Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2006, 19:28   #1
Radżodżo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2006
Postów: 4
Domyślnie Olej w skrzyni biegów chyba jest za gęsty

Koleś zmieniał mi olej w skrzyni biegów i po wymianie na zimno jedynka wchodzi ale wyjsc nie chce.Jak sie nagrzeje to jest dobrze męcze sie juz z tym rok i w lato nie było to tak uciażliwe ale w zimie to tragedia.Nie wiecie jaki olej ma być w skrzyni ??

Radżodżo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2006, 19:22   #2
adams1977
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2005
Postów: 15
Domyślnie

A na jaki olej wymieniłeś, bo do transita tylkoleje się syntetyczny olej przekładniowy może być w ostateczności półsyntetyk, byle nie mineral bo wajchwe złamiesz.
adams1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2006, 07:38   #3
zdzichop
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2005
Skąd: Podkarpackie
Postów: 130
Domyślnie

Tylko syntetyk! dedykowany dla forda. mechanik mnie wygonil,jak przywiozlem jakiś tam olej do skrzyni. Za to w największe mrozy lewarek chodzil jak w Mondeo
zdzichop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2006, 13:14   #4
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie

A tak już na marginesie, to pomijając sytuacje awaryjne oleju w skrzyni Transita z tych lat się chyba nie wymienia.

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2006, 21:17   #5
an_goll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: ToRuŃ
Postów: 12
Domyślnie

Ani syntetyk ani pół syntetyk, njlepiej i tylko ATF z mobila koszt 27 zyla za butle a wchodzi 1.30 ok
an_goll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2006, 09:01   #6
pitbull
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-04-2006
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie

an_goll, czy mógłbyś napisać coś wiecej o tym dlaczego polecasz olej ATF od przekładni automatycznych do recznej skrzyni w Transicie? I który rodzaj ATF miałeś na myśli bo jest kilka odmian? Ciekawi mnie to bo ostatnio tez zmieniałem olej i zalałem połsyntetykiem 75W90 i z tego co porownywałem teraz ten olej do ATF Mobila to maja dość różne parametry, czy jest sens spuscic 1 litr tego półsyntetyka i ewentualnie dolac tego ATF? Czy bedzie różnica w pracy skrzyni?
pitbull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2006, 19:33   #7
an_goll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: ToRuŃ
Postów: 12
Domyślnie

Siemka pitbull, co do oleju to ATF Dextron II i nie mieszaj go z innym olejem, najlepiej spuscić całość, przy innym oleju niz ten mogą cieżko wchodzic biegi kiedy olej nie jest jeszcze rozgrzany, ale jezeli twoja skrzynia bedzie juz w nie najlepszym stanie :fcp5 to na ATF bedziesz napewno słyszał łożyska. Mozna tez kupic orginalny olej do skrzyni mt75 w fordzie ale jest on duzo droższy :fcp25 a to to samo co ATF Dextron II wiec nie ma to sensu. W serwisowkach czesto nie ma mowy o oleju do skrzyni bo poprostu sie go nie wymienia(no chyba ze remoncik), jedynie uzupełnia. :fcp26
an_goll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2007, 19:24   #8
majakos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2007
Postów: 81
Domyślnie

witam chcialem powrucic do tego oleju w skrzyni bo tez mam zalany zwyklym i zaczely sie problemy ze zmiana biegow na zimnym silniku porostu wajchy nieidzie prawie ruszyc . W lecie bylo powiecmy ok i moje pytanie dotyczy cz zalewajac skrzynie biegow pelnym syntetykiem auto z 1993r niezaczna sie klopoty wlasnie z jakimis tam lozyskami itp jaki olej wybrac bo po poprzednich postach szczeze nic niewynika na 100% pozdrawiam
__________________
transit 100 80 ps,skoda favorit 135 ls 1992,rower w stanie srednim.
majakos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 16:04   #9
Adam G.
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2006
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1996
Postów: 230
Domyślnie

Witam mam pytanie chciałbym dolać olej do skrzyni ale mam mały dylemat ponieważ jeszcze nigdy nie dolewałem oleju to nie za bardzo wiem którą śrube wykręcić :fcp19 Podejrzewam ze to jest ta od strony kierowcy mniej więcej pośrodku z "dziurą " na klucz ,niech ktoś mnie oświeci bo nie chce wykręcić jakieś złej i narobic sobie problemów.Pozdrawiam
Adam G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 20:26   #10
wojjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2007
Skąd: Dolnośląskie
Postów: 71
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adam G.
Podejrzewam ze to jest ta od strony kierowcy mniej więcej pośrodku z "dziurą " na klucz
Dokładnie to ta śróba na klucz imbusowy chyba 10 lub 8 :fcp14
wojjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.