Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2006, 08:25   #11
dragan36
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Mława
Postów: 23
Domyślnie

Hmmm... ciezko powiedziec w serwisie Forda powiedzieli ze pompa... ale z nimi nie chce mi sie juz gadac.... generalnie tak to jest jak sie mieszka w srodku niczego i nie ma sie wyboru gdzie pojechac :/
Co do Mabi zeczywiscie bylem na stronce anty i niezle jest tam zjechana ta firma w zwiazku z czym kto mi poleci dobry serwis Boscha co mi zregeneruje lub wymieni pompe bez jakis jazd jak w Mabi ?
Jesli nie to zawioze do Mabi i pozostaje sie modlic ze to nic powaznego i ze akurat moze Pan kierownik bedzie mial lepszy dzien :fcp1

Zaznacze ze chce oddac caly samochod i odebrac go juz do jazdy, w zwiazku z czym np czy Chiniewicz jako Bosch Diesel Cente wezmie mi samochod ztregeneruje pompe i doprowadzi do jazdy ?

[ Dodano: 2006-12-20, 15:27 ]
No to tak, w koncu jednak bede go robil w serwisie Forda troche bardziej kulturalna rozmowa tym razem
Kosztorys:
225 - diagnoza
4000zl - pompa regenerowana
1200zl - wymiana
14zl - jakies uszczelki
140- filtr paliwa
w sumie 5580 i samochod na piatek albo sobota rano. Gwarancja na rok.
Gosc z serwisu powiedzial ze jeszcze sie cos urwie z tego :fcp1 (mama nadzieje ze to nie kolejna sciema)

Serwis Bosch:
200zl - diagnoza
3500zl - sterownik (zakladajac ze to tylko sterownik)
800zl - wymiana
150zl - filtr paliwa
dodatkowo:
225 - diagnoza forda
300 - laweta do wawy
w sumie ok 5000 samochod po nowym roku dopiero diagnoza, ceny tylko orientacyjne bo nie chcieli wiecej mowic dopoki samochodu nie zobacza i pompy takze mam nadzieje ze mimo wszystko dobrze zrobilem
Foke za 12 miesiecy sprzedaje albo podpalam :573:
A moze ktos wie jak sie sprawuja pompy po regeneracji ??
Ile moge liczyc ze przejade na niej ?

Fakt faktem teraz bede sie podnosil finansowo przez ladne kilka miesiecy wiec generalnie lipa... ale mam nadzieje ze juz w piatek niezle Foke przepale jak bede jechal na swieta do domu :fcp18

dragan36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2006, 05:25   #12
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Kur........sko wielkie koszta, ja też już myśle z żoną co by tu kupić, a foke sprzedać. W serwisie bosch-a mówią że jak wymienię sterownik to mogę jeździć rok bez strachu, a skąd wiem czy za kilka miesięcy nie padnie mi pompa !? W sierpniu dałem za to auto 25000, a teraz może wystawie je za 23000 , a dostane 20000zł. :fcp11
Lipa przy takich kosztach jeździć autem i modlić się że jak coś się zepsuje , to aby nie pompa, wtryski lub sprężarka.
Pozdrawiam
WESOŁYCH ŚWIĄT (które długo będziemy pamiętać)
Piotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2006-12-21, 07:23 ]
We wspominanym wcześniej Manie i jego pompie regenerowanej nic się nie dzieje.
Raz w tygodniu leci do Hanoveru, a raz do Hattingen i nic się nie dzieje z pompą. Mamy takich cudnych kierowców ,że nawet ostatnio zatankowali do pełna benzyne (IQ gęsi wędrownej). Tylko tyle mi wiadomo na temat regeneracji !!!
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2007, 09:34   #13
dragan36
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Mława
Postów: 23
Domyślnie

No witam w Nowym Roku mam nadzieje ze lepszym dla naszych Foczek :fcp1
5500 za calosc poszlo az milo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiscie gdyby wszystko by bylo ok to chyba jakies swieto w ASO by bylo :fcp1
Po wymianie pompy mam problem z odpaleniem Foki w niskich temperaturach.
Wszystko dziala dobrze jesli jest w miare cieplo jesli juz zapali ytez nie ma problemu ale przy niskich temperaturach musze krecic rozrusznikiem jakis czas jak w C-330 a moja Foka to przeciez nie jest sprzet do orania pola :fcp12 dzis dzownie do ASO cos mi chyba zwalili przy ustawianiu, jak przekrece kluczykiem i zalapuje to tylko tak na jedna sekunde po dluzszym kreceniu zalapuje zalapuje az w koncu odpala porazka jak nie wiem... jak ja ja w takim stanie sprzedam chyba latem :fcp15 mam nadzieje ze Ciecie nie beda krecic tylko ustawia wszystko tak jak powinno byc tylko jak im to pokazac ze zwalili nie mam zamiaru zostawiac Foki az przyjda mrozy i w koncu zauwaza co jest nie tak :fcp5
dragan36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.