Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2007, 10:31   #31
Sokół
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Postów: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał jagrall
wybaczcie panowie, ale ja uważam że metrowa antena nadaje się do drapania po plecach. im dłuższa tym lepsza
Nie jest tak do końca prawdą, że im dłuzsza tym lepsza (chyba, że stoisz w miejscu). Podczas szybszej jazdy długa antena tak się wygnie, że jej skuteczność będzie taka sama lub gorsza niż krótkiej (zarazem mniej podatnej na wyginanie) anteny. Poza tym antena musi być naprawdę porządnej firmy (osobiście uznaję tylko Presidenta, mam już drugą (magnesówkę świsnęli :fcp24) , 2 kolejne ma siostra i szwagier i są naprawdę godne polecenia). Miałem kiedyś Midlanda, Lema i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez porównania.

Poza tym możesz mieć 2m antenę, ale jak jej nie zamontulesz na dachu to na niewiele to się przyda.

Moje zdanie jest takie: mocowanie na stałe, na dachu , antena President i dobre radio (president, uniden) i nie ma możliwości, żeby to źle "chodziło".

Pozdrawiam.

__________________
Uniden Pro 520 XL , President Kentucky + dodatkowy głośnik
Sokół jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2007, 10:38   #32
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sokół
Nie jest tak do końca prawdą, że im dłuzsza tym lepsza (chyba, że stoisz w miejscu).
a ja sadze ,że Ty niemasz racji miałem krtótką antene 18-244 Midlanda (abstrac***ąc od tego ,ze sie zerwała z dachu podczas jazd) to potym jak zakupiłem inny magnez tym razem Lemm 160cm to nie ma porównania jest o niebo lepsza wszystko słychać i mnie słychac. ostatniio miałem okazjie przejechać sie z tą krótka antenka i różnica jest kolosalna dopiero to odczułem jak chwię juz jeżdzę na tej 160 a raz jechałem z ta krótką faktycznie też sie sprawdza itez znowu cały komplet sie zwrócił przy zmmienie V ze 140 na 60 ale np musiałem dopytywac który dokładnie kilomert bo nie mogłem odróżnić 567 od 667 co przy 160cm nie istnieje
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2007, 12:50   #33
Sokół
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Postów: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pinki
Cytat:
Napisał Sokół
Nie jest tak do końca prawdą, że im dłuzsza tym lepsza (chyba, że stoisz w miejscu).
a ja sadze ,że Ty niemasz racji miałem krtótką antene 18-244 Midlanda
1. Midland z całym szacunkiem to nie President
2. Krótka, ale naprawdę dobra - President Kentucky rulez :fcp4 (u mnie spokojnie 10-12km poza zabudowanym)
3. Miałem (w zasadzie mam w innym aucie-siostry) też Presidenta 150cm, tylko, że zamontowany na klapie. Do mojej nie ma w ogóle po co startować :fcp27
4. Znajomy ma Presidenta 2m ( na busie) i szczerze mówiąc jest w szoku, jak działa ta moja mała antenka :fcp14
6. Miałem również 1m Lemm, 1,5m Alan :fcp5 no comment Lemm łapał może na 3-4 km (na magnesie) , Alan trochę lepiej, ale niedużo.
5. W terenie zabudowanym przy małej prędkości długa antena może sprawdza się trochę lepiej, ale już nie np przy 140-160 na trasie
6. Porównuję anteny tego samego producenta!!! (President)
7. Nie mówię, że długa jest gorsza czy lepsza, tylko neguję twierdzenie, że długa jest "na pewno lepsza niż krótka"
8. I jeszcze jedno - jak wjeżdzam do garażu to nie wychodzę wykręcać anteny :fcp2
__________________
Uniden Pro 520 XL , President Kentucky + dodatkowy głośnik
Sokół jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2007, 15:04   #34
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Sokół, najlepszą antenę i tak ma Jagrall czyli Alaske Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a mój lemm zbiera w trasie spokojnie 20km a kłade ją na bagażniku
z tego co widze masz małe pojęcie na temat propagacji rozchodzenia sie fal
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2007, 17:00   #35
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pinki
i tak ma Jagrall czyli Alaske
ja mam lemm magnum
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2007, 17:24   #36
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

to mi sięś Jacku pomyliło co do twojej anteny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2007, 21:48   #37
Sokół
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Postów: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pinki
Sokół, najlepszą antenę i tak ma Jagrall czyli Alaske Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a mój lemm zbiera w trasie spokojnie 20km a kłade ją na bagażniku
z tego co widze masz małe pojęcie na temat propagacji rozchodzenia sie fal
Możliwe, prezentuję tu tylko moje spostrzeżenia, nie jestem "fachowcem" :fcp1 Ale jeśli już to ja mam ciebie słyszeć z odległości 20km, a nie ty mnie, rozumiesz? Im lepsza antena, tym ciebie dalej słychać. A to, co "zbierasz" to małe piwo :fcp1

A te moje 10-12 km to nie wiem czy to wszystko, na co ją stać, po prostu jeszcze nie sprawdziłem. :fcp12

Pozdrawiam i zdania nie zmienię :fcp2 :fcp1
__________________
Uniden Pro 520 XL , President Kentucky + dodatkowy głośnik
Sokół jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2007, 08:48   #38
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sokół
Im lepsza antena, tym ciebie dalej słychać
nie koniecznie, na to ma też wpływ radio

[ Dodano: 2007-01-20, 09:49 ]
Cytat:
Napisał Pinki
to mi sięś Jacku pomyliło co do twojej anteny
ale i tak mam najlepszą antenę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2007, 21:24   #39
scoby23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2007
Postów: 10
Domyślnie

kolego ja miałem radio Alan 48+ i jest spoko i cena też ma am i fm po rozszerzeniu 400 kanałów i można naginać w domu na wzmacniaczu i jest ok a jeżeli chodzi o działanie to na 10 punktów ja dam 8 z dużym plusem


pozdro
:fcp12
scoby23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2007, 21:34   #40
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

scoby23, post jest z przed roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.