Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2006, 11:16   #1
Olo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2006
Skąd: śląsk
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Nieszczęsne koło dwumasowe

Na początek witam wszystkich klubowiczów!!!
Mam problem z tranzitem 2002 rok tddi 100 KM.Mechanik dał diagnoze padło koło dwumasowe,mam pytanie czy te kolo dwumasowe można zastąpić jednomasowym bo dzwoniłem do firmy AMGT w Zabrzu i powiedzieli mi że od 2miesięcy wkładają (przerabiają)te koło dwumasowe na jednomasowe wraz z nową tarczą i dociskiem. Znów inne serwisy albo nic o tym niewiedzą albo zdecydowanie odradzają takiego rozwiązania.
I co o tym sądzicie? bo ja od tej ilości informacji już zgłupiałem!!!
Czy takie koło dwumasowe oprucz tego że stuka przy popuszczaniu gazu i gaszenia silnika na wolnych obrotach może wywoływać większe wibracje na karoserię a w szczegulności na kierownicy bo mam wrażenie jakby zwiększyły się drgania(mrowienie)kierownicy jak go kupiłem rok temu to nieczułem takich mocnych wibracji na kierownicy mimo że autko miało przejechane 223tyś no i nic niestukało przy popuszczaniu gazu. SŁYSZAŁEM ŻE TE KOŁO DWUMASOWE TO ZAKAŁA WSZYSTKICH FORDÓW I NIE TYLKO PONOĆ WYTRZYMUJĄ OD 50 DO 100 TYŚ KM !!!





Mam jeszcze pytanko gdzie najtaniej można kupić orginalne koło dwumasowe wraz ze sprzęgłem jak by ktoś miał ciekawą propozycję to podam meila [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z góry dziękuje za jakieś informacje w tej dziedzinie sprawy!!!

Dodano: 2006-11-23, 21:12
widzę że w tym temacie raczej nie ma fachowców!!!! :fcp5

Olo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2006, 11:14   #2
kuczis
ford::advanced
 
Avatar kuczis
 
Zarejestrowany: 02-06-2006
Skąd: Dania, Nordsjælland
Model: był Transit jest Focus
Silnik: 1.0 ecoboost 147KM by heko
Rocznik: 2012
Postów: 386
Domyślnie Nieszczęsne koło dwumasowe

może dlatego ze sprzegło raczej nie pada w transitach , mam dwa i w zadnym z nich nie miałem problemów ze sprzęgłem , ale to może dlatego że słabsze (85KM ) oba mnają przebiegi ponad 400tyś
__________________
Ford Transit all time... only in road
kuczis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2006, 21:29   #3
Olo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2006
Skąd: śląsk
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie

Witam- sprzęgło jest ok tylko stuka w kole dwómasowym natomiast tarcza i docisk działa bez zarzutów
Olo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2006, 16:27   #4
kuczis
ford::advanced
 
Avatar kuczis
 
Zarejestrowany: 02-06-2006
Skąd: Dania, Nordsjælland
Model: był Transit jest Focus
Silnik: 1.0 ecoboost 147KM by heko
Rocznik: 2012
Postów: 386
Domyślnie

hm... no to teraz rozumiem , w każdym razie ja w moich transitach nie spotkałem sie z jakimikolwiek problemami z kołem dwómasowym
__________________
Ford Transit all time... only in road
kuczis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2006, 23:08   #5
uzdrowiciel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2006
Postów: 40
Domyślnie

sprostowanie transity 85 PS nie maja kola dwumasowego
transity 100PS maja ale uwaga 08/00 roku do 08/01 oraz przez caly czas TDci 125 PS sie znaczy
pozostale nigdy nie mialy kola dwumasowgo(wynalazku piep...)
nawiazujac do wypowiedzi ola1 zastapic kolo dwumasowe mozna owszem zestawem z 85 ps ale UWAGA z calym sprzeglem!!!!
to nie jest alternatywa fordowska tylko ludzka kombinacja :-)
__________________
diesel pestka !!!
uzdrowiciel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2006, 14:43   #6
Olo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2006
Skąd: śląsk
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie

Witam wszystkich!!! sprwaw koła się wyjasniła to był stuk z tylnej łapy (poduszką pod skrzynią biegów)

ale mam pytanie do kolegi uzdrowiciela ja mam trazitka z 2002 r z maja to on ma te kolo dwumasowe czy go niema mam wersje 100 konną bo już sam niewiem!!

acha jeszcze jak się pytałem w tej sprawie firmy w zabrzu bodajrze AMGT to powiedzieli mi że przerabiają tak te koła dwumasowe bo ford wypuścił zmianę i wkłada koła zwykłe z dociskiem i tarczą ale to był blef bo jak dzwoniłem do serwisu forda w katowicwch to oni o tym nic niesłyszeli a kolega uzdrowiciel właśnie mnie w tym potwierdził że jest to podwórkowa przeróbka !!! i wolę nieryzykować takich przeróbek w ałcie zarobkowym co dziennie musi jejżdzić!!!

pozdrawiam wszystkich urzytkowników forda!!!
Zdrowych i wesołych świąt!!!
Olo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2006, 22:27   #7
uzdrowiciel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2006
Postów: 40
Domyślnie

olo1 podaj mi numer VIN na PW to sprawdze czy mas zdwumas czy nie .Wszystkiego nie mam w glowie i niestety 100 % to ci nie odpowiem bez VIN-u
Pamietaj jednak to co mowilem Tz pisalem po 03- roku nie ma juz kół dwumasowych w transitkach 100 PS 2.0 L DI jest tylkow w 2.0L TDci-- nadal kolo dwumasowe
__________________
diesel pestka !!!
uzdrowiciel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2006, 11:24   #8
Olo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2006
Skąd: śląsk
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie

Witam kolegę uzdrowiciela!!! mój VIN to WF0VXXGBFV2J83632
mam jeszcze pytanko czy po tych numerach możesz mi powiedzieć gdzie był wyprodukowany i kiedy
z góry wielkie dzięki!!!
Olo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.