Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2006, 21:28   #11
łysyCmax
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2006
Skąd: Racibórz
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie

Odnośnie usterek w C-maxie - po 8 miesiącach 15.000 km:
- akcja serwisowa tylnej wycieraczki
- ułamany kawałek nadkola z przodu (nie wiem po jakiego grzyba wystaje w dół jakies 5 cm kawał plastiku 5 x 15 cm, nie dośc , że wyglada ohydnie to haczy o krawężniki i podjazdy)
- drganie tylnego siedzenia srodkowego podczas jazdy na kostce, troche mnie to denerwuje, ale chyba to zgłoszę :fcp15 .
- gaśnięcie silnika i trudności z uruchomieniem (temp. 10 C silnik nagrzany) - chyba polski syndrom chrzczonej ropy.
Aha zrobiłem przegląd po 15.000 (zamiast przepisanych książka serwisową 20.000 km) i nie żałuję filtr powietrza zasypany na wskroś i olej w silniku czarny jak smoła. :fcp5
Reszta (jak dotąd ) bez zarzutu silnik rewelacja cichy, żwawy koń roboczy. Jeśli chodzi o prędkość to 210 - 215 km/h jest osiagalne bez problemów :fcp27 , do 190 odczuwalnie przyspieszał.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- aha byłbym zapomniał skrzypiały mi wycieraczki ale wytarłem szybę (i pióra) Ford Politura do Szyb (33 zł w serwisie za opakowanie)

__________________
Grzegorz - łysyCmax

"Zdolny tworzy,niezdolny poucza" G.B.Shaw
łysyCmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2006, 20:52   #12
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jakubo
Ale co sądzicie na sam fakt że nie z gwaracji a z ubezpieczenia
Uszkodzenie mechaniczne - nie podlega gwarancji, a kamyczek to niestety uszkodzenie mechaniczne.

Gdybyś powiedział :fcp4 że szyba po prostu pękła (a nie byłoby widać, że miała kontakt z kamyczkiem) to może by uznali wadę - która mogła powstać od naprężeń. Z naprawą tej szyby (klejenie) daj sobie spokój. Po pierwsze mało kto się tego podejmie, a po drugie przy uszkodzeniu przy średnicy/długości > 3-4cm nikt nie da Ci gwarancji, że szyba nie pęknie dalej.

Wymień i jeżeli koszt wymiany jest spory, to obciąż AC.
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2006, 18:31   #13
radzio_s
ford::advanced
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 GOLD
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 302
Domyślnie

Napiszcie cś więcej o tych uszczelkach.Sprowadziłem C-maxa z Francji i przy zamknetych szybach trzeszczy, jak uchylę to ok.Wymiana uszczelek skutkuje w każdym przypadku( poprawiono konstrukcję ?
radzio_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2006, 14:22   #14
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

210-215 ? bezproblemowo ?? moze jednak do serwisu z licznikiem trzeba zawitac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo ostatnio taki cmax chcial mnie pogonic i jakos mu to nie szlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do 180 sie trzymal. a juz od 200 zostawal.
Wiekszosc patrzy na osiagi w katalogu to watpie zeby ford nie napisal o bonusie prawie 20km/h dodatkowo
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2006, 16:54   #15
leszek_piesek
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-07-2006
Skąd: Bdg
Model: Mondeo Mk4/focus1
Silnik: 2.0tdci /1.8 benzyna
Rocznik: 2009/1999
Postów: 100
Domyślnie

Tomi on by Cie wziol tylko po co.
leszek_piesek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2006, 12:31   #16
Zbigniew Rak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 2
Domyślnie

te kawałki plastiku może nie najlepiej wyglądają ale to są SPOJLERY. Tak powiedział gość w serwisie . Co to jest ta akcja z tylną wycieraczką?
Zbigniew Rak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2006, 22:54   #17
łysyCmax
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2006
Skąd: Racibórz
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie

