Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2006, 09:09   #11
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Pewnie to nie jest proste, ale z logicznego punktu widzenia to należałoby obciążyć wszelkimi kosztami osobę, która popełniła błąd. Ale jeśli to tylko koszt 10000zł to faktycznie przy takim aucie opłacalne.

llechu jest offline  
Stary 17-10-2006, 13:40   #12
krolik2002
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: wawa
Postów: 28
Domyślnie

pomyślcie logicznie :fcp12 nawet jakby auto spadło z Lohry podczas transportu to niby po co mieliby je przemalować z srebrnego na niebieski :fcp9 :fcp9
krolik2002 jest offline  
Stary 17-10-2006, 16:22   #13
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

unky, masz 2.0 TDCi 130KM. Gostek źle przeczytał

Masz dokładnie DURATORQ DI 2.0 CR (130PS)

Nie było TDDi 130KM.
 
Stary 18-10-2006, 07:31   #14
unky
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2006
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 61
Domyślnie

Okazuje się że dobrze przeczytałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dokaładnie tak jak Ty mi to przytoczyłeś: "DURATORQ DI 2.0 CR (130PS)"
Widział że jest napisane DI 2.0 wiec powiedział że to TDDi. Fachowiec z autoryzowanej ostacji obsługi Forda;-) Oczywiście nie dowidział że jest CR co chyba oznacza Common Rail?

Dzisiaj jadę odkręcić śruby bo nie mam orginalnego klucza do śruby zabezpieczającej.

Pozdro
unky jest offline  
Stary 18-10-2006, 07:53   #15
arni0000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-04-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 402
Domyślnie

Tacy są fachowcy w polskich serwisach nie doszkoleni i później tal wychodzi. może z tym kolorem było podobnie niebieski do srebrnego nie podobny ale jak ktoś angielskiego nie zna to może pomylił.
arni0000 jest offline  
Stary 18-10-2006, 08:03   #16
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Okazuje się że dobrze przeczytałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dokaładnie tak jak Ty mi to przytoczyłeś: "DURATORQ DI 2.0 CR (130PS)"
Widział że jest napisane DI 2.0 wiec powiedział że to TDDi. Fachowiec z autoryzowanej ostacji obsługi Forda;-) Oczywiście nie dowidział że jest CR co chyba oznacza Common Rail?
No to jednak źle przeczytał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Stary 18-10-2006, 09:48   #17
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Cytat:
Napisał arni0000
Tacy są fachowcy w polskich serwisach nie doszkoleni i później tal wychodzi. może z tym kolorem było podobnie niebieski do srebrnego nie podobny ale jak ktoś angielskiego nie zna to może pomylił.
Mi się chyba przedwczoraj tak chciało śmiać, że szok, jak się wypowiadał pan z ASO, który tłumaczył, że naprawy aut poza ASO są dokonywane przez samouków, którzy nie przeszli stosownych szkoleń i tak naprawdę nie powinni się tym zajmować (tacy też się oczywiście zdarzają, ale to przecież nie reguła). Z tego co mi wiadomo (a może się już coś zmieniło), mechanicy do ASO są zatrudniani przeważnie prosto po szkole zawodowej i zarabiają tyle, że jak tylko złapią trochę praktyki, zagospodarowują jakiś garaż i rozpoczynaja działalność na własną rękę, a ASO zatrudnia kolejnych z łapanki. Pewnie prawdziwi fachowcy i eksperci się też zdarzają, ale to raczej rodzynki w cieście. Znane mi są też przypadki, że auto pozostawione w ASO do jakiejś bardziej skomplikowanej naprawy, trafiało na lawetę i jechało do pana Zenka-elektryka do garażu bo sobie "fachowcy" w ASO nie mogli poradzić. :fcp18 Niestety, ale ASO w Polsce można poznać jedynie po poziomie cen.
llechu jest offline  
Stary 27-10-2006, 08:33   #18
laskens
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-10-2006
Skąd: Gdynia
Model: Transit Custom
Silnik: Puma
Rocznik: 2013
Postów: 22
Domyślnie

witam, czy ktorys z naszych fachowcow moze mi cos wiecej powiedziec na temat galaxy WFOGXXPSWGSM13810, dręczy mnie dlaczego mam silnik 2.0 16v a inni posiadacze maja 2.0 8v Czy ktos kiedys nie zmienial silnika???
__________________
laskens 2.0 8v gaz-sekwencja
laskens jest offline  
Stary 27-10-2006, 17:20   #19
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

laskens, wychodzi na to, ze Ty masz 2.0 EFI. Patrzac na to wychodzi, ze 16V to były 2.3l . 2.0 były 8 zaworowe. Jedne i drugie miały dwa wałki rpzrzadu.
Ja nie potrafie dokładnie odpowiedziec.
 
Stary 27-10-2006, 22:53   #20
laskens
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-10-2006
Skąd: Gdynia
Model: Transit Custom
Silnik: Puma
Rocznik: 2013
Postów: 22
Domyślnie

heh, wiem ale jak juz wspominałem w innym poscie, to na pokrywie zaworów jest wybite DOHC 16V i pytalem u importerow czesci uzywanych i w sklepach moto, to wystepowały takie silniki lecz rzadko,jest kilka aut na allegro i moto giełdzie wyposazonych w takie silniki. Dziwi mnie tylko moc.. dlaczego tylko 115KM? Mialem kiedys sierre 2.0 DOHC EFI 120KM i glowice na oko byly podobne lecz roznia sie pokrywa zaworow,a w zasadzie napisem. Musze pod nia wkrotce zajzec..Szykuje sie do wymiany popychaczy i stad ta mala afera bo nie wiem jakie czesci kupic,mam dobre warunki kupna a b.malo czasu na czekanie na nie i naprawe.
__________________
laskens 2.0 8v gaz-sekwencja
laskens jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.