Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Cougar
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2005, 07:42   #41
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiedzmin
Tak...20l to troszkę dużo.. ale ten model może tak juz mieć.
dlaczego tak uwazasz. Tyle to pali bmw 730 lub740 albo A6 4,2l. Ty powinienes miec spalanie na poziomie 20l gdybys wyciskal 7me poty z silnika. Przy normalnej dynamicznej jezdize nie powinienes palic wiecej niz mondki z tym moterem.

misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2005, 17:48   #42
Wiedzmin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2005
Skąd: Wolomin
Postów: 23
Domyślnie

Tak..ale wiem jedno..,że silnik silnikowi nie równy... każdy może mieć inne potrzeby.. też bym chciał by mój i wszystkich paliły po 11litrów. Tam ilość paliwa dobiera komputer. Oby chłopak coś wykombinował...20 to trochę dużo..
Wiedzmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2005, 07:52   #43
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

jesli ci to nie przeszkadza to twoja sprawa. Cos jest nie tak, ten silnik normalnie tyle nie pali, poprostu. Chyba ze gniecie sie w pedal ile wlezie.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2005, 20:06   #44
yarko
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-08-2005
Skąd: wawa
Postów: 66
Domyślnie

jasne, zmniejszyli spalanie, po prostu na początku ustawili więcej bo trzeba było układ dolotowy przeczyścić
yarko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2005, 20:11   #45
Yora
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2005
Postów: 15
Domyślnie

No widzisz wiedzmin a co ja mam powiedziec jak w Niemczech jadąc troche szubciej motocyklem musialem tankowac co godzine-godzine trzydziesci... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Yora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2006, 09:59   #46
Sport
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 10
Domyślnie

Ja to gaz w Cougarze mam od 2-ch lat i jest ekstra. Spostrzeżenia dla tych co ew. zainstalują:
1. Tylko sekwencyjny wtrysk gazu. (inne są tańsze o 2 000zł ale są problemy).
2. Moja kosztowała 4800zł (firma Bigaz). Jest OK. POdobno BRC jest OK, Lovato też. MIałem Epi-gaz kiedyś i po 2-ch latach sieroty nie potrafiły jej naprawić - ciągle coś się chrzaniło.
3. Zakłądaj gaz w miejscu swojego zamieszkania bo raz na rok, pół roku może być potrzebna regulacja (zwykle: falowanie obrotów).
4. Spalanie jest przy szybkiej jeżdzie o 2 litry większe niż na benzynie ale uwaga: to zależy od ustawień mieszanki - można ustawić bardziej oszczędną ale z trochę słabszą mocą (z 2 litry oszczędności) a można ustawić moc prawie identyczną z tą na benzynie.
5. Wlew gazu w zderzaku to nieporozumienie (chyba że jest w kolorze nadwozia), pod spodem auta to pójście na łatwiznę (i widać i trudniej się wlewa - szczególnie w zimie) najlepiej to faktycznie pod tablicą rejestracyjną lub przy normalnym wlewie (nie wiem czy jest t am tyle miesjca).
6. Ja mam zbiornik w miejsce dojazdówki, mieści tylko 34 litry ale cała przestrzeń bagażowa jest wolna (opony typu ran-flat i dojazdówka oraz podnośnik poszły do piwnicy : ).
7. Gaz nie powinien "falować" (obroty), przerywać, zacinć się, sam nagle przełanczac na benzynę - to świadczy o złej instalacji!! (trzeba wyregulować wtedy).
Sport jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2006, 22:55   #47
yobuchi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2006
Skąd: Zawiercie
Postów: 4
Domyślnie

Ja tez zamierzam wkrótce załozyc sekwencje. Na szczescie ceny instalacji obecnie spadły do poziomu 3500-4000 do V6. Mam pytanie, czy ustawiajac moc do tej identycznej na benzynie spalanie bedzie w koncu wyzsze o te dwa litry czy takie same jak na benzynie?
orazz czy mozna (czy tez nie jest zalecane) przy sekwencji założyc stozkowy filtr powietrza ?
yobuchi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2006, 23:18   #48
altootV6
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-03-2005
Skąd: Puławy
Model: Galaxy
Silnik: AUY
Rocznik: 2004
Postów: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiek
a wasze kotki to przypadkeim nie maja tego samego silnika co mondeo, probe i mazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mondeo i Cougar ma te same silniki....
Są one jednak zupełnie inne niż silniki montowane w MX-6 i Probe...
__________________
Ford Galaxy 1.9 TDI (AUY)
altootV6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2006, 09:53   #49
Sport
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 10
Domyślnie

Yobuchi,

na gazie można założyć stożek, turbo etc.

Moc na gazie ustawiona prawie identycznie jak na benzynie - spala ok, 2 litry więcej niż na bennzynie. (po prostu odpowiednio ustalają mieszankę powietrze-gaz).

Po założeniu innego filtra (sportowego) być może trzeba będzei wyregulować gaz (raz tak, raz nie).
Sport jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2007, 20:15   #50
lotnik78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie

Wy powaznie zakłądacie gaz do tego auta czy to tylko takie żarty?
lotnik78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.