Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2006, 12:49   #11
Piotr909090
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2006
Postów: 19
Domyślnie dymi , kopci

Witam, powiedzcci mi jescze czy po naprawie w waszych mondkach po mocnym depnięciu na gaz widać wydmuch czarnego dymu? czy to prawda że w mondeo jest to normą że musi zadymić ??? Jakoś wydaje mi się to dziwne. Czekam na wasze opinie.

Piotr909090 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2006, 09:23   #12
andreas
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: DOL
Model: MK III kombi TitaniumX
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie

sumo75, napisał:
witam .nie napisales jaka byla przyczyna tych usterek ????


Nie czytasz dokładnie, podałem co było przyczyną w moim przypadku.
andreas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2006, 11:02   #13
Piotr909090
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2006
Postów: 19
Domyślnie dymi kopci

Przyczyną był zapchany kanał wlotu powietrza do interculera, zaraz pod maską,mechanik wsadził dwa dystanse ponieważ maty się stykały i nie było przepływu powietrza, ponoć dość charakterystyczna usterka w mondkach.
Przjechaliśmy się autkiem z mechanikiem i rzeczywiście przestał kopcić.
Lecz gdy wracałem do domciu zadowolony i szczęśliwy, po przejechaniu 10km, zredukowałem z 4 biegu na 3 i w tym momencie zauważyłem tumany czarnego dymu a silnik zachowywał sie jak by miał się rozlecieć, więc nadal jestem w punkcie wyjściowym, wiem jedno do tego mechanika nie ma sensu już jechać, ale znalazłem w naszym regionie diesel serwis który zajmuje sie diagnostyką regeneracją, muszę sie tam umówić na oględzinki samochodu ponieważ cała sytuacja mnie wkurza autko chodzi oki, a czasamimu odbija i wtedy mam wrażenie jak by się miał rsilnik ozlecieć niemóiąc o zadymie.
Dam znać po powrocie z diesel serwis.
Pozdrawiam wszytkich.
Piotr909090 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2006, 21:26   #14
andrew.thc
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2005
Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Postów: 58
Domyślnie

Hey
Jeśli nadal Ci kopci,to radze sprawdzic turbine !!
Znajomy jezdzil oplem,miał podobne kopcenie,poszła mu turbina (kręcić sie krecila,moc w miare porownywalna )
Sprzedał opla, i teraz wozi swoje "cztery litery" w mondziaku 1.8TD :fcp2
andrew.thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2006, 13:24   #15
jankikali
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2005
Skąd: JASTRZEBIE
Postów: 78
Domyślnie

Kazdy diesel kopci jak mu sie da w gary,jak ci kopci na czarno to nie jest tak zle , sprawdz wtryski, kąt wyprzedzenia zapłonu, w tych pompach siadały membrany i jezdził jakby na podwójnym gazie ,warto zobaczyc.

Cytat:
Proponuję Tobie podłączyć mondiego pod komputer
powiedz mi gdzie w MK I i II JEST WTYCZKA DO KOMPA :fcp4 oczywiscie TD1.8
jankikali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2006, 07:14   #16
Piotr909090
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2006
Postów: 19
Domyślnie Dymi kopci byłem na kompie

Witam.
Obiecałem że napiszę co było przyczyną dymienia w moim mondku, a więc podłączyliśmy go pod kompa i co się okazało wszystko jest oki impulsator jest dobry, po półgodzinnej zabawie mechanik stwierdził że wszystko jest oki, sprawdził też kąt wyprzedzenia zapłonu.
Sprawdził tak jak pisaliście membrany czy są dobre i tu napiszę że samemu można to sprawdzić ściągnął wężyk, i powiedział że jak membrana jest uszkodzona to leci tędy paliwo,u mnie okazało się że nie leci i membrana jest dobra.
No cóż ale autko raz kopci mniej a raz mocniej i cóż się okazuje że w moim mondku z 1999r przy przebiegu 167 tyś km. jest zawalony katalizator, pozatym mechanik powiedział że disel jak kopci to jest to związane z przepływem powietrza, tak jak pisałem poprzedni właściciele disla sprawdżcie sobie kanał powietrza zaqraz pod maską, czy maty czasem sie nie stykają.
Pozdrawiam dzisiaj odbieram autko od mechanika napiszę czy wybebeszenie katalizatora coś pomogło.

