Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2006, 19:22   #1
Łukasz
 
Postów: n/a
Domyślnie Mondeo diesel ale czy warto?

Witam proszę o poradę podoba mi się Ford Mondeo w wersji 1.8 TD hackbak z lat '94-'95 i chcę się dowiedzieć jak to auto się sprwauje... doradzcie mi czy warto kupować takie auto czy też nie..?
mechanicy psy wieszają na tym modelu i wogóle na fordach ale jeździmy Scorpio już jakieś 10 lat i wcale nie jest tak tragicznie jak to owi mechanicy mówią...

Więc pytam się użytkowników jak Mondeo 1.8 TD hackbak '94-'95 się spisuje wasze opinie i czy warto takie autko nabyć....?

z góry dziękuję za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2006, 14:18   #2
drogownik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2005
Postów: 7
Domyślnie

Witam.

Jeżdżę Mondeo Kombi 1.8TD z 1993 roku. Jak zacząłem nim jeździć miał 160 000 km na zegarze. Po przejechanych 10 000 km póki co nie ma większych problemów. Miałem jedynie małe problemy z alternatorem (wymiana komutatora).
Osobiście polecam to auto z tym silnikiem – maksymalne spalanie w granicach 7-7.5 l/100km w mieście, na trasie ok. 6-6.5 l/100km. W zimie (poniżej -10°C) małe problemy z odpaleniem. Poza tym wygodne i fajnie się prowadzi.

Pozdrawiam.
drogownik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2006, 19:12   #3
Łukasz
 
Postów: n/a
Domyślnie

Witam
dzięki za wpis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
słyszałem że silniki 1.8 TD są awaryjne - przegrzewają się na 4 cylindrze są problemy z uruchomieniem w zimie, no wogóle same problemy - paski się wrą (ale to chyba kwestia tego co się załorzy i jak dba o auto)
zoczołem oglądać nawet wersje benzynowe z myślą załorzenia gazu...
hmm w zasadzie to dopiero zbieram informacje wiem na pewno że auto będzie hackbakiem z klimatyzacją i może jakimiś bajerami ( bo tak będę szukał) a jaki silnik to się okarze ALE!!! LICZĘ NA PODPOWIEDZI JAKIE AUTO WYBRAĆ!


z góry dzięki za odpowiedzi
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2006, 22:52   #4
mentecaptus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2006
Skąd: dolnośląskie
Postów: 3
Domyślnie

Posiadam wersje z klimą i elektryką.Uważam,że to bardzo niedoceniane ,wygodne,oszczędne rodzinne auto.To duże auto w trasie spala poniżej 6 l ON/100km.Osobiście bardzo polecam.
mentecaptus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2006, 17:35   #5
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Nie mam mundka ale mogę dodać swoje 3 grosze. Zanim kupisz autko podjedź z nim do mechanika niech go przebada zwłaszcza że jest to TD wydasz ze 250zł ale będziesz miał jakąś pewność a wiadomo koszt samego turbo to jakaś połowa kasy którą wydasz na autko. Mechanicy psioczą be jest straszny dostęp w tym samochodzie do wszystkiego. Mechaniory zazwyczaj nie lubią TD

Pozdrawiam
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2006, 08:30   #6
pawlem
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2005
Skąd: Poznań
Postów: 49
Domyślnie

Jeżdze mondkiem 1,8 TD od kwietnia 2005 r. Wcześniej jeździłem tylko benzyniakami. Jak dotąd nie miałem żadnych problemów z tym silnikiem. Najlepszym dowodem jest fakt że odpalał mi w temp - 26 st. To chyba dobry wynik. Auto jest wygodne i oszczędne. Aby długo cieszyc się silnikiem diesla trzeba zwyczajnie o niego dbac. I tyle. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
zielony MKII liftback, rocznik 2000, 1,8TD PEŁEN WYPASIK
pawlem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.