Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2006, 20:04   #1
MakarKrak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2006
Postów: 5
Domyślnie 1.8TD odpala ale zrywa gaśnie przerywa

mam pewien problem... moj mondek `95 1.8 TD odpala z trudem (po recznym odpowietrzeniu) jak załapie pracuje chwilke w miare rowno potem gasnie, jak rusze to jedzie "na pół gwizdka" brakuje mu mocy a przy dodaniu gazu jest zduszony i w pewnym momencie dostaje kopa i znów go dusi....co to moze byc? zmienilem pompke ręcznego odpowietrzania bo mi mechanik powiedzial ze nie powinna pracowac "gora dół" nic nie dalo dalej to samo, zmienilem filtr paliwa, i cholera nie mam pojecia co jest grane i gdzie szukac usterki.... co gorsza mechanik tez nie bardzo łapie ( jestem z krakowa i ciezko tu o dobrego fachowca od diesli, ktory nie przecenia swoich usług)... bede Wam bardzo wdzieczny za wszelka podpowiedz... pozdrawiam wszystkich[/list]

MakarKrak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2006, 18:02   #2
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Wygląda jakby łykał trochę powietrza a miał za mało paliwa. Może spróbuj przejrzeć dokładnie przewód paliwowy od filtra do pompy. Może gdzieś jakaś opaska słabo trzyma i zasysa powietrza?!

A czy czasami przed tym dziwnym zachowaniem nie ciągałeś go aby odpalić?
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2006, 19:06   #3
MakarKrak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2006
Postów: 5
Domyślnie

Rzezcywiście sprawa sie wyjasniła...powodem były przewody. mialem założone sztywne te zaciskowe(automatyczne)paliwowe, a po zalozeniu zwykłych gumowych i opasek wszystko gra. ponoc te "sztywne" kurczą się w zimie i łapią lewe powietrze przez co nie bardzo da sie jezdzic..... dobrze ze tylko tyle bałem sie ze bedzie cos powaznego... dziekuje za pomoc i pzodrawiam !
MakarKrak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.