Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2004, 20:39   #11
phivik
 
Postów: n/a
Domyślnie silnik tddi - gaszenie

U mnie jest podobny objaw jak gasze silnik. Sa takie chyba ze dwie wibracje... Na poczatku az sie wstraszylem, ze mi silnik wyskakuje... W kazdym badz razie mozna odczuc na kierownicy i nie tylko, ze gasi sie silnik. Niestety nie wiem czy ten typ tak ma.. czy to jest efekt jakis usterek np. poduszki silnika.. choc ja jestem laikiem :
Co do regulacji fotela w gora-dol - u mnie tez nie dziala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyna to skrzywiona sruba, ktora krecac sie pod fotelem odpiwaiada za jego wznoszenie lub opuszczanie. Nie pytalem sie o koszt naprawy w ASO, ale slyszalem opinie, ze nie warto tego naprawiac, bowiem jest to notoryczna usterka... ale podkreslam nie wiem czy to prawda.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2004, 21:25   #12
Leo_000
ford::average
 
Imię: Mick
Zarejestrowany: 29-06-2004
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 87
Domyślnie

No to z tym gaszeniem trochę mnie uspokoiłeś mam po prostu wrażenie że "ten typ tak ma".Co do fotela to w ASO podali mi w przybliżeniu cenę gróbo ponad 1tys(ale to ASO).Na początku nie mogłem się przyzwyczaić, gdyż mam 182cm i miałem wrażenie żę siedzę w "ciężarówce"-widzę dosłownie całą maskę,ale teraz już się przyzwyczaiłem.A co do spalania jeżdżę przeważnie w trybie mieszanym 6,3-6,5.Ostatnio sprawdzałem ile najmniej spali-6,0(jazda bardzo spokojna).Chyba nie muszę dodawać że największe spalanie jest gdy szybko zmieniamy biegi i dajemy gaz do dechy(ale czasami tak trzeba)Pozdrawiam
__________________
Mondeo'02 TDdi(115KM)
Leo_000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2004, 22:01   #13
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Panowie, czy Wy nie jesteście aby za bardzo przewrażliwieni? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szarpnięcie przy gaszeniu jest NORMALNE - a wynika po prostu z dużej masy tzw. koła dwumasowego.
Proszę nie szukać usterek tam gdzie ich nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Leo_000
Ostatnio sprawdzałem ile najmniej spali-6,0(jazda bardzo spokojna)
Mnie udało się kiedyś "testowo" zejść na trasie do 4.9 litra. Ale tylko 100 km wytrzymałem taką jazdę "emeryta" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym była noc, droga była pusta, praktycznie żadnych gwałtownych ruchów pedałem gazu, bez włączonej klimy - ot taka jazda z ciekawości, do ilu litrów można zejść ze spalaniem. Nie polecam takiego stylu na codzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2004, 07:36   #14
phivik
 
Postów: n/a
Domyślnie

jak jest nowe autko to czlowiek sie doszukuje wszystkiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2004, 09:14   #15
Leo_000
ford::average
 
Imię: Mick
Zarejestrowany: 29-06-2004
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 87
Domyślnie

To ten samochód może tak mało palić?WoW!!Ja nie miałem takiej możliwości sprawdzenia(czyli cały czas na 5-ym biegu i z prędkością np.:90km/h).Ja to sprawdzłem jak pisałem wcześniej w trybie mieszanym(bez gwałtowynych przyspieszeń i zmiany biegów).A tak ogólnie to jestem zadowolony ze spalania tego silnika.Jest może troszeczkę gośniejszy(niż TDci) i słychać charakterystyczne jak dla dielsa "klekot".Mi to jednak nie przeszkadza, a gdy już na trasie włączymy 5-kę to słychać tylko szum powietrza. Pozdrawiam
__________________
Mondeo'02 TDdi(115KM)
Leo_000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2004, 11:33   #16
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał Leo_000
To ten samochód może tak mało palić?
Jak widać może, tylko że... w ten sposób nie da się "normalnie" jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie w codziennej "normalnej" eksploatacji trudno uzyskać spalanie poniżej 7 litrów (mam na myśli większość jazdy w mieście, z użyciem klimy, itd.)
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2004, 13:26   #17
ixat
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2004
Skąd: śląsk
Postów: 155
Domyślnie

Kolegi 2.8 v6,tez palil ok.9 litrow w MIESCIE jak nie przekraczal 2500obr. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety za darmo nic nie pojedzie. A na papierze wszystko jest mozliwe!!Pozdrawiam
__________________
Mk1 1.8td
ixat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2004, 17:40   #18
Leo_000
ford::average
 
Imię: Mick
Zarejestrowany: 29-06-2004
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 87
Domyślnie problem z klimą

Użytkownicy mondziaków mam pytanie, wracając wczoraj z włączoną klimą (około 400km)zaobsrewowałem że po jakimś czasie się wyłącza, czyli nie nawiewało chłodne powietrze.Jednak gdy obniżyłem temp o kilka stopni klima się załączała ale po jakimś czasie problem się powtarzał.Klima pracowała w trybie ręcznym.Czy może ktoś z Was miał podobny problem lub wie co to za defekt.Dodam że niedawno klima była napełniana i sprawdzona na szczelność.Pozdrawiam
__________________
Mondeo'02 TDdi(115KM)
Leo_000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2006, 15:10   #19
cougarr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-08-2006
Postów: 12
Domyślnie

Leo nie wiem czy mam racje ale wydaje mi sie ze twoja klima działa poprawnie poniewaz jak temperatura w aucie spadla to ustawionej to po co miało dalej chłodzic?? a jak obnizyłes to znowu zaczeło. klima nie działa cały czas
cougarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2006, 18:54   #20
fenix35
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie

witam wszystkich. od ok 1 mies.jestem szczesliwym posiadaczem MK3 z2L tddi 90koni i wszystko jest ok tylko jedna sprawa mnie niepokoi - na wolnych obrotach gdy odkrece korek wlewu oleju troche idzie powietrze i lekki dymek czy to jest normalny objaw czy cos jest nie tak, ogolnie autko fajnie ciagnie i jechalem juz nim na autostradzie prawie 200 przez chwile, rano fajnie zapala i nigdzie nic nie wycieka tylko ten dym.... moze mnie pocieszycie i powiecie ze tak ma byc . pozdrawiam wszystkich fenix35
fenix35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.