Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2007, 12:53   #11
MerlinMag
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2006
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie

witam!

mam takie pytanie odnosnie wymiany oleju w nowym samochodzie.
od miesiaca jestem posiadaczem focusa z silnikiem 1,6 16V i podczas odbioru powiedziano mi ze pierwsza wymiana oleju dopiero po 20 tys. km. dla mnie to troche dziwne bo jak moj ojciec kupowal seata to kazali juz mu przyjechac po przejechaniu 1,5 tys. km.
czy lepiej teraz wymienic jak juz przejechalem 1,5 tys. km czy czekac do 20 tys. km?
kolejne pytanie czy wymiana oleju przy tym przebiegu spowoduje np. mniejsze zuzycie paliwa? (w seacie ojca bylo widac roznice w pracy i w spalaniu - ok. 1 litra na 100 km).

pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

Jarek

MerlinMag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2007, 20:39   #12
DaymoN
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-12-2006
Skąd: Ustka
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał MerlinMag
witam!

mam takie pytanie odnosnie wymiany oleju w nowym samochodzie.
od miesiaca jestem posiadaczem focusa z silnikiem 1,6 16V i podczas odbioru powiedziano mi ze pierwsza wymiana oleju dopiero po 20 tys. km. dla mnie to troche dziwne bo jak moj ojciec kupowal seata to kazali juz mu przyjechac po przejechaniu 1,5 tys. km.
czy lepiej teraz wymienic jak juz przejechalem 1,5 tys. km czy czekac do 20 tys. km?
kolejne pytanie czy wymiana oleju przy tym przebiegu spowoduje np. mniejsze zuzycie paliwa? (w seacie ojca bylo widac roznice w pracy i w spalaniu - ok. 1 litra na 100 km).

pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

Jarek
Witam,

Wymień olej po 1500km, nawet wcześniej.
Serwis tak powiedział bo jak to oni mówią "chodzi o kieszeń klienta" dlatego mówią co 20k km albo co 30k km. Ja będe wymieniał co 10k km bo szykuje "wirusa" i dbam o silnik,a wracając do tematu to:
Ja w swoim wymieniłem po 1400km. Mam 2.0 TDCi w Focusie II. Teraz mam 2400km.
Ja wymieniłem u swojego zaprzyjaźnionego "olejarza" nie w serwisie. Wlałem świeży Forda 5W30 Formula E z bańki, nowy filtr oleju (to bardzo ważne) + Motorlife. Olej z tego co mówił facet (przedstawiciel sprzedaży olejów) to jest to Mobil 5W30 FE czy coś produkowany dla Forda spełniający wszystkie normy Forda.
Na oleju się nie oszczędza. I pamiętac o filtrze oleju.

Pozdrówka.
__________________
-= Ford RESPECT =-
DaymoN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2007, 20:49   #13
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
+ Motorlife
nie szkoda Ci silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja bym juz od Ciebie nie kupił.
lac te badziewia do nowego silnika :O
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2007, 22:48   #14
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie

U mnie zmiana oleju na pełny syntetyk spowodowała zmniejszenie zużycia paliwa na 100 km ( 0,8-0,9 l ) i nie są to odczyty z komputera pokładowego (takowego nie posiadam gdyż mam najbiedniejszą wersję wyposażeniową) lecz proste obliczenia przy tankowaniu które wykluczją błąd pomiaru.
matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2007, 12:44   #15
DaymoN
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-12-2006
Skąd: Ustka
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slawko
Cytat:
+ Motorlife
nie szkoda Ci silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja bym juz od Ciebie nie kupił.
lac te badziewia do nowego silnika :O
Cześć,
Dlaczego tak mówisz, ja nie mówię o MotorDoctor ale o Motorlife - dawny Militec. To nie zagęszcza oleju czy inne badziewia tylko zmiejsza tarcie. Osobiście polecam. W sporcie idealne.
Oto strona info:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ponadto sam mój tuner to polecił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrówka
__________________
-= Ford RESPECT =-
DaymoN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2007, 16:35   #16
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Motorlife to nie odmiana motodoctora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie to lej co chcesz. Twoje auto. Ale mnie szkoda by było wlewać cokolwiek innego niż olej.

Jak juz chcesz, to zainwestuj w dobry olej do forda, np. MOTUL'a
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2007, 17:15   #17
DaymoN
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-12-2006
Skąd: Ustka
Postów: 23
Domyślnie

Witam,

No właśnie Motul już czeka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
-= Ford RESPECT =-
DaymoN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.