Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2005, 14:30   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie ile pali 1,8td i na co zwrócic uwage w tym silniku?

mam pytanie grzecznosciowe w imieniu mojego kolegi który ma zamair kupic mondiego combi 1,8td 93-95 -ile takie autko pali w miesci a ile w trasie i jak mozna okreslic dynamike i moc tego silnika.

ja osobiscie mam benzyne i diesla znam tylko z opowiesci znajomych,ale ponoc ford...nie miał dobrego diesla i zawsze były z nim jakies problemy i kłopoty.na co nalezy zwrócic uwage kupujac diesla?
jaka jest jego trwałaosc i czy nie ma problemów z turbina?
prosze napiszcie wszytsko co może byc cenna radą przy podejmowaniu decyzji o zakupie"klekota".

pozdrowionka

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2005, 23:06   #2
Dziadek2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2005
Skąd: Sląsk
Postów: 37
Domyślnie

witam mam juz drugiego forda z tym silnikiem .W mondim kombi w trasie spala mi ok 6litrów, po miescie 7litrow Zauwazyłem ze duzo zalezy od techniki jazdy , na poczatku potrafiłem spalic 9l ale miałem zgubne nawyki z poprzedniego auta.Silnik jest trwały jesli zadbany mozna wykrecic 400tys. bez remontu, to w koncu klasyczny zeliwny diesel Mechanicy go nie lubią ze względu na to ze trzeba myslec co sie robi ,do szału doprowadza ich taka wymiana kpl rozrzadu -tyle pasków tyle kolek w wagenie jest tylko jeden...itp- mozna usłyszec .Turbawka podobno pada miedzy 15 a 20tys.koszt ok 1000 zł.Dynamika no cóż to doskonale auto dla emeryta ,duza masa/ mało koni,a trzeba sie nawahlowac biegami zeby je pobudzić do zycia ale za to jakie wygodne i te zwalniajace pojazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))czy oni nie widzą relingow ,policja używ a sedanów v2,5l polecam dynamicznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wracając do tematu moze to nie jest mercedes ale ten silnik ma dusze inaczej by go nie produkowano tak długo Pozdrawiam
Dziadek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2005, 07:07   #3
zdzichop
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2005
Skąd: Podkarpackie
Postów: 130
Domyślnie

Mój drugi diesel , tez ford. Z pierwszym nie mialem w silniku żadnych problemów przez 5 lat, chociaż mial nakręcone 190tys. Obecnie kilka m-cy po wymianie rozrzadu- jest to rytuał w tych silnikach co 60 tys - żadnych dolegliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto dostatecznie mocne, wystarczające do bezpiecznej, dlugiej jazdy.
zdzichop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2005, 09:18   #4
szogun7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2005
Postów: 43
Domyślnie

Ja jestem posiadaczem forda z takim silnikiem 1.8 TD, ale w wersji HB. Jak dla mnie wystarczojąco dużo miejsca. Udało mi się włożyć szawę o długości 2 m (oczywiście po rozkręceniu).

Jeśli chodzi o silnik to uważam tą jednostkę jako dobrą. Jeżdże tym autem już jakieś dwa lata i nic się nie dzieje, oczywiście dbanie o silnik to podstawa.

Spalanie ok 5.5 l na 100 km( a mam opony 225/50 R16) ,pewnie w kombi będzie troche większe. Ale auto wygodne, dużo miejsca, dobrze sieprowadzi.
Polecam
szogun7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2005, 09:59   #5
szum-szak
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2004
Skąd: wawa / klodzko
Postów: 192
Domyślnie

Dynamika zaczyna sie na trojce w okolicach 2200obr/min i wyzejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szum-szak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2005, 10:08   #6
Jarek66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-10-2005
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MKII hb
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 1997
Postów: 15
Domyślnie

Jeżdżę 1,8TD z 97 roku w nadwoziu hatchback. To jest mój pierwszy diesel i nie mam porównania do innych ale narazie jestem bardzo zadowolony. Jak go kupowałem miał przejechane 140 tys. km z tego ok 120 tys w Niemczech. Teraz ma 205 tys. Mam go już trzy lata i nie miałem wiele problemów. Przez ten czas wymieniłem rozrząd, parę razy olej z filtrem, filtr paliwa, świece żarowe i jakieś membrany przy pompie paliwowej. Spala ok. 6 litrów w trasie i ok 8 po mieście, oczywiście jak wcześniej było już pisane zależy sporo od techniki jazdy. Generalnie uważam ten silnik za bardzo dobry o ile ktoś nie nie ma żyłki "rajdowca".
Autko w moim przekonaniu jest udane. Jest przestronne, wygodne i bardzo przyjemnie się nim jeździ mimo nieco małej mocy w stosunku do masy.
Jarek
Jarek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2005, 10:59   #7
tombagon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2005
Skąd: Białystok
Postów: 21
Domyślnie

