Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2006, 11:46   #1
JanuszK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Postów: 17
Domyślnie instrukcja wymiany żarówki w przednich światłach

Powinienem wymienić żarówkę w przednim reflektorze.Nie chciałbym z taką bzdurą jeździć do ASO i proszę o pomoc jak to zrobić.

JanuszK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2006, 08:18   #2
echor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2006
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie

Sprawa jest prosta, a jeżeli jest to lewy reflektor to nie powinno Ci to zająć więcej niż kilknście minut.
Krok po kroku:
1. Przede wszystkim musi być to żarówka typu H4 taka sama ja w drugim reflektorze, gdybyś chciał zastosować żarówke o poniesionych właściwościach oświetleniowych (typu +30% lb +60%) to należy dokonać wymiany całego kompletu dwóch żarówek.

2. W przypadku reflektora lewego nie ma potrzeby demontowania lampy zespolonej więc należy tylko zdjąc w pierwszym kroku gumopodobną okrągłą pokrywkę.

3. Kolejny krok to delikatne wyciągnięcie złącza elektrycznego. Złącze to ma postać typowej tzw. kostki stosowanej przy połączeniach elektrycznych.

4. Naciskając na druciany zatrzask ( druciana obejma) delikatnie wyciągasz żarówkę.
Tutaj ważna informacja - nie wolno dotykać szkła żarówki gołymi palcami.

5. Nową żąrówkę instalujesz postępując w sposób odwrotny.
Żarówka posiada trzy klucze (takie wypustki), które uniemożliwiają niepoprawny montaż.


Z prawy reflektorem jest niestety większy problem ponieważ należy wyjąć lampę zespoloną (jest mało miejsca aby zdemontoważ żarówkę).
Kluczem typu TORX odkręcasz trzy śruby i delikatnie wyciągsz całą lampę oczywiście wcześniej odłączasz złącze elektryczne - należy uważać na zaczep nad błotnikiem.

Jak już będziesz ponownie instalował lampę zespoloną to w pierwszym kroku zakładasz lampę na kołeczek nad błotnikiem i niestety nie jest to proste ponieważ kołeczek jest dość elastyczny.
Minusem demontażu lampy jest konieczność ponownego prawidłowego ustawienia reflektora aby nie świecić innym kierowcom po oczach.


Powodzenia.
echor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2006, 17:09   #3
jokrzycho
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-09-2004
Skąd: Karczew
Model: SEAT Toledo III
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2008
Postów: 222
Domyślnie

Czołem,
ja już opanowałem wymianę żarówek bez wyjmowania lampy. Impulsem było ułamanie w czasie mrozu zaczepu do błotnika :fcp11 . W reflektorze prawym da się to zrobić przy odrobinie treningu na lewym i niestety lepiej mieć szczupłą rękę (przedramię) :fcp2 . Najlepiej robić to mając podwinięty rękaw i trochę wyobraźni, bo trzeba to robić na czuja :fcp17
__________________
jokrzycho, FFu"100" 1.4 TDCi
jokrzycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2006, 16:13   #4
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał echor
Z prawy reflektorem jest niestety większy problem ponieważ należy wyjąć lampę zespoloną (jest mało miejsca aby zdemontoważ żarówkę).
Żarówki w obu reflektorach można wymienić bez demontażu ich.
Twój prawy refl. to dla mnie lewy patrząc o przodu auta.

Aby dostać się do niego trzeba tylko wysunąć ( do góry) zbiorniczek płynu do wspomagania kierownicy, nie jest on przykręcony tylko wsunięty na gumowych prowadniczkach i mamy dużo miejsca.Ważne aby nie dotykać szklanych baniek żarówek palcami.
Ja tak wymieniłem żarówki na "ksenony" :fcp2
Ciekawy efekt przy granatowym lakierze.
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2006, 20:31   #5
echor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2006
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie

Dla zainteresowanych klubowiczów z regionu łódzkiego mała reklama akcji promocyjnej ASO na bezpłatną kontrolę i regulację świateł drogowych:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
echor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2006, 18:08   #6
BeMoL44
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2004
Skąd: Kartuzy
Postów: 90
Domyślnie

Nawet mi do głowy nie przyszło żeby wymontowywać reflektor przy wymianie żarówki. PARANOJA
Cytat:
Napisał dr_Oktan
Ja tak wymieniłem żarówki na "ksenony"
Ciekawy efekt przy granatowym lakierze.
Ja też wstawiłem takie żaróweczki. Nieważny kolor nadwozia Zawsze będzie fajny efekt :fcp2

A jakie żarówki wstawiłeś --jakiej firmy --no i napisz od razu jak się spisują w nocy
__________________
Uważajcie na drogach bo: Jeden koleś kiedyś mieszkał na przeciwko cmentarza-----Teraz mieszka na przeciwko swojego domu

Pozdro wszystkim FORDomaniakom
-BeMoL-
BeMoL44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2006, 07:28   #7
Krzysztof Cyza
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2006
Skąd: Tarnów
Postów: 14
Domyślnie

Przy zmianie żarówek głównych i postojowych też nie miałem potrzeby wmontowywania czegokolwiek, ale po pierwsze mam w miarę szczupłą rękę i długie palce, a po drugie to nie pierwsza wymiana żarówek w różnych autach, stąd w ciemno mogę trafić oprawką tam gdzie trzeba, oczywiście bez dotykania palcami i oprawą lampy o bańki szklane żarówki.
W dwa tyg. po zakupie założyłem Philipsy "night guide" 3-in-1 i do tej pory nie żałuję, trójkolorowe swiatło na pierwszy rzut oka nie wygląda na "ksenon", ale nie o to przecież chodzi ( żółtawy odcień by nie oślepiać, super mocny biały na wprost, niebieskawy na prawą stronę ) Podczas mocnej mgły jak od siekery idealnie wyrąbane 2 białe prostokąty z super widocznością, wg mnie najlepsze żarówki jakie do tej pory zakładałem, choć z drugiej strony to przecież technika produkcji reflektorów też idzie do przodu ( gładka szyba, idealne wyprofilowanie czaszy odblasku, itp ) Ciekawe czy ktoś testował w jednym samochodzie te żarówki z Philipsami GT 150, które też mają niezłe oceny Pozycyjne zmieniłem na mocne wyprofilowane LEDy w białym odcieniu, choć w realnie patrząc to świecą jak by były niebieskie.
Pozdro ...
Krzysztof Cyza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2006, 19:46   #8
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał BeMoL44
A jakie żarówki wstawiłeś --jakiej firmy --no i napisz od razu jak się spisują w nocy
"No name" :fcp25 , -10% jasności , ale barwa biała :fcp1 .

Jak skończyłeś robić środek BeMol44 to pokaż.
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.