Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2006, 06:47   #11
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

No właśnie... nie wiem czy na Motorcrafty. Wczoraj swoje wymieniłem na Motorcrafty świeżutkie z pudełka, odpaliłem silnik i zgasiłem światło w garażu. I co? Nie świecą tak jak stare ale świecą i to całkiem zauważalnie. Przebicia się robią pomiędzy kablami szczególnie w okolicy cewki zapłonowej tam, gdzie wszystkie kable biegną obok siebie i przechodzą przez taki plastikowy zatrzask. Jeden kabel (od 3 cylindra patrząc z przodu na silnik i licząc od lewej) wyciągnąłem z tego zatrzasku i puściłem górą i to sporo pomogło. Teraz tylko muszę jakoś unieść linkę od gazu bo ona dotyka i do niej idą przebicia. Czasami też iluminacja (na kawałku długości jakichś 5cm) pojawia się między masą a kablem, który idzie skrajnie w tym plastiku - w zależności od przesunięcia plastiku z jednej bądź z drugiej strony. Jak się ustawi na środku to jest OK.
Z drugiej strony - te przebicia to nie wiem czy traktować jako przebicia. Można spokojnie takiego kabla dotknąć i nic się nie czuje. Zaczyna tylko świecić w tym miejscu. Wie ktoś może czy tak ma być (wcześniej nigdy się nie przyglądałem)? Bo samochód dostał kopa i kultura pracy na wolnych obrotach też się znacznie poprawiła.

llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 08:38   #12
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

jak możesz złapać kabel i nie kopie to jest OK. Dodatkowo możesz puścić sobie kabelki w peszlach - bardzo pomaga i przedłuża żywotność.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 08:43   #13
Kaczucha
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2005
Skąd: Kraków
Postów: 11
Domyślnie

nioo problem z kabelkami znany :fcp4
najlepiej kupic nowe w miare dobre i problem bedzie z glowy :fcp2
__________________
pozdrawiam Marta
Kaczucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 09:04   #14
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Struna
jak możesz złapać kabel i nie kopie to jest OK. Dodatkowo możesz puścić sobie kabelki w peszlach - bardzo pomaga i przedłuża żywotność.
Robiłeś coś takiego? Bo faktycznie pomyślałem, że jak są jakieś takie "przebłyski" to tę izolację w końcu kiedyś przebije tak, że będą dziury. I chyba na tym właśnie polega zużywanie kabli WN. Te peszle to jakie? Bo silnik się dosyć rozgrzewa. Kable są zrobione z jakiegoś materiału, który wytrzymuje takie temperatury, choć robią się takie śmiesznie miękkie, ale taki zwykły peszel to chyba by popłynął?
@Kaczucha - te SĄ nowe i chyba W MIARĘ DOBRE - wszak to Motorcrafty.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 15:10   #15
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Robiłeś coś takiego?
pewnie że tak, czarny peszelek o podobnej średnicy jak kabel WN - przede wszystkim zapobiega to otarciom kabelków o jakiekolwiek części pod maską ( pokrywa zaworów, linki, kolektory itp ). Generalnie kabli nie przebija isskrzenie tylko poprostu wpływ warunków zewnętrznych ( woda, smary itd ) to powoduje niszczenie warstwy izolacyjnej i w konsekwencji przebicia. Jak włożysz w peszle to znacznie zrdukujesz wpływ tychże czynników. Czy nie popłyną - no jak nie położysz na kolektorze wydechowym to nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.