Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2005, 21:59   #1
Sławex
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2005
Skąd: Police
Postów: 85
Domyślnie Krotkie piski przy ruszaniu i chamowani

Podejzewam ze to tlumik ale czym to zrobic nasmarowac te gumki na ktorych jest zawieszony tylko czym czy moze to co innego troszke to przypalowe i ponizajace bo czuje sie jak bym jechal jakims padlem a Mondek zdrowy jak ryba.Chwilami nawet jak gasze silnik lub zapalam to prawdopodobnie od wstrzasow. Pomozcie

Sławex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2005, 07:01   #2
zdzichop
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2005
Skąd: Podkarpackie
Postów: 130
Domyślnie

Zostaw tłumiki w spokoju. Wydech bedzie słyszalny przede wszystkim po uruchomieniu silnika a nie w czasie ruszania, a tym bardziej, gdy hamujesz. Szukaj przyczyny w kolach. Chyba będą to hamulce, ktore nie oddają lub zużyte okladziny
zdzichop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2005, 12:04   #3
vikary
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2005
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1,8TD
Postów: 22
Domyślnie

no cóż tłumik słyszałbyś przejezdzając po dziurawej drodze czy spowalniaczach ale jesli to słyszysz przy ruszaniu to raczej masz problem z czymś innym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wjedz na kanal i sprawdz - wydechem mozesz poruszac i stwierdzic czy dźwięk który słyszysz pochodzi od niego. Moim zdaniem masz problem z zawieszeniem (może jakas guma czy końcówka wymaga wymiany)
pozdrawiam

napisz koniecznie co to jeśli sie z tym uporasz
vikary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2005, 12:43   #4
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie

Podobny pisk wydobywa się także z mojego mondka jeżeli:
- jedzie w miarę wolno po wybojach
- i przy takim szybkim puszczeniu pedału gazu i szybkim ponownym wciśnięciu - tak, żeby
zabujać autem,
Ostatnio u mechanika poruszyłem ten problem, zaczął bujać całym samochodem od spodu i wyszło na to że: z zaznaczeniem, że aż tak dokładnie się temu nie przyglądałem - kolektor wydechowy (z przodu silnika) jest podwieszony na takim ustrojstwie - sprężyna i chyba jakieś gumy - ma to służyć jako amortyzator (chyba). U mnie okazało się, że jest pęknięta sprężyna i dżwięk dosyć wyraźnie wychodził z okolic tego miejsca. Jeszcze tego nie wymieniłem ale ostro się do tego przymierzam z nadzieją, że to jest właśnie to.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2005, 13:28   #5
jaszun
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2005
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 40
Domyślnie

Mam podobne objawy.

Tłumik jest mocowany do kolektora wydechowego za pomocą dwóch sprężyn, a między tłumikiem, a kolektorem jest uszczelka. Ja zamówiłem i miałem zamiar wymienić wszystkie części, które mogły piszczeć, bo nie można było określić w 100 % co konkretnie piszczy. Niestety mechanik u którego to robiłem zapomniał zamówić śrub którymi się to wszystko skręca i wymieniłem tylko uszczelkę i sprężyny. Śruby pocieli, pospawali, coś posztukowali i skręcili wszystko z powrotem. Niestety po dwóch tygodniach zaczęło znowu piszczeć i mam wrażenie, że piszczy jeszcze bardziej!
Szlag mnie już trafia, bo ruszyć normalnie jest ciężko, a jak się jedzie po jakiś wybojach to tak piszczy, że się wszyscy oglądają. Wstyd jeździć.
Mam zamiar kupić znowu wszystko i zmontować od nowa. Tym razem ze śrubami. Niestety śruby są najdroższe, jedna chyba ze 20 PLN kosztuje, podczas gdy sprężyna to wydatek rzędu 8 PLN.
Zauważyłem że jedna z tych starych śrub jest krótsza. Oznacza to pewnie, że przy mopntażu mechanik ją obciął. Sprężyna przy tej śrubie była tak ściśnięta, że już praktycznie w połowie nie pracuje. Pewności jednak nie mam...

Pozdrawiam.
__________________
Mondeo 2012 MK4 2.2
jaszun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2005, 22:13   #6
Sławex
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2005
Skąd: Police
Postów: 85
Domyślnie

Dzieki Chlopaki za wszystkie wskazowki czekam na nastepne jak zrobie napewno damznac bo chanbiacato sprawa !!!
Sławex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2005, 15:44   #7
dimas
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-06-2005
Postów: 73
Domyślnie

witam,mam to samo tez wymienialem juz uszczelke pod kolektorem.pomoglo na pare dni.ale mam jeszcze jedna usterke w aucie zuzyta poduszka silnika od strony skrzyni.przypuszczam ze ta poduszka jest odpowiedzialna za te piski przy ruszaniu i zmianie biegow.przymierzam sie do zmiany poduszki jak pomoze dam znac
dimas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2005, 16:10   #8
Sławex
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2005
Skąd: Police
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał dimas
jak pomoze dam znac
I jak pomoglo ??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sławex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2005, 18:16   #9
dimas
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-06-2005
Postów: 73
Domyślnie

cos nie mam ducha sie do tego zabrac ale za to wymienilem filtr kabinowy.a ty cos dzialales z tymi piskami?
dimas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2005, 09:48   #10
czarunio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2004
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 1995
Postów: 25
Domyślnie

Ja mialem podobnie i wymiana poduszki pod skrzynia pomogla. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czarunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.