Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2005, 15:12   #1
Krzysztof_N
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2005
Postów: 10
Domyślnie Jeden krok od zakupu Focusa 1,6.

Witam serdecznie wszystkich Forowiczów
Cieszę się, że wreszcie mogłem włączyć się do dyskusji.
Czy możecie mi doradzić w sprawie zakupu Forda. Jestem o krok od zakupu Focusa 1,6 z 2000 roku, 60tys. km, 3d, bezwypadkowy, od pierwszego właściciela, kupiony w kraju, serwisowany w ASO, z elektryką, klimą, alusami, stan bdb.
Bardzo, ale to bardzo podoba mi się ten samochód i chcę go mieć.
Po przeczytaniu wielu postów dochodzę do wniosku, że Focus jest bardzo udanym modelem, a przebieg 60tys. km jest niewielki jak na wiek auta.
Mam dwa pytania.
Jakie pieniążki warto dać za ten pojazd?
Wiem, że można sprawdzić ceny na róźnych stronach, ale chciałbym poznać Wasze opinie.
Co powinienem wiedzieć więcej na temat wydatków związanych z eksploatacją używanego Focusa (dodatkowe przeglądy, wymiany podzespołów)?
Z góry dziękuję za udział w dyskusji i jeszcze raz pozdrawiam
Krzysztof_N

Krzysztof_N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2005, 15:23   #2
Diabel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2005
Postów: 12
Domyślnie

Mysle ze w granicach 25-28k PLN, duży plus, że przebieg bardzo niski i serwisowany w ASO. Tylko sprawdź półoski i korozje (klapa i spody drzwi). No i powinien mieć jeszcze 12 letnia gwarancje na blachy, ktora przechodzi na nastepnego właściciela (jesli przeglady robione przynajmniej raz w roku i min co 15 kkm). A jesli planujesz przerobic na gaz upewnij sie ze nie bedzie z tym problemu, nie wiem czy 1.6 nie jest czasem na czarnej liscie u gazownikow ze wzgledu na wypalnie gniazd zaworów.

pzdro
Diabel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2005, 17:17   #3
Krzysztof_N
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2005
Postów: 10
Domyślnie

Serdeczne dzięki za info. O rdzy słyszałem. I w tym egzemplarzu pojawiła się na klapie bagażnika. Półośki sprawdzę. Z gazem to rzeczywiście większy problem. Jeszcze czytam na ten temat. Może się nie opłacać przy małych przebiegach.
Krzysztof_N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2005, 16:51   #4
Mimiasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-08-2005
Skąd: Kraków
Postów: 22
Domyślnie

Polecam.
Niedawno nabyłem 1,6 z przebiegiem 63 tys km. Muszę powiedzieć że kozak auto. POd butem nie brakuje (tylko trzeba ciągnąć do 6 tys - ale za to przyjemnie w środku mruczy). hamulce w porządku (nie porywają ale zawsze można wsadzić lepsze tarcze) a zawieszenie - bajka - jedzie jak po szynach.

Z czystym sumienie polecam.

Mimiasz
Mimiasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2005, 07:40   #5
Krzysztof_N
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2005
Postów: 10
Domyślnie

to mnie cieszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
wczoraj się nim przejechałem
jak dla mnie bomba
...i to zawieszenie
już prawie prawie się zdecydowałem
muszę jeszcze tylko sprzedać moje auto i ...
pozdrawiam i dzięki

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
Krzysztof_N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2005, 13:29   #6
bb
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2005
Skąd: krk
Postów: 65
Domyślnie

Z czystym sumieniem ... niepolecam , mimo ze focus przewyzsza zawieszeniowo i ukladem kierowniczym kompaktowych rywali to ma tez wiele wad przedewszystki jakos materiało uzytych do budowy calego samochodu dla mnie ford zamienil sie z fiatem rolami .... chociaz wsumie tzreba przyznac ze niezdaza mu sie zostawic kierowcy na drodze .... skoro rdzewieje klapa bedzie rdzewiec nie tylko to niemowiac o tym co zaniedlugo bedzie sie dzialo pod spodem ... daj sobie spokuj z tym smaochodem wedł mnie to skandal jakie smaochody ford wypuszcza do ludzi zwłaszcza do polskich klijentów ...
pozdrawiam
ps ale jak juz sie przejechales to przepadłes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozumiem cie ale to zgubna milosc ostrzegam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edycja : no moze odrobine mnie poniosło bo mylem dzis foczke i civica , zdenerwowałem sie jak sie poprzygldałem :|
__________________
Bartek
JapanCarsFun
bb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2005, 13:46   #7
Krzysztof_N
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2005
Postów: 10
Domyślnie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po gruntownym obejrzeniu całego auta nie zauważyłem innych niż w/w oznak korozji.
czy to możliwe, żeby zaczęły się pojawiać nowe punkty rdzy tak o po prostu, bez uszkodzenia mechanicznego powłoki lakierniczej?
czy podwozie rzeczywiście nie jest dostatecznie zabezpieczone w focusach i np po zimie "wpadnie mi noga w podłogę"
?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i jeszcze jedno, czy po zamontowaniu instalacji gazowej (przy założeniu, że zostanie ona prawidłowo skonfigurowana) będę zmuszony do częstego regulowania luzu zaworów?
i jeśli tak to czy konieczne jest do tego ściągnięcie paska rozrządu?
... i jakie są koszty takiej regulacji?
z innych postów wywnioskowałem, że około 300-400zł w ASO?
is it true??

[ Dodano: 2005-09-15, 14:53 ]
Jeszcze jedno info.
Focus już na mnie czeka. Zawsze mogę się wycofać, ale...
Stary właściciel ma już nowego Focusa, a ten dla mnie czeka na parkingu
Niestety nie stać mnie na dwa auta, a mam w tej chwili do śliczne
małe autko konkurencji - Renault TWINGO. Kupiłem go w salonie w 2003. Dach panorama i inne elektryczne bajery. Jeśli ktoś szuka takiego auta, jako drugiego do
domu polecam.
Im szybciej sprzedam TWINGO, tym szybciej wsiąde za kierownicą FOCUSA??
Jak by co wiecie gdzie mnie szukać...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzysztof_N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2005, 14:06   #8
bb
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2005
Skąd: krk
Postów: 65
Domyślnie

u mnie 98r rdzewieja drzwi tylne prawe oraz odpadł miejscowo lakier na blotniku tylnym (sam z siebie ) pod spodem samochod jest caly pokryty rdza niby niegrozne ale w astrze kolegi , czy golfie (chociaz znajomemu w IV wylazł bombel nad uszczelką przedniej szyby - samochod niebity, ale to jedyny przypadek jaki znam , a focusowców znam wiecej nazekajacych na rdze niz nie...) , niemowiac o moim cifie inaczej to wyglada , poczekaj pare lat jak mi wpadnie noga w podloge to napisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak powaznie to niewiem i mam nadzije ze to co wylazło do tej pory to juz wszytkie niespodzianki .
__________________
Bartek
JapanCarsFun
bb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2005, 14:21   #9
Krzysztof_N
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2005
Postów: 10
Domyślnie

dzięki na info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzysztof_N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.