Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2005, 20:16   #291
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

henry, nie znam sie na tych parownikach. POczekaj, moze ktos zajrzy kto ma podobny i napisze ci cos wiecej.

Pakulek, to wlasnie kolega maup z forum. Pisal ci w innym watku, proponowal tez kontakt na PW. Nie musisz w kazdym poscie pisac o szukaniu specjalisty. I tak pewni skonczy sie na tym ze zabierzesz sie za to sam. Bo jak chce sie miec cos dobrze zrobione to niestety ... meches tego nie zrobi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ty takze poczekaj, moze ktos znajcy idpowiedz na twoje pytanie t zagladnie.
Nie kazdy sleczy 24 na dobe przed kompem.

Jak rozbebeszylismy mojego modnka to mi sie rece opadly jak ujrzalem gowno jakie montarzysci gazu odstawili. Rzeklbym chaupnicza robota.

A no i jest podzial na 2 rodzaje BLOSA, nie pamietam ktory do jakiej mocy sie nadaje.

misiek jest offline  
Stary 06-12-2005, 20:24   #292
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiek

Pakulek, to wlasnie kolega maup z forum. Pisal ci w innym watku, proponowal tez kontakt na PW. Nie musisz w kazdym poscie pisac o szukaniu specjalisty.
Rozmawiam z maup'em na PW jednak szukam tez innych opini na tego blosa którego oferuje własnie maup.Nauczyło mnie tego zycie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A specjalisty szukam bo w sumie w 1/6 czesci kraju musi ktos taki byc .
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline  
Stary 06-12-2005, 20:57   #293
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

nie ma specjalnie innych blosow.
Generalnie to blos mechaniczny (bez elektroniki) dzieli sie na 2 wersje. W zaleznosci od pojemnosci do jakiej ma byc stosowany. Juz pisalem ze nie pamietam, ale ogolnie mowiac wiekszy i mniejszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest tez blos z silnikiem krokowym, sterowany elektornicznie (ze wzgledu na unijne przepisy), jednak nie dziala sprawniej od tego prostszego konstrukcyjnie, mechanicznego. Z opinii ludzi czytalem ze ten mechaniczny poprawniej i mnie problemowo, a w zasadzie bezproblemowo pracuje.


Cytat:
Napisał Pakulek
A specjalisty szukam bo w sumie w 1/6 czesci kraju musi ktos taki byc
Powodzenia, ja w Krakowie jeszcze pozadnego zakladu nie znalazlem, takiego ktory polecilbym z czystym sumieniem.
misiek jest offline  
Stary 07-12-2005, 07:53   #294
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

,misiek, w zasadzie blosy są dwa - z elektroniką ( do bani ) i bez ( ten jest miodzio ) i właśnie ten drugi typ sprzedaje Maup - jedyne czym się różnią to slit-em czy też jak kto woli gwizdkiem ( rurka ze stożkowo naciętym otworem którym jest podawany gaz ) No i te gwizdki są wymienne - ale obecnie blos-y są wypuszczane na rynek ze SLIT-em D który ma obsłużyć silniki do ok. 180 KM - tak więc od razu odpowiedź dla kolegi od Proboszcza- ten blos Ci wystarczy - natomiast z pewnością musisz mieć porządny parownik o sporej mocy. nie wiem czy 140 wystarczy.

Henry - walnij fotkę parownika to postaram się określić którą srubą masz kręcić.
Struna jest offline  
Stary 07-12-2005, 17:27   #295
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

no o to mi chodzilo... Co do mocy to swietnie. W takim razie bede mogl przelozyc blosa do tego co planuje kupic jako nastepce, bo wlasnie tej mocy nie przekrocze.
misiek jest offline  
Stary 07-12-2005, 19:13   #296
henry
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-11-2005
Postów: 34
Domyślnie

i oto taki sam jak u mnie parownik
henry jest offline  
Stary 07-12-2005, 19:29   #297
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

duża szara plastikowa śruba koło elektrozaworu to jest ta śruba którą się krętoli. Podobna jest w dolnej części parownika i służy do spuszczania mazutu z reduktora.
Struna jest offline  
Stary 07-12-2005, 20:00   #298
henry
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-11-2005
Postów: 34
Domyślnie

i co z ta duza szara sruba kolo elektrozaworu mam zrobic?
wkrecic na maxa?
bo jest jeszcze na samej gorze mniejwiecej w tej samej linn co ta normlana takjakby miedziana i jej zapewne nie ruszac ?
henry jest offline  
Stary 07-12-2005, 21:14   #299
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał Struna
,ok. 180 KM - tak więc od razu odpowiedź dla kolegi od Proboszcza- ten blos Ci wystarczy - natomiast z pewnością musisz mieć porządny parownik o sporej mocy. nie wiem czy 140 wystarczy.

Henry - walnij fotkę parownika to postaram się określić którą srubą masz kręcić.
Parownik 140 bedzie za mały? A ty na jakim smigasz? Ile kosztuje większy?
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline  
Stary 07-12-2005, 21:40   #300
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

a jaka moc ma twoj motor, jesli to 2,5 to pewnie ok 170PS. JEsli tak to parownik 140nie wydoli.
Co do ceny, nie wiem. Sprawdz w jakims sklepie.
misiek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.