Witam. To już prawie 6 lat minęło jak używam mondka z silniczkiem 1.8 td. To już mój drugi taki samochodzik. No cóż, opinie są rzeczywiści zróżnicowane. Ja uważam, że prawda leży po obu stronach. Czy będziesz zadowolony czy też nie zależy przede wszystkim od tego na jak używany trafisz samochód i po jakich przejsciach. Prawda jest taka, że jeśli samochód nie był po większym zderzeniu i był eksploatowany w miare poprawnie to sa to naprawde solidne auta. Za największą zaletę uważam przestronność oraz komfort jazdy. Uwierz mi nie siedziałem w bardziej wygodnym samochodzie. Jeśli chodzi o moc silnika to nie polecam tego auta dla kierowców którzy lubią szybko jeździć. Cóż - niewiele koni, duża masa, ale z takiej jazdy też można czerpać przyjemność. Mechanicy rzeczywiści narzekają, bo tak jak wspomniał nasz kolega trzeba myśleć, zeby naprawić i troszkę trzeba się napracować. Niektóre rozwiązania rzeczywiscie nie sa najprostsze. To co najważniejsze w tym silniku to: rozrząd i stan oleju silnikowego. O te rzeczy trzeba dbać szczególnie. Resztą nie zawracaj sobie głowy. Zawsze coś tam będzie stukało, klekotało czy co tam jeszcze ... Trzeba poprostu sobie zdać sprawę z tego, że te auto ma już około 10 lat (w zależności od modelu). Aha, mój w mieście pali 8-9 litrów, w zależności od pory roku i od tego czy silnik jest rozgrzany czy zimny. W trasie to wynik na poziomie 6-6.5 litrów. Podsumowując: ja jestem zadowolony (chociaż wiele wskazuje że przede mną był różnie jeżdżony, ale doprowadziłem go do porządku), TY możesz być , ale nie musisz. Decyzja należy do Ciebie.
__________________
**************************
ford mondeo 1.8 td kombi 94 r.
tombagon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2005, 17:27   #8
gniazdek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2005
Skąd: Konin
Postów: 5
Domyślnie

Ja od miesiąca jestem szcześliwym posiadaczem forda mondeo 1.8 TD i jak na razie jestem bardzo z niego zadowolony. Co do wygody nie ma 2 zdań. jest po prostu super!! Zrobiłem nim ostatnio nie małą trase i zero zmeczenia!!. Istny luksus. Silnik pracuje bez zarzutów, chociaż rzeczywiście niekiedy podczas wyprzedzania brakowało mu siły, ale w porównaniu z moim poprzednim benzyniakiem, to i tak ma wystarczającego kopa, zresztą nie lubie szarzować, wiec ten samochodzik jest dla mnie OK. A spalanie? Potwierdzam ze w trasie pali srednio 6.5 litra, a po miescie to wydaje mi sie ze nawet 8 łyknie. Ale to wszystko zalezy od sposobu jazdy. Mam tylko nadzieję ze bede z niego cały czas zadowolony!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gniazdek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2005, 21:39   #9
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2005, 22:38   #10
Wojtek972
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Galaxy
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 31
Domyślnie Re: ile pali 1,8td i na co zwrócic uwage w tym silniku?

Cytat:
Napisał adi
mam pytanie grzecznosciowe w imieniu mojego kolegi który ma zamair kupic mondiego combi 1,8td 93-95 -ile takie autko pali w miesci a ile w trasie i jak mozna okreslic dynamike i moc tego silnika.

ja osobiscie mam benzyne i diesla znam tylko z opowiesci znajomych,ale ponoc ford...nie miał dobrego diesla i zawsze były z nim jakies problemy i kłopoty.na co nalezy zwrócic uwage kupujac diesla?
jaka jest jego trwałaosc i czy nie ma problemów z turbina?
prosze napiszcie wszytsko co może byc cenna radą przy podejmowaniu decyzji o zakupie"klekota".

pozdrowionka
Witam,
Zrobilem takim autem ok 80 tys i w sumie nie jest to zle auto. Silnik grzechotnik i mul ale niezawodny i w odroznieniu od tdi nie bierze oleju ani krople. Oczywiscie zwrocic uwage na rownomierne obroty na luzie (800) oraz koniecznie odpalic zimny silnik. Powinien odpalic po paru obrotach rozrusznika. Dym przy rozruchu nie powinien byc bialy lub niebieski - nie wiem dlaczego ale znajomy mowil ze to nie swiadczy dobrze o silniku. Na pewno trzeba sprawdzic stan turbiny ale to juz niech sie spece wypowiedza. Podczas jazdy nie powinien zanadto kopcic, przy przyspieszaniu i pod gore ewentualnie. Co do spalania to przy umiarkowanie ciezkiej nodze 6 litrow w trasie i 7 w miescie. W zimie w miescie do 8-miu. Calkiem fajne auto, mam sentyment. Aczkolwiek kiedy teraz do niego wsiadam (normalnie uzywa zona) i naciskam na gaz to chce mi sie plakac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam,
Wojtek
Wojtek972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.