokladnie opisac, co to za ustreka???? z tego co czytam, to mysle ze to wlasnie to.. mam juz dosc tego auta... :/ tylko go stoczyc z gorki... pol roku meczarni a nikt nie wie, co to jest :/

[ Dodano: 2006-04-14, 19:15 ]
jak ktos jest chetny chetnie go sprzedam w piguly.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.((((
bieluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2006, 18:33   #16
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie

Mondeo ma generalnie dobre półosie i ja nie miałem z nimi problemu, focus to już inna bajka. Ale do rzeczy. Na początek sprawdź łożysko podporowe na półosi, bo to najczęściej siada. Napisz, czy te drgania występują w sposób ciągły, czy tylko podczas przyspieszania. Na pewno pochodzą one od półosi, jeśli koła masz dobre.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2006, 21:07   #17
bieluu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2006
Postów: 37
Domyślnie

te drgania przechodza podczas przyspieszania!!!! :/ jak popuszcze gaz, to wtedy nie ma nic, dodaje znowu gazu i powracaja.. opony sa na 100% dobre!!!! jak i wszystkie podzespoly.. czyli piasty, lozyska, galki, gumy w zawieszeniu..

[ Dodano: 2006-04-14, 22:12 ]
wiec dojdzie kolejny wydatek, jesli to juz tylko na tym sie skonczy.. pytanie ewentualnie, ile takie cos kosztuje.. hmm.. wkazdym badz razie dziekuje za pomoc.. to musi byc juz to.. pozd Bielu
bieluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2006, 18:55   #18
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie

Jeśli tylko przy przyspieszaniu to na 100% przegub wewnętrzny półosi. Teraz tylko trzeba zdiagnozować z której strony i wymienić. Do Mondeo z tego co pamientam, to chyba można kupić sam przegób, a nie całą półoś. Powodzenia.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2007, 09:13   #19
bieluu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2006
Postów: 37
Domyślnie

ojjj dawno mnie tu nie bylo heheh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) jak sie okazalo winowajca wibracji byl prawy przgub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum._ hehe.. wymiony zostal wraz z kielichem i juz jest wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
bieluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2007, 10:58   #20
ekonovember
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2007
Postów: 20
Domyślnie

oj, oj mnie tez czeka wymiana sprzegla ale mysle ze mam dobrego fachmana w Katowicach. Na wszystko daje gwarancje i mysle ze nie bedzie problemu z niej skorzystac, choc jeszcze nie musiałem :fcp2

Wymienialem u niego powypadkowo czesci za prawie 9 t zl postluczkowo nie z mojej winy. Wszystko złozył elegancko i w 3 tygodnie. Jedynie co to niewiem dlaczego ubylo mi oleju ze sredniego poziomu do ponizej minimum, i odlamal zatrzask od oslony akku ale juz to zglosilem i zatrzask bede mial za free a olej juz ozupelniony domowymi zapasami oleju z biedronki :fcp4
ekonovember jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.