Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2006, 19:16   #1
Mareko
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2004
Skąd: opolszczyzna
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 273
Domyślnie Ford Fusion 1.4 Tdci - CHIP !!

Witam,

Jutro udaje sie do V-Techu na chip tuning mojej fuzji po tym jak musialem na jedynce wjezdzac pod 15% wzniesienie na wakacjach Mam nadzieje ze to cos da

O wynikach dam oczywiscie znac.

Czy jest ktos oprocz DJ Brabusa kto zdecydowal sie na taki krok z tym silniczkiem ?

__________________
Pozdrawiam,
Mareko

Ford Fusion 1.4 TDCi
85KM 200Nm chip by V-tech
Mareko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2006, 14:14   #2
SpEcMeN
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2005
Skąd: Kalisz
Model: fiat 500x
Silnik: 1.4 MA 170KM AT9
Rocznik: 2016
Postów: 276
Domyślnie

Witaj

powiedz jaka cena usługi :fcp1

jakie maja parametry dla 1.6TDCi (90km), moze tez bym go podrasował..

oczywiście opisz wrażenia z jazdy i spalanie.
SpEcMeN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2006, 17:38   #3
Mareko
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2004
Skąd: opolszczyzna
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 273
Domyślnie

Wrazenie pozytywne aczkolwiek szału nie ma. Zreszta o to mi chodzilo zeby uzyskac troche konikow + troche wiecej Nm i zeby to wszystko razem nie wysililo zbytnio silnika bo nie usmiechaja mi sie wizyty w serwisie. Ogolnie moge powiedziec ze auto zyskalo na dynamice i elastycznosci. Jesli do tego dojdzie niezmienione spalanie to juz bedzie super (jestem akurat w trakcie szeroko zakrojonych testow)
Cena uslugi: 1800 pln ale z racji uczestnictwa w forum dostalem rabat 11%

[ Dodano: 2006-09-03, 21:00 ]
Dzisiaj wrocilem z weekendowego wyjazdu w okolice Bochnii i musze szczerze przyznac ze autko sprawuje sie bardzo dobrze. Dynamika jest o wiele lepsza. Wyprzedzanie nawet lekko pod gore to naprawde przyjemnosc. Autko jest przyjemne w prowadzeniu i okazalo sie ze spalanie wcale nie wzroslo a wlasnie nawet spadlo (wieksza sprawnosc silnika)
Doznalem szoku jak po spokojnym testowym przejechaniu 212 km (predkosc max.100km/h i 40 % delikatnie po miescie na 2, 3 biegu, reszta trasa, bez swiatel, bez radia, bez nawiewu) do baku weszlo niecalo 8 literkow (7.99l). Jak sobie przeliczycie to wychodzi 3.7 litra na 100km. Do tej pory najlepszy wynik jaki wysrubowalem to bylo 3.9.

Dodam dla zachety ze te 212 km przejechalem w sumie w ciagu 2 dni a wiec w miedzyczasie auto stalo cala noc i rano odpalalem zimne i oczywiscie iles tam jechalem na ssaniu.

Inny tescik z autostradki - predkosc w miare stala 130-140 km/h po przejechaniu 153 km do baku weszlo 8.5 litra a zatem spalanie 5.5 l - jak dla mnie super a balem sie ze po chipie jednak spalanko wzrosnie.

Reasumujac. Odczuwam zwiekszona dynamike i nie zauwazlem na razie wzrostu spalania chociaz jeszcze przede mna testy tylko i wlacznie po miescie oraz testy zimowe gdy auto jest przez dlugi czas na ssaniu. Zobaczymy jak wyjdzie.
W kazdym razie w srode mija mi termin gdy moglem sie rozmyslic ale juz wiem ze sie nie rozmysle

Oby sie tylko nic nie dzialo z silnikiem - to tyko mnie niepokoi bo w koncu jest lekko podkrecony. Wierze ze Piro wie co robi
__________________
Pozdrawiam,
Mareko

Ford Fusion 1.4 TDCi
85KM 200Nm chip by V-tech
Mareko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2006, 07:41   #4
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie

masz ssanie w dieslu? :fcp15

[ Dodano: 2006-09-04, 08:44 ]
co do twojego spalania to gartuluje
tankujesz zawsze na tej samej stacji? Pytam , bo litr litrowi na roznych stacjach nie rowny bo dopuszczalny jest blad w dystrybutorze przy pomiarze ilosci paliwa a ten blad czasem jest wykorzystywany i jest tak ze na liczniku wlany litr a w baku np 0,9 l. wszystko zalezy od tego jak lejesz czy pod korek czy do pierwszego odbicia itd... Osobiscie cos nie moge uwierzyc ze w cyklu laczonym masz spalanie 3.5 l Gdybys zatem po miescie nie jezdzil to spalilby ponizej 3l na 100... Wybacz ale ciezko w to uwierzyc
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2006, 14:11   #5
Mareko
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2004
Skąd: opolszczyzna
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 273
Domyślnie

nie 3.5 ale 3.7 - to po pierwsze
Po drugie: zawsze leje do pierwszego odbicia i tu jest mozliwy inny skok pistoletu ale to kwestia chyba kilku dm3 i nie ma wiekszego znaczenia bo zawsze slysze ze ropka juz podchodzi do "gardla" i wtedy pistolet odbija. Kiedys lalem pod korek ale to tez nie bylo dokladne no chyba ze ktos leje tak dlugo az mu sie przeleje przez korek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

taki wynik jest oczywiscie obarczony jakims tam bledem pomiarowym wynikajacym z roznego ustawienia dystrybutora i biore to pod uwage. Wyszlo 3.7 i nic tu nie przebarwiam bo i po co? Sam siebie mam oszukiwac?

