Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2006, 14:52   #1
yarowro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: c-max
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Usterki w C-Max

Witam!
Powoli kończy mi się gwarancja na mojego C-Maxa i chciałbym się zapytać innych użytkowników jakie mieli usterki w swoich C-Maxach? Ja w swoim zgłaszałem:
- uszczelki w drzwiach
- przepustnicę - wymienili jakiś czujnik
- padła mi klimatyzacja (manulana) - wyminili jakiś przewód i parownik
- akcja serwisowa uszczelka w tylnej wycieraczce
Pozostały mi stuki w zawieszeniu ale to jest problem który raz jest a raz go nie ma i jest niezależny od stanu drogi.
I tutaj moja prośba co dokładnie może stukać z wypowiedzi na forum nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie.
Proszę także o dodatkowe uwagi co można lub wręcz należy zgłośić do serwisu.

Z góry wielkie dzięki !!
Jarek

yarowro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2006, 13:54   #2
Andes
ford::average
 
Avatar Andes
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 18-08-2005
Skąd: Łomianki
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 59
Domyślnie

Witam,

2 dni temu skończyła mi się gwarancja. Przejechałem 40000 km. Do tej pory wymieniono mi sprężarkę i jakiś przewód w klimatyzacji (automatycznej), czujnik ABS, silniczek przedniej szyby od strony pasażera, akcja serwisowa tylnej wycieraczki. Poza tym wszystko OK, nic nie stuka.

Pozdrawiam
Andes

P.S. Sądząc po niewielkiej, w ostatnim czasie, ilości postów o C-Maxie na tym forum to chyba nie jest tak tragicznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2006, 12:50   #3
yarowro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: c-max
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie

Witaj Andes !

Napisz mi co sie dokladnie stalo z abs-em? czy przestal dzilac czy swiecila sie kontrolka? bo w sumie to nie mam z tym problemu ale zawsze moge cos zglosic a moze cos wyjdzie. Pozatym to tez w miare sie to trzyma calosci.
Pozdrawiam
yarowro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2006, 13:38   #4
Andes
ford::average
 
Avatar Andes
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 18-08-2005
Skąd: Łomianki
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 59
Domyślnie

Cześć!

No więc z tym ABS to było tak, że zapaliła mi się kontrolka. Niestety nie spróbowałem czy ABS działa (a szkoda). Pan w ASO powiedział że kiedy kontrolka się świeci to cały system się dezaktywuje, więc nie ma np. niebezpieczeństwa że nagle odpalą poduszki bez żadnego powodu. Na wymianę tego czujnika musiałem ok. tygodnia poczekać.

Pozdrawiam i życzę bezawaryjnych czujników
Andes
Andes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2006, 20:44   #5
Robert44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2004
Postów: 23
Domyślnie

Witam
Mam jeszcze ponad 1/2 roku do końca gwarancji. Stukanie w podwoziu bywało i znikało. Sądzę, że u mnie była to kwestia temperatury, wilgotności. Nie zgłaszałem tego do serwisu. O takiej usterce na forum już pisano, m.in pisał o tym Eidos(-odbojnik w kolumnie MC Persona-).
Do ASO zgłosiłem natomiast usterkę klimatyzacji manualnej. Pękł jakiś przewód na łączeniu. Niedługo przymierzam się do wymiany piór wycieraczek.
Natomiast ciekaw jestem jak w waszych C-Maxach wyglądają plastiki w pobliżu wewnętrznych klamek. U mnie, szczególnie od strony kierowcy, są wytarte, mimo że samochód nie jest nadmiernie eksploatowany. Czy taką "usterkę"mogą uznać w ASO w ramach gwarancji?
Pozdrawiam, życząc wszystkim i sobie bezusterkowych C-Maxów!
Robert
Robert44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2006, 21:15   #6
yarowro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: c-max
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie

Witam,
widzę że klima to problem w wielu c-maxach , ale to jest do przezycia, co do klamik to u mnie jest spoko daje rade a co do gwarancji to nie mam pojecie ale moga stwierdzic ze zabardzo ja trzymasz i jest to naturalne zuzycie , ale mozna probowac , ja w tym czasem ide zglosic podwozie a moze cos sie dopatrza pozdrawiam,
yarowro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2006, 20:18   #7
Jakubo
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2005
Postów: 76
Domyślnie

Apropos usterek to mam dwa pytania do WasGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pierwsze tyczy przedniej szyby. Jeżdziłem wieloma róznymi samochodami i czasem się zdarzało że jakiś kamyczek, kamień trafił w szybę. Zwykle nic się nie działo lub w kiepskich sytuacjach pojawiały się odpryski ale nigdy szyba nie pękła. Ostatnio jechałem swoim maxem i trafił mi malutki kamyczek w szybę... Ledwo to było słychać. Szyba mi pękła. Pęknięcie ma z 15 cm i się powiększa --> Pęknięcie jest tylko na warstwie zewnętrznej szyby ( szyba klejona dwuwarstwowa ). Na szybie prawie nie ma odprysku ( jedno ledwo widoczne ). Co o tym sądzicie. W serwisie powiedzieli mi że nie podejdzie to pod gwarancje tylko z ubezpieczenia. Ale żby mały kamyczek rozwalił szybę?????

Druga sprawa to pytanie do właścicieli C-Max 1.8 --> Macie jakieś usterki związane silnikiem?
Jakubo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 09:32   #8
Andes
ford::average
 
Avatar Andes
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 18-08-2005
Skąd: Łomianki
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 59
Domyślnie

Z tą szybą to rzeczywiście dziwne. Podobno można to naprawić. Słyszałem że wpuszczają jakiś płyn w szczelinę, a później polerują i nic nie widać, ale nie wiem czy to działa we wszystkich przypadkach.
Jeżeli chodzi o silnik to absolutnie bez zarzutu (40000km).

Pozdrawiam
Andes
Andes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 17:59   #9
Robertj
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-07-2004
Model: Fusion 1.4 FX Gold
Silnik: 1.4 benz
Rocznik: 2004
Postów: 73
Domyślnie

Odnośnie szyby, to dostałem kiedyś kamykiem. Zrobił się odprysk i tak jeździłem rok, może i ponad. Aż pewnego czasu poszło pęknięcie na kilkanaście cm. Podjechałem do serwisu z szybami i właściciel mi powiedział, że takiego uszkodzenia nie warto już naprawiać (koszty + późniejsza wytrzymałość). Kupiłem nową szybę, tyle że sytuacja miała w moim poprzednim samochodzie (VW).
Robertj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2006, 11:10   #10
Jakubo
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2005
Postów: 76
Domyślnie

Hmmm... Ale co sądzicie na sam fakt że nie z gwaracji a z ubezpieczenia. W końcu dla mnie jest to dziwne że mały kamyczek rozwala szybę. Jeżeli o silnik chodzi to już kiedyś wałkowałem ten temat na forum ich chciałem się dowiedzieć czy coś się zmieniłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A więc bieg jałowy -> obroty ok. 2100 i drgania przenoszące się na siedzenie kierowcy i kierownicę. Oczywiście mował o CMax 1.8 benzynaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy ktos z tym walczyl i co wywalczylGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakubo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.