Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2006, 10:42   #1
persi
ford::average
 
Avatar persi
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi 100 km
Rocznik: 2003
Postów: 62
Domyślnie Czym dokleić plastik?

Witam!


Mam pytanie czym dokleić plastik do szyby, ten co sie go sciaga przy wymianie filtra kabinowego. Nie dokleiłem go i mi parują szyby a także dostaje sie woda po prawej stronie.
Prosze o rade.

persi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2006, 08:49   #2
nolan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2005
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 01
Postów: 30
Domyślnie

Temat niestety stary jak świat. Są różne szkoły. Wielu praktykuje silikonem lub specjalnym kitem, jaki jest w serwisach forda. Ja robiłem tym kitem (50 zeta w serwisie). Obydwie metody się sprawdzają, ale pod warunkiem, że plastykowe podszybie, jakie chcesz podkleić nie jest odkształcone (po kilku latach niestety nie przylega już tak dobrze i tak jest u mnie). Ja mam na szczęście ten plastyk ze specjalną rynienką, która osłania filtr kabinowy (nie miały tego pierwsze modele foki). Podejrzewam, że jednak trochę wody mi się tam dostaje, lecz wpada do rynienki i profilami jest odprowadzana na zewnątrz. Dzięki temu mimo nieszczelności podszybia jest zawsze sucho i żadnych problemów (w serwisie takie podszybie ok. 150 zł)
nolan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2006, 09:21   #3
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie

Witam!!
W mojej foce to podszybie również odstaje (nie trzymają te kołeczki co się wciska). Jednak poza tym, że to nie szczególnie wygląda, nic złego nie dzieje się, tzn nie cieknie woda do wnętrza. Chyba ważne jest odpowiednie zamontowanie podszybia, a nie jego klejenie do szyby.
Pozdrawiam :fcp29
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2006, 09:41   #4
mark
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-02-2006
Skąd: Czestochowa
Model: mondeo
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 2001
Postów: 100
Domyślnie

Panowie jest silikon szklarski bezbarwny POLECAM do kupienia za około 15 zł Mysle ze kazdy z was sobie poradzi Ja tez mam ta rynienkę do odprowadzenia wody w mondeo
mark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2006, 12:35   #5
barabasz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2004
Skąd: śląsk
Model: omega
Silnik: 3,0v6
Rocznik: 1998
Postów: 116
Domyślnie

Cytat:
Napisał korek007
. Chyba ważne jest odpowiednie zamontowanie podszybia, a nie jego klejenie do szyby.
Pozdrawiam :fcp29

caly problem polega na dokladnym zalozeniu rynienki , ja jezdze juz kilka lat bez klejenia i woda nigdzie sie nie dostaje ale kilka razy musialem poprawiac podszybie po wymianie filtra
__________________
Na razie brak Forda.

ale rozglądam się za Mondeo lub Focusem.
barabasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2006, 12:49   #6
sylwek1980
ford::average
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 26-12-2005
Skąd: Bydg-Fordon
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 181
Domyślnie

Ja miesiąc temu wymieniałem filtr. U mnie to plastikow podszybie nie trzyma, jest lekko odkształcone i przed wymianą też bylo. Jeden kołek wogóle nie trzyma a jeden ledwo. Mimo to nie mam wody w kabinie i nie parują mi szyby. A mój focusik jest z 2000r. Nie wiem w czym rzecz ale zauważyłem ze wielu uzytkowników Focusów narzeka na to. Więc czemu mi nie leci?
sylwek1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2006, 17:16   #7
barabasz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2004
Skąd: śląsk
Model: omega
Silnik: 3,0v6
Rocznik: 1998
Postów: 116
Domyślnie

Cytat:
Napisał sylwek1980
Ja miesiąc temu wymieniałem filtr. U mnie to plastikow podszybie nie trzyma, jest lekko odkształcone i przed wymianą też bylo. Jeden kołek wogóle nie trzyma a jeden ledwo. Mimo to nie mam wody w kabinie i nie parują mi szyby. A mój focusik jest z 2000r. Nie wiem w czym rzecz ale zauważyłem ze wielu uzytkowników Focusów narzeka na to. Więc czemu mi nie leci?

ale o jakich kołkach mowa, tam jest tylko jeden na srodku ktory sie odkreca po to by wyciagnac podszybie , ten drugi to atrapa , przynajmniej u mnie tak jest a mam foczke z 99r
__________________
Na razie brak Forda.

ale rozglądam się za Mondeo lub Focusem.
barabasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2006, 20:31   #8
sylwek1980
ford::average
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 26-12-2005
Skąd: Bydg-Fordon
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 181
Domyślnie

No a u mnie są dwa kołki od strony szyby. Ale co z tego jak i tak nie trzymają.
sylwek1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2007, 17:08   #9
Marcin157
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2006
Skąd: Wieluń
Model: C-max Ghia
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp.

Więc jest tak pod tymi zaslepkami atrapami od strony pasażera nie ma śruby jest tylko jedna przy łączeniu jednej strony z drugą natomiast pod tymi zaślepkami są takie zatrzaski (taki plastki ktury jest w karoserii i drugi który jest w podszybiu) i własnie czy da się gdzieś te zatrzaski dokupić bo po dzisiejszej wymianie filtra jeden mi sie urwał a drugi ledwo trzyma.
Marcin157 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2007, 19:39   #10
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie

Jak jest rynienka w podszybiu i dobrze się je zamontuje, to nic nie kapie. Nie trzeba kleić. Problemem są tylko ****iane zatrzaski. Ja rozwiązałem to w banalny sposób. W miejscu gdzie są te niby zaślepki porobiłem otwory i skręciłem to na wkręty. Ważne jest tylko, aby dobrać wkręty oksydowane o odpowiedniej średnicy i łbie soczewkowym. Wygląda to bardzo dobrze, a podszybie jest mocno dociśnięte do szyby i nigdzie nie odstaje. Rozbierałem to już kilka razy i nie ma problemu z ponownym montażem.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.