Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2006, 09:49   #1
mtz
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-12-2005
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2,2 tdci 115KM
Rocznik: 2010
Postów: 273
Domyślnie Emisja spalin bez katalizatora

Cześć.
Wczoraj wymieniałem katalizator na strumienice. Po wymontowaniu kata okazało sie że jest idealnie puściutki w środku. Zapewne wypalił go gazik. NIe spodziewałem sie poprawy osiagów i słusznie, bo po zamontowaniu strumienicy nic sie nie zmieniło poza poziomem halasu. Nastała cisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Co mnie jednak zdziwiło, to fakt iż moje auto mimo przejechanych 160 tyś mieści sie w normie emisji spalin, zarówno na PB jak i LPG bez katalizatora. W zwiazku z zainstalowaniem blosa [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na LPG juz przedstawiałem na forum, dodam tylko iż ustawiałem gaz nie mając zielonego pojęcia, że katalizator jest wydmuchany. Danych z PB aktualnie nie posiadam, ale diagnosta powiedział że jest OK. Czy po takich wynikach mogę sie spodziewać że silniczek jeszcze jest "żyletka" ?

__________________
Pozdrawiam Mateusz

http://www.install-serwis.com.pl
mtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2006, 09:56   #2
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie

Cytat:
Napisał mtz
Po wymontowaniu kata okazało sie że jest idealnie puściutki w środku. Zapewne wypalił go gazik.
Raczej ktoś go opróżnił :fcp2
Cytat:
Napisał mtz
Czy po takich wynikach mogę sie spodziewać że silniczek jeszcze jest "żyletka"
Moim zdaniem silnik masz w dobrym stanie,nie pali oleju i chodzi przyzwoicie.Nie masz powodu do zmartwień :fcp4
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2006, 16:41   #3
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

mtz, a jak na benie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozatym masz sprzed 95 roku, więc normy mocno zawyżone.
Sprawdź na benie i zobacz czy miescisz sie dla norm powyzej 95 roku.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2006, 09:52   #4
mtz
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-12-2005
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2,2 tdci 115KM
Rocznik: 2010
Postów: 273
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slawko
mtz, a jak na benie

Pozatym masz sprzed 95 roku, więc normy mocno zawyżone.
Sprawdź na benie i zobacz czy miescisz sie dla norm powyzej 95 roku.
Jeszcze raz wczoraj podjechałem do znajomego diagnosty i nic mu nie mówiąc o strumienicy poprosiłem go by sprawdził emisje zarówno na benie jak i LPG. Pogazował go troche popatrzał na wyświetlacze i powiedział, że przegląd przechodze bez problemu. Niestety Slawko zapomniałem go poprosić by wydrukował mi wyniki. Co do norm od 95 roku wogóle sie nie orientuje wiec cieżko mi powiedzieć jak to sie ma. Nastepnym razem jak tam będe na obiecuje że wezme wydruk i napisze ile wyszło.
__________________
Pozdrawiam Mateusz

http://www.install-serwis.com.pl
mtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2006, 17:11   #5
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał mtz
Co do norm od 95 roku wogóle sie nie orientuje wiec cieżko mi powiedzieć jak to sie ma.
no. do 95 roku norma CO jest 4.5%, po roku 95 jest 0.5%. To samo dotyczy HC
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2006, 18:28   #6
mtz
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-12-2005
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2,2 tdci 115KM
Rocznik: 2010
Postów: 273
Domyślnie

Nie pamiętam dokładnie wszystkich wyników, ale na wolnych obrotach miałem CO=0,51, a przy 3000RPM CO=0,32 HC=60
Pojade tam w przyszłym tygodniu i wydrukuje wyniki. Obiecuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam Mateusz

http://www.install-serwis.com.pl
mtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2006, 19:52   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

mtz, bada sie tylko wolne obroty. Przy wiekszych o ile sie nie myle norma nie obejmuje. Inne wyniki będą przy tych 3 tys. w momencie tylko przegazówki a zupełnie inne gdy bedzie jechał i to jeszcze pod góre i z piecioma osobami na pokładzie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2006, 15:56   #8
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Ja ostatnio na regulacji przeżyłem niemały szok. Bo odpaliłem autko, włączyłem klimę (pomyślałem sobie, że teraz głównie z klimą się poruszam, to niech się reguluje też na klimie). No i gostek reguluje tego blosa - wyregulował - wolne obroty HC około 120-130, CO - 0.3-0.4, więc OK, silniczek chodzi równiutko. To HC mogłoby poniżej 100 spaść, ale niech mu będzie, na 3000rpm HC - 0, CO - też jakieś setne. Pięknie, myślę sobie. Wyłączam klimę i szok - silnik - fale Dunaju, HC - 600, CO - 3-4%, no szlag by to!!! Gość coś tam pogmerał, obroty się uspokoiły, ale powiedział, że dalej nie może dokręcać śruby bo zacznie strzelać - jedyna rada - wymienić świeczki i kable. Wymieniłem sam bo oni nie mieli czasu (mieli na kanale jakiegoś matiza jeszcze ociekającego nowością). Trzeba było jeszcze blosika trochę podkręcić i teraz wyniki z analizatora są idealne zarówno z klimą jak i bez. Ale kurde, jak jest gorąco i silnik się mocno nagrzeje, to coś jest jeszcze nie tak. Jakoś szarpie mocą, jakieś zrywy ma, nie wiem o co chodzi. Zaczął mi się z wydechu wydobywać taki "sportowy" dźwięk. Czy to może być wina dziury gdzieś w tłumiku?
Ale nie o tym chciałem - bez obciążenia silnik pali idealnie i na małych i na dużych obrotach, a pod obciążeniem zachowuje się lekko inaczej.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2006, 18:38   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

llechu, a jakie było O2 i CO2 i dokładnie lambda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2006, 19:08   #10
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Nie zwróciłem uwagi na lambdę ale CO2 było tak 14% do nawet 16%, a O2 to chyba było spieprzone coś bo wskazywało 0 albo nawet ujemne wartości.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.