Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2005, 15:13   #1
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie Testy - MIXER, BLOS, SERIA na LPG i PB98 +stożek!!!

Witam. BAZA Ford Probe V6 (seria 168PS) - stan kiepski. Ale chcę wam przedstawić wyniki zmiezone Gtechem Pro. 0-60MPH , 1/4 mili i predkość na 1/4 mili. Testy były przeprowadzane w tych samych warunkach, na tych samych paliwach. Są to najlepsze czasy i prędkosci uzykane podczas testów ( po 3-4 próby ).

-------------------------0-60 MPH----1/4 mili-----1/4 mili speed
seriaPB98---------------8.25s--------16.39s-------89.6mph
seriaPB98+stożek------8.10s--------16.28s-------89.9mph Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mixer + gaz------------10.92s-------18.12s-------79.6mph
blos+gaz+stożek------10.21s--------17.87s-------81.3mph Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mixer+PB98------------8.78s--------16.75s--------88.3mph
blos+PB98+stożek-----9.03s--------17.05s--------85.6mph Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Stożek jest na razie w bardzo niefortunnym miejscu.Bardzo się nagrzewa oraz jest bezposrednio za wiatrakiem od chlodnicy. Zrobie to na dniach. Ale fakt jest nie zaprzeczalny że jednak coś daje (0.15s do 100km/h oraz 0.11s na 1/4 mili ). Jak będzie dostawał zimne powietrze to polepszy osiagi jeszcze bardziej. Na gazie jeszcze nie jest duzo lepiej bo nie zmieniłem przewodów z 6 na 8 oraz mixer jest o mocy 150KW.
Ale niech mi ktos wytłumaczy jak na mixerze+PB98 może byś szybszy od Blosa+PB98 ??? Jesli się z tym nie uporam to wyrzuce blosa i zostane przy mixerze. Bazownik mówi że byc może ta przepustnica w blosie nie otwiera sie do konca. Co mam z tym zrobić?
Reasumując:
*blos poprawił osiągi na LPG (jak zmienie parownik i rurki to bedzie napewno jeszcze lepiej)
*blos spieprzył osiągi na PB98 - i co jest przyczyna?

PS. Sorki za prymitywna tabelke. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2005, 13:19   #2
mar_now
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-06-2004
Skąd: Płock
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 154
Domyślnie

A czy obydwa pomiary były robione z założonym stożkiem?? Bo z tabelki wychodzi na to, że nie, więc może to nie Blos spieprzył wynik, tylko właśnie złe umiejscowienie stożka. Robiłeś sporo pomiarów, więc pod maską było napewno bardzo gorąco, włączał się wentylator a tak jak napisałeś stożek Ci się nagrzewa. Odizoluj go od ciepła, doprowadź nadmuch zimnego powietrza i wtedy sprawdź wyniki.

Taka moja rada.
__________________
MARIUSZ
mar_now jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2005, 14:23   #3
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Jak widzisz w wynikach to stożek w każdym przypadku poprawił prace. Seria+stożek(PB9Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., Blos+stożek (LPG). Natomista Blos+stożek(PB9Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest wynikiem gorszym niż mixer(PB9Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Stożek doszedł to poprawił osiągi w 2 punktach więc popsucie wyników na blosie pzrypisane jest własnie jemu. I to jest problem. Bo na benzynce z blosem zbiera się o 0.25 sek gorzej niż na mixerze! Liczyłem że przyspieszenie na PB przy blosie zbliży się raczej do serii niż oddali nawet od mixera. Bo róznica między serią bez mixera i blosa a blosem (na PB9Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest juz znaczna i wynosi 0,93 sek do 100km/h i aż 0.77sek na 1/4 mili ( a wiadomo że to z 2 długosci auta ). Dam linka gdzie są umieszczone zdjęcia. Może to przez zastosowanie złych łączników między blosem a przepustnica?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2005, 22:27   #4
mar_now
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-06-2004
Skąd: Płock
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 154
Domyślnie

Chodziło mi o to czy piąty pomiar z Twojej tabelki był robiony na stożku?? Może tak być, że akurat na PB stożek tylko pogarsza zamiast polepszać przez złe umiejscowienie. Nie wiem jak jest na LPG, ale na PB od temperatury powietrza zależy naprawdę bardzo dużo. Przypuszczam, że masz czujnik temperatury zasysanego powietrza, więc komputer może wykrywać gorące powietrze, przez co wie, że jest go mniej i podaje przez to mniejszą dawkę paliwa.

