Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2006, 23:07   #41
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Ktoś tu pisał o wywaleniu jakichś podkładek do mocowania tarcz. Może to to.
To są b. cieniutkie w sumie podkładki zakładane na tarcze, żeby po zdjęciu koła nie zlatywały z piasty. A felgi mają w tych miejscach dziury tak więc to nie ma prawa mieć nic do rzeczy, zresztą w TD tez je miałem i było dobrze.

__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2006, 07:03   #42
xedos1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2006
Skąd: Płock
Postów: 72
Domyślnie

Ja się podepne pod temacik, mianowicie często słysze piszczenie podczas jazdy do ok 50km/h wydobywające się z hamulców, jak nacisne na pedał to piszczenie znika. Co śmieszne, wystepuje przy słonecznych dniach temp pow 20 stopni. Mondek 2004 rok, przebieg 120 tys, tarcze przód były wwymieniane z tyłu chyba nie ale są jeszcze wmiare dobre. To piszenie mnie ddobija, jade jak Poldziszem :fcp16
xedos1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2006, 10:21   #43
Expert
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: benzyna 3.0
Rocznik: 2004
Postów: 202
Domyślnie

Witam
Do nie oginalnych felg nie wolno zakładzć orginalnych blach trzymających tarcze hamulcowe - murowane skrzywienie tarcz !!!!
Pozatym przy wymianie tarcz bardzo dokładnie trzeba oczyścić powierzchnie piasty praktycznie na tzw. lusterko. więcej sztuczek nie pamiętam z hamulcami w Mondku nie było jakś strasznych kłopotów :fcp1
__________________
Pozdrawiam
Jaro
Expert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2006, 10:39   #44
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał Expert
Pozatym przy wymianie tarcz bardzo dokładnie trzeba oczyścić powierzchnie piasty praktycznie na tzw. lusterko. więcej sztuczek nie pamiętam z hamulcami w Mondku nie było jakś strasznych kłopotów
Dzięki za odpowiedź.
No cóż, dzisiaj albo jutro zdejmuję i biorę się za "polerkę", i przetestuję to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Jak Pan uważa, czy jest sens pokrywać powierzchnię przylegającą do piasty i tą przylegającą do felgi jakimś smarem jak np. ten miedziowy. Na wielu autach tak widzialem i to robionych przez ASO.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2006, 12:51   #45
Expert
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: benzyna 3.0
Rocznik: 2004
Postów: 202
Domyślnie

i tak i nie jeśli się równo rozłoży przy dokręcaniu kół to oki, ale jeśli gdzieś w smarze będzie gródka to cała zabawa z czyszczeniem piast jest bez sensu. ja osobiście nie smaruje
__________________
Pozdrawiam
Jaro
Expert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2006, 23:20   #46
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Dzięki wielkie. Zawsze jak zmienialem to szczotką przeczyscilem, ale nigdy na "lustro", a wlaśnie mi Pan uswiadomil, że pod wplywem rozszerzania od temperatury to może wyjść krzywizna spowodowana nawet malą rdzą.
Tak jak napisalem, potestuję,a w weekend jadę na krótką trasę to napiszę jak poszlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

[ Dodano: 2006-06-08, 00:27 ]
No i lipa wielka, klops, nici z tego - po prostu żadnej poprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Jestem załamany :< . Wyczyściłem jak Expert, zalecił na połysk, zarówno piasty, tarcze po obu stronach, na felgach sprawdziłem czy są równe w punktach styku z piastą. Wszystko super. Wyjechałem. Zrobiłem paręnaście kilometrów, żeby się klocki "ułożyły" (oczywiście nie zamieniałem ich). Potem się trochę bujnąłem, żeby rozgrzać tarcze. I niestety to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Biją (albo jedna szt) przy hamowaniu, ale znowu tylko po rozgrzaniu.


Aha, mmmk, przepraszam napisałem głupotę Mondeo nie ma tych osłon z przodu, są tylko z tyłu. Nie wiem czemu mi się wydawało, że mam je z przodu?
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2006, 06:23   #47
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

karex, myślę, że expertowi chodziło o to, że jak przy wymianie na nowe tego nie oczyścisz, to niestety ale jest wielka szansa, że zepsujesz sobie te nowe tarcze i potem to już musztarda po obiedzie.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2006, 13:23   #48
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

llechu, pewnie tak. Ale niestety mam coraz bardziej dość Forda. Dlaczego wielu uważam niezlych mechaników często krzywi się na Mondeo i mając do wyboru wlaśnie Mondeo do roboty od klienta to wolą wziąść np. Vectrę, Peugota albo nawet Renaulta.
Tak samo jak zainteresowalem się w dwóch zaprzyjaźnionych sklepach i co? - jedyne zwroty w sumie jakie mają to wlaśnie do Mondeo jeżeli chodzi o tarcze.
Kupilbym już nawet nowy komplet Brembo + Ferodo, ale co będzie jak wydam ponad 300 zl, żeby się potem bujać (doslownie). Niby idzie lato, ale już się boję co będzie zimą na ślizgim. Ach wolę nie myśleć. Dodam, że teraz latem zrobią mi się opony jajowate.
Jedyny pomysl jaki jeszcze mam to wymieniam cale kopyta z piastami, ale to w przyszlym tygodniu :< . Może tam jest coś nie tak, ale dlaczego wcześniej bylo OK? Po prostu na tą chwilę szkoda mi slów ;( .
Zyczę Wam koledzy powiodzenia w rozwiązaniu tego problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
I koniecznie proszę się podzielić jak to zrobiliście :fcp18
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2006, 19:34   #49
Kapka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2005
Skąd: ok.Poznania
Model: mondeo
Silnik: 2500
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie

karex nie przśledzilem dokladnie tematu (nie zabardzo mam czas) jeśli masz tarcze BRENBO to poprostu reklamuj je (podobno BREMBO wypuścilo jakąś wadliwą partię wiem bo jak reklamowalem moje to bylo pytanie czy BREMBO...) a jeśli nie BREMBO
To co ja mogę Ci poradzić to przetocz tarcze zalóż nowe klocki wyczyść piastę wyp... podkladki i zobacz co się dzieje (toczenie tarczy na tokarni nie na kole )
Powodzenia
Nie przejmuj sie ja tez nie jestem zachwycony moin mondim
Kapka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2006, 00:09   #50
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Kapka, z tarczami to jest dłuższa historia i przetoczenie nic nie pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
A w moim Mondku to te hamulce tylko mnie wkurzają, nie jest to nowe autko i cudów nie mogę oczekiwać. Ale jak już pisałem to naprawdę zrobiłe od groma rzeczy z tymi hamulcami ;( . A podkładek żadnych nie mam tak więc nie mam co wywalać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.