Wiem ze niektorym trudno uwierzyc w takie spalanie Fuzji ale taka jest prawda. Ten dieselek 1.4 to naprawde super ekonomiczna jednostka jesli ja delikatnie traktowac. Bo jak sie depnie to i spalanko wzrasta. Rzecz to oczywista.
__________________
Pozdrawiam,
Mareko

Ford Fusion 1.4 TDCi
85KM 200Nm chip by V-tech
Mareko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2006, 07:33   #6
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie

a to sory, moj blad co do tego spalania

co do silnika to faktem jest ze jest bardzo fajny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2006, 14:24   #7
Mareko
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2004
Skąd: opolszczyzna
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 273
Domyślnie

No a Tobie ile pali w Fiescie ?? Przeciez toi lzejsze auto wiec powinienes miec zblizone wyniki ale duzo zalezy od stylu jazdy. Moze masz ciezka noge ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam,
Mareko

Ford Fusion 1.4 TDCi
85KM 200Nm chip by V-tech
Mareko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2006, 08:09   #8
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie

Nie uwazam ze mam ciezka noge Moj tata twierdzi ze jezdze bardzo zachowawczo a znajomi twierdza ze jak taksowkarzGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moj rekord to 900km na 1 baku i swiecaca sie kontrolka od poziomu paliwa
Bak ma wg instrukcji 43l <benzynowy ma 45l>
Kontrolka zapala sie w dieslu gdy zostaje ok 3l w baku Czyli wychodzi 4,4 na sto w cyklu mieszanym Miasto+2x trasa do bielska <autostrada> a za Bielskiem na Milówke czyli standard szosa i gory

Drugim zauwazony przeze mnie wynik byl wtedy gdy jechalem nad morze <Katowice Jastarnia> Wakacyjny wyjazd nad morze pod namiot. Samochod pelen rzeczy <rozłozone siedzenia tylne i rzeczy mam rowno z dolna krawedzia szyb i rowno z polka tylnia>
Do Lodzi autostrada ok 110-120 km/h, od Lodzi szosa ok 80-110 km/h <trzeba wyprzedzac itd>, obwodnica trojmiasta... <mala dygresja: jezeli jakas obwodnica moze byc ladna to obwodnica trojmiasta jest najladniejsza wizualnie> tam ok 140 km/h.

-Start z Katowic i jazda nad moze do Jastarni z bakiem na ktorym w miescie przejezdzilem 50km
tankowanie w Chelmnie - 22 litry
dojazd na miejsce, Wynik 720km
-wycieczka do Trojmiasta, do Gdanska obwodnica a po Trojmiescie jezdzilem tgw stara trasa tgw jedynka. Jastarnia - Gdansk -120km w jedna strone czyli 240 km + jakies "grosze" pt szukanie parkingu i jazda po centrum.
-Trasa z Jastarni do Milówki <820km> Jechalem dosc dynamicznie, bylo pelno tirow ktore jechaly 80km/h i trzeba bylo wyprzedzac co chwile, przedzial predkosci 80-120km/h a na obwodnicy 150km/h <trasa znad morza jest z górkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.> Nastepnie znow tankowanie w Chelmnie 23,5l (nie bylo pod korek bo mi pistolet za wczesnie odbil a wogole to mialem 100 zl a za 23,5l zaplacilem 93 zl <litr za 3,94>, weszlo by jeszcze ok 5l
Trasa z Milówki do Katowic <ok 100km>i tuz przed Katowicami zapala sie kontrolka niskiego stanu paliwa
Jezeli chodzi o granice bledu pomiarowego to jezdzilem jeszcze po Pólwyspie Helskim ale juz nie duzo w sumie chyba nie wiecej jak 40 km

Mozna przyjac ze te wakacje zaliczylem na dwoch bakach paliwa bo mialem start z prawie pelnym bakiem a po drodze w sumie wzialem caly bak paliwa 22 i 23,5l
50 w ruchu miejskim tuz przed wyjadzdem+720+240+820+100=1930 Wypada po 965 km na bak paliwa, co jest bardzo dobrym wynikiem. Gdyby byla caly czas autostrada i stala predkosc to mysle ze wynik 1000km na bak paliwa 43l bylby bardzo mozliwy. Pozostaje mi tylko czekac na autostrade A1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2006, 16:24   #9
Mareko
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2004
Skąd: opolszczyzna
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 273
Domyślnie

Ja kiedys robilem testy na autostradzie i jechalem z Polski do Calais we Francji gdzie wjezdzalem na prom. Na odcinku od Zgorzelca do Calais jest non-stop autostrada. Dla testow caly bak wyjechalem z zupelnie nieautostradowa predkoscia (90-100 km/h) i na baku przejechalem 1060 km po czym zjechalem dla bezpieczenstwa na stacje i zatankowalem. Zalalem jakies 42 litry wiec jeszcze z 20 km bym na baku przejechal. Mysle ze gdyby jechac do zgasniecia to zasieg 1100 km na baku jest mozliwy. Kto ma wiekszy zasieg ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam,
Mareko

Ford Fusion 1.4 TDCi
85KM 200Nm chip by V-tech
Mareko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2006, 07:45   #10
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mareko
z zupelnie nieautostradowa predkoscia (90-100 km/h)
wydaje mi sie ze gdybys jechal z predkoscia jaka producent wskazuje podajac spalanie "na trasie" czyli Vmax 110/120 km/h to osiagnalbys zasieg 1100km
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.