To czy przpustnica w blosie otwiera się całkowicie możesz przecież sprawdzić. Zdejmij stożek z tą rurą za nim i będziesz wszystko widział. Jak przez moment silnik pochodzi bez filtra to przecież nic się mu nie stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja na Twoim miejscu zrobiłbym jeszcze pomiary na PB na oryginalnym filtrze powietrza, na blosie, na mixerze i bez niczego. Wtedy będziesz miał pewność czy winą jest blos. Co do obecnego miejsca stożka to jak dla mnie jest tragedia, skąd wiesz czy akurat na którymś pomiarze nie włączył się wentylator i nie dmuchał gorącym powietrzem?? Budując dolot też staraj się unikać kolanek 90stopni o ile to będzie możliwe, żeby nie zakłócać przepływu powietrza. Według mnie lepiej zastosować dwa kolanka 120stopni oddalone od siebie niż jedno 90stopni.
__________________
MARIUSZ
mar_now jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2005, 15:55   #5
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Stożek nie może pogarszać poniewż po jego zainstalowaniu polepszyły się wyniki bez mixera i blosa. Na seryjnym dolocie było 8.25s a na stożku ( nawet ciepłym ) 8.10s. Sprawdzić nie moge czy się całkiem otwiera gdyż mam po drodze jeszcze przepływomież bez którego autko nie działa. Może to przez ten wąż łączący blos z przepustnica? Jest dośc długi - 10 cm i do tego karbowany dość mocno. Poza tym może być jakaś nieszczelność na kolanku ( tam też jest klapka anty wybuchowa oraz jakiś wąż podłaczony z silnika - może odpowietrzenie czu coś takiego).



Srednica wewnetrzna mixera to 35mm.
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2005, 19:27   #6
gondoljerzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2005
Postów: 161
Domyślnie

To wszystko jakieś chore... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na serio, nie mógłbyś wrzucić tutaj zdjęć tych wszystkich instalacji? Bo wyniki wyszły dziwne, a np ja nie jestem zalogowany na forum probe i inni pewnie też nie. Proponował bym też powtórzyć pomiary w innej kolejności i wiekszych odstępach czasu, żeby wykluczyć możliwość właczenia się wentylatora. I jeszcze jedno: Jaka jest średnica przelotu miksera?
gondoljerzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2005, 20:20   #7
mar_now
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-06-2004
Skąd: Płock
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1999
Postów: 154
Domyślnie

Cytat:
Napisał gondoljerzy
Jaka jest średnica przelotu miksera?
Też myślałem o tym. Napisz odrazu jaka jest średnica przepustnicy.
__________________
MARIUSZ
mar_now jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2005, 08:56   #8
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

,Pakulek, a wogóle to jakoś obliczyłeś pojemność dolotu ? czy poprostu wpakowałeś stożek made in china za 20 zeta gdzie popadło i się dziwujesz czemu wyniki są takie a nie inne ? Owszem stożek może pomóc o ile jest poprawnie założony i zestrojony cały dolot - a jak już łapie gorące to wogóle cały test jest niemiarodajny.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2005, 10:16   #9
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Jesli chodzi o pomiary to byly przeprowadzane przez 2 dni. W róznych kolejnosciach. Wyniki podane są najlepszymi osiągniętymi z 2 dni. Stożek jest K&N więc nie żaden Chinol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Miedzy przepustnica a blosem jest guma karbowana o długości 10 cm. Dziś to zmienie na zwykłą o długosci kilku cm. Oraz kolanko obkleje taśmą aby mieć pewnoisc że nie łapie niczego po drodze. A na dniach założe obudowe na stożek i pociągne dolot z pod auta. Ja sądze że po prostu nie otwiera się całkiem blos. Nie moge tego sprawdzić gdyż mam przepływomiez bez którego silnik nie chodzi.
Oto fotki:

PS. Srednica wewnetrzna mixera 35mm
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2005, 15:09   #10
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

to nie możesz tego stożka dać za akumulator? a swoją drogą - ale pogięte to V6 w proboszczu - toż nie mogli zrobić rzędowo - o ile by było więcej miejsca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.