Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Cougar
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2005, 22:02   #1
Wiedzmin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2005
Skąd: Wolomin
Postów: 23
Domyślnie Gaz w Cougarze-wrażenia

Hej. Pojawia się czasem temat gazu w Cougarze. Kupiłem właśnie niedawno ten samochód i załozyłem gaz. Niektórzy mówią,że to "kaleczenie" takiego pięknego auta ale jeśli sie jeździ dość dużo to trzeba się liczyć z kosztami... Kilka dni po zakupie wstawiłem instalację gazową. Sekwencja oczywiście. Koszt 4 tys. zł. Zbiornik z uwagi ta to,że nie lubię zbyt czesto odwiedzać stacji gazowych wstawiłem 60 litrów. ta pojemnośc nie wchodzi w miejsce po kole więc umiejscowiłem go bezpośrednio za siedzeniami. Oczywiście wyeliminowałem w ten sposób powiększenie miejsca bagażowego przez rozkładanie siedzeń ale coś za coś. Wstawiając mniejszy zbiornik np. w koło bym prawie codziennie był tankować a tego jak wspomniałem nie lubię. Różnicy miedzy jazdą na benzynie a na gazie nie widzę żadnej. I nie słyszę. Pali gazu ok. 15 litrów.. ale z uwagi na to,że jestem szybki chłopak to tak ma być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na gazie pojechałem już nowym kotkiem ponad 200 km/h więc jestem zadowolony. jeśli chodzi o miejsce gdzie instalowałem to, niedaleko Wołomina polecam gościa co mi to robił. jak by ktoś chciał to adres prześle na priv...ewentualnie telefon. Bez problemu załatwi raty jeśli jest taka potrzeba. Gość jest uczciwy i zna się na rzeczy. A że ma juz doświadczenie na moim Cougarze z waszymi nie powinien mieć problemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samochód na dziś chodzi równo. jestem zadowolony. w razie pytań proszę pisać. zaczęcam do dzielenia się wrażeniami z jazdy na gazie w naszych kotkach... Pozdrawiam

Wiedzmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2005, 10:07   #2
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie

Wołomin powiadasz-trochę daleko ode mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poszukam może czegoś bliżej Koła a jak nic pewnego nie znajdę to oczywiście zgłoszę się i na priv kontakt poproszę. Ja chciałem wsadzić butle w koło ,szkoda tak pięknego i wielkiego kuferka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,zdaję sobie sprawę z częstszy wizyt na stacji LPG no ale coś za coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrowionka no dzięki że szybkie infoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mam pytanko ,ponieważ nie mam bladego pojęcia o instalacjach LPG ,mógł byś mi podać producenta ,model itd.? aha i w którym miejscu masz wlew gazu ,mi koleś wymyślił że najlepiej i najmniej widoczne miejsce to centralnie pod tylnym zderzakiem bardziej pod spód i pod kontem
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2005, 11:14   #3
Wiedzmin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2005
Skąd: Wolomin
Postów: 23
Domyślnie

Jak chcesz to poszukam i Ci napisze... aczkolwiek jak chcesz zglębić ten temat to moim zdaniem musisz i popytać dokladnie fachowców co tym się trudnią jak i pobiegać po necie. Ja nie wglębialem sie w temat bo nie mialem powodów nie ufać gościowi co i w tygrysku mi zakladal instalację. Powiedzialem,że chcę sekwencje...uzgodniliśmy cenę i po dwóch dniach mialem gaz. Slyszelem glosy, że nasze koteczki chodzily by i na zwyklej instalacji ale wolalem nie ryzykować... Ważne jest również gdzie się tankuje gaz. osobiście przeprowadzilem eksperyment na tygrysku tankując go w malych i tańszych stacjach i takich jak np. BP. Na zbiorniku przejeżdżalem nawet do 100 km więcej tankując w BP droższy gaz. I na swoim nowym kotku nie robię już eksperymentów... wiem gdzie tankowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam

[ Dodano: 2005-08-17, 12:28 ]
Odnośnie wlewu gazu... to wlaśnie ten gośc co mi wstawaial instalacje stwierdzil, że samochód jest zbyt ladny by np. kaleczyć zderzak.... swoją drogą sam bym na to nie pozwolil. też myślalem,że gdzieś od spodu...ale razem wpadliśmy na jeszcze lepszy pomysl...mianowicie korek do wlewu gazu gość zamontowal pod tylną tablicą rejestracyjną. Ramkę umieścil na zawiaskach,które można kupić w każdym sklepie z gadżetami metalowymi...na górze po jednej zawiasie z każdej strony. przymocowal na nity. na dole chlopaki też pomysleli i przymocowali na środku wkrętem wygiętą blaszkę ku górze robiac to w ten sposób, że trzeba pchnąć tablicę po zatankowaniu w dolnej częsci aż przeskoczy za blaszkę. Podnosząc również wystarczy tylko pociagnąć od spodu blaszka sie przygina ku dolowi i wlew do tankowania gotowy. Sprawdza się fajnie. Bywa śmiesznie jak czasem zajade na stację a goście biegają i szukają korkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moim zdaniem miejsce idealne w tym samochodzie na wlew gazu. Polecam
Wiedzmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2005, 12:08   #4
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

bardzo sprytnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z tym wlewem
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2005, 12:18   #5
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie

Woooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. EXTRA pomysł z tym wlewemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. też tak pokombinujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A masz może fotki jak to jest zrobione? Hehehe bo jak zacznę gościom od gazu tłumaczyć to mnie wygnają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo założą wlew obok kierownicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze raz gratuluję pomysłuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. PIERWSZA KLASA !!!
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2005, 14:49   #6
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

a propos zbiornika w kole, nie wiem gdzie cougar ma koło ale jak ma w bagażniku to wejdzie butla co najmniej taka jak do mondeo jak nie większa (z uwagi na większe koło zapasowe). ja mam u siebie butlę w kole o pojemności 55 litrów (45 do zatankowania) i robie na baku ponad 450km czyli wcale nie trzeba za często tankować.
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2005, 15:38   #7
Wiedzmin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2005
Skąd: Wolomin
Postów: 23
Domyślnie

Cougar miejsce na koło zapasowe ma z tyłu w bagażniku...... Rozumiem,że do mondeo Ci wchodzi taki zbiornik... U nas jest miejsce na dojazdówkę więc dość płytkie...jeśli byśmy chcieli montować tak duży zbiornik w miejsce po kole to trzeba bt było podnieść podłogę o centymetry, które by wystawał taki zbiornik....a by wystawał. Poza tym nasze kotki z uwagi na większy silnik....i kilku innych czynników...np. ostre wdeptywanie pedału gazu w podłogę... będą brały ok 15 litrów... Więc te nasze wizyty i tak są częste w tych stacjach LPG.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiedzmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2005, 08:14   #8
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie

Jak założy sie gazik w Kotku w miejscu koła zapasowego to wejdzie 26-28 litrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mało ale trudno ,szkoda mi kuferka ,poza tym potem bedzie problem z rozkładaniem siedzeń tylnych zeby np przewieźć cóś dłuższego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. znam sytuacje z Tigry ,gdzie takie rzeczy się zdarzały ,chociaż to nie ciężarówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2005, 08:24   #9
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiedzmin
U nas jest miejsce na dojazdówkę więc dość płytkie...
to zmienia postać rzeczy. myślałem, że jest pełnowymiarowe koło
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2005, 08:29   #10
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

a wasze kotki to przypadkeim nie maja tego samego silnika co mondeo, probe i mazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.