Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2006, 12:08   #1
WAT
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2006
Postów: 2
Domyślnie awaria tdci

Samochod to focus II tdci 109KM z 14 tysiacami przebiegu po niedawno zrobionym co rocznym przegladzie w ASO. Auto sprawowało się zawsze bardzo dobrze, było zadbane (czekałem z wyłączeniem silnika po jezdzie oraz nie wkrecałem go na wysokie obroty przed rozgrzaniem). Dzis rano byłem umowiony na 9:00 w pewnym miejscu i po raz pierwszy zawiodłem sie na fordzie gdy spieszac sie wpadłem do garazu, przekrecam kluczyk a na tablicy rozdzielczej zapala mi sie cala dyskoteka, miga jak szalona lampka kontrolna układu unieruchomienia silnika a kontrolka swiec zarowych nie gasnie. Odczekałem chwile i znow przekrecilem kluczyk (ale nie uruchamialem silnika) efekt taki sam. Pojechalem innym samochodem w umowione miejsce a po powrocie znow sprubowalem uruchomic forda, tymrazem sie udalo. Pojechalem prosto do serwisu a tam spec zasugerowal ze to moze pasy nie byly zapiete :fcp18 ale umowil mnie na jutro o 10. Jak narazie nic sie nie dzieje ale jestem zaniepokojony. Ma ktoś pomysł co mogło sie stac?

WAT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2006, 12:46   #2
fiesta05
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Postów: 5
Domyślnie

taki efekt dyskoteki jest gdy akumulator siada...albo cos z pradem nie dobrego sie dzieje
fiesta05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2006, 13:31   #3
harryd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2004
Postów: 45
Domyślnie

no dokladnie, jak traci komputer zasilanie z aku, to po powrocie załącza sie test i mamy dyskoteke. Sprawdz moze czy klema dobrze trzyma, zeby wrazie czego jaj ci nie porobilo z przepieciami. pozdrawiam i daj znac jak wyszlo
harryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2006, 10:13   #4
WAT
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2006
Postów: 2
Domyślnie

Podpieli mi go pod kompa ale człowiek, ktory to robił nie wyglądał na kogoś kto by się na tym bardzo dobrze znał. Powiedziano mi, że "nic znaczocego nie wyskoczyło" ,że szyna była zablokowana i kazali w razie podobnej awari przyjechac na lawecie do serwisu.
WAT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.