[ Dodano: 2006-05-30, 18:06 ]
Witam.
Byłem na kompie wszysko jest wporządku, kąt wyprzedzenia zapłonu jest taki jak ma być auto jest dynamiczne pracuje równo ale ciągle kopci,impulsator jest wporządku, katalizator zlikwidowany.
Po wizycie u ejdnego mechanika przestał kopcić ale przejmuje mnie ten dziwny sposób poprsostu ściągnął wężyk i auto przestało kopcić, a dokładniej rozchodzi się o ten wenżyk który ściąga się żeby sprawdzić membrany czy są dobre, to miejsce w któym jak są uszkodzone leci ropa u mnie sucho.
Pompa lukas.
Proszę podsuncie mi wasze pomysły co jescze moze być przyczyną ??
Jestem zrozopaczony.
Piotr909090 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2006, 11:18   #17
andreas
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: DOL
Model: MK III kombi TitaniumX
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotr909090
Po wizycie u ejdnego mechanika przestał kopcić ale przejmuje mnie ten dziwny sposób poprsostu ściągnął wężyk i auto przestało kopcić, a dokładniej rozchodzi się o ten wenżyk który ściąga się żeby sprawdzić membrany czy są dobre, to miejsce w któym jak są uszkodzone leci ropa u mnie sucho.
W/g mnie miejsce tego przewodu jest przy pompie, skoro go producent tam umieścił to powinien tam być. Z tego co mi się o uszy obiło to służy do wytwarzania jakiegoś podciśnienia i jest połączony z turbiną. Więc musi być coś nie tak.
Dobrze, że masz pompę sprawną bo to z jej naprawą związane są największe koszty.
Może to turbina? A ile pali Twój mondi bo piszesz, że jest dynamiczny?
andreas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2006, 14:41   #18
Piotr909090
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2006
Postów: 19
Domyślnie Spalanie TD

Jadąc z niemiec po autostradzie przejechałem 600km w 5 godzin, autko załadowane po dach, jechałem nim 160km to była taka szybkoś fajna tzn nie drgała kierownica ładnie się prowadził ogólnie rzecz biorąć iż niemcy mają fajne drogi nie zjechałem poniżej sety, spalił 10 litrów na 100km, a teraz jeżdząc po mieście właściwie non stop po mieście pali około 8 litrów na 100km, z tym że nie chulam go tak mocno do 3 tyś obrotów i zmiana biegu, nieweim czy to duzo czy mało to mój pierwszy diesel i już tego załuję bo poprzedni mondziak 1.8 16V z 95roku chodził jak burzai zero awari a miałem go 6 latek.
Piotr909090 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2006, 15:15   #19
andreas
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: DOL
Model: MK III kombi TitaniumX
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie

To trochę dużo Tobie w trasie spalił. Nie załamuj się! Wiem jak się czujesz, też to przeżywałem. Taki urok forda. Ale lubię swojego mondiego. Nawet już się rozglądam za młodszym :fcp1
A może mamy takich szpeców co tylko potrafią kasę brać za nic? Myślę, że to oni przeważnie nas tak irytują, a nie nasze auta. Pochwal się jak coś poradzisz.
andreas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2006, 10:15   #20
Piotr909090
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2006
Postów: 19
Domyślnie Dymi kopci ale nie traci mocy ciąg dalszy problemówz Mondkie

Witam. Ciąg dalszy problemów, portfelik wypłukany.
Impulsator sprawdzony, kąt wyprzedzenia zapłonu też, rozrza wporządku jak to mechanicy mówią silnik i podzespoły jak żyleta auto jest dynamiczne, membrany sprawdzone, a on ciagle kopci, katalizator wybebeszony.
Moje nowe odczucia może ktoś przeżył coś podobnego z mondkiem, zauważyłem jedną dziwną sprawę jak jadę nim delikatnie tzn delikatnie przyciskająć pedał gazu tak mniej wiecej do 2500 obrotów, to nie puszcza dymu, dopiero w momencie kiedy mu docisnę gaz na foll to mam wrażenie jak by mondek się lekko dławił i właśnie w tym momencię zaczyna najbardziej kopcić, po chwili powyżej 3000 tyś obrotów przechodzi mnu i idzie jak burza,coś jak by nie upmiał przepalić dawki paliwa po przejechaniu paru metrów znowu idzie bez dymu.

CZekam na wasze sugestie pomysły.
Piotr909090 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.