Dodatkowo po 25819 km padł jakis zawór RSG czy cos tam takiego w kazdym razie muszą to sprowadzić (objawia sie to szybkim rozładowaniem akumulatora do 0 ) wystarczy nawet 3 dni. Problem radia chyba zniknął bo wgrywali jakis soft. Generalnie pare rzeczy mnie denerwuje:
- nierówne szczeliny kokpit-drzwi (lewa 11 mm prawa 5 mm) - WIDAĆ !
- trzepotanie tylnych siedzeń przy jeżdzie po nierównosciach.
- stukanie - jeden stuk 20 - 30 sekund po zapaleniu zimnego silnika - jakby ktos kamieniem rzucił na blache albo strzelił z wiatrówki w twarda blachę (co to jest ?) W serwisie mówia ze to sprzegło od klimy ale ta juz wczesniej sie włącza. :fcp14 .
Na nasze slaskie drogi generalnie 16x205 to za niski profil czasmi odczuwa sie drogę jak kartoflisko!.
- strasznie rysuja się plastiki w bagazniku wiozłem krótkie nartki, kijki itp i pozostały białe slady na sciankach.
- schowki bagaznika (brakuje 3 cm aby schowac trójkat - wstyd ! :fcp11
- czy ktos wymieniał juz zarówki H7 (chyba bedzie to problemem a od 10.2006 znów zaczna nagminnie sie przepalac. :fcp3
- odpina sie plastikowa osłona konsoli kierownicy (zatrzaski słabo trzymaja)

to tyle jak rozwiąze sprawe zaworu RSg czy RFg opisze.

[ Dodano: 2006-09-27, 23:57 ]
Cytat:
Napisał Zbigniew Rak
te kawałki plastiku może nie najlepiej wyglądają ale to są SPOJLERY. Tak powiedział gość w serwisie . Co to jest ta akcja z tylną wycieraczką?
Akcja wycieraczka to wymiana gumki osłonowej (przepustu) na szybie ponoć woda wlewa sie silnika i moze być zwarcie.... :fcp23
__________________
Grzegorz - łysyCmax

"Zdolny tworzy,niezdolny poucza" G.B.Shaw
łysyCmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2006, 08:40   #18
Bartek z Łodzi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2006
Postów: 3
Domyślnie wymiana żarówki

wiąże się niestety z wyjęciem reflektora.. ale wbrew pozorom przebiega to szybko i sprawnie
Bartek z Łodzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2006, 18:55   #19
łysyCmax
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2006
Skąd: Racibórz
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Re: Usterki w C-Max

Dzisiaj po 27702 km wymienili mi zawór EGR (w kolektorze ssacym) pooć to on wykańczał mi akumulator. Zobaczymy czy to cos dało. Na silniku, jeżdzie , paliwie i takim tam nic nie odczułem...
__________________
Grzegorz - łysyCmax

"Zdolny tworzy,niezdolny poucza" G.B.Shaw
łysyCmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2006, 22:12   #20
Robert44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2004
Postów: 23
Domyślnie Usterki w C-Max'ie

Mam przejechane ponad 33 ooo km i 10 dni do końca gwarancji. O niektórych usterkach już pisałem wcześniej.
Ciekawa, czy ktoś zarejestrował zjawisko w postaci wycierania się plastiku przy klamkach we wnętrzu, na przednich drzwiach- widoczne na zdjęciu. Łódzki "Gonera & Co." podjął sie przemyśleć sprawę. Czekałem na telefon, który miałem otrzymać następnego dnia i w końcu zadzwoniłem po kolejnych dwóch -odpowieź odmowna.
Ale za to łódzki "Mieszek" przyjął zlecenie na naprawę gwarancyjną obydwu "boczków" i na wymianą jadę 13. 10. 2006
U mnie także nadmiernie rysują się plastiki w bagażniku i szyby przednie dosyć głośno się otwierają.
Robert44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.