Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2005, 21:03   #31
waldor
ford::average
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 30-07-2005
Skąd: Stargard Szcz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiek
Ty jednak nie mowisz o pojazdach dla kazdego i do uzytku codziennego, caly rok.
No ok, to innaczej...
Jeżeli komputer umie ruszyć bez uślizgu kół, to my też to potrafimy,ale załacza się leń poprostu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lepiej pedał w podłoge komp zrobi resztę.I właśnie o to mi chodzi, że komp ogranicza nasze zadania i obawiam się ,że niedługo będziemy tylko wsiadać-powiemy kompowi gdzie chcemy jechać i sobie siedzimy on to za nas zrobi.Taka wizja mnie przeraża, ale przyznacie ,że jest możliwa...

waldor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2005, 10:13   #32
mimek
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2004
Postów: 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał waldor
Cytat:
Napisał misiek
Ty jednak nie mowisz o pojazdach dla kazdego i do uzytku codziennego, caly rok.
No ok, to innaczej...
Jeżeli komputer umie ruszyć bez uślizgu kół, to my też to potrafimy,ale załacza się leń poprostu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lepiej pedał w podłoge komp zrobi resztę.I właśnie o to mi chodzi, że komp ogranicza nasze zadania i obawiam się ,że niedługo będziemy tylko wsiadać-powiemy kompowi gdzie chcemy jechać i sobie siedzimy on to za nas zrobi.Taka wizja mnie przeraża, ale przyznacie ,że jest możliwa...
i dlatego jest przycisk "ESP off" zebys mogl sie wlasnie pobawic. A na codzien, liczy sie przede wszystkim bezpieczenstwo.
mimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2005, 10:18   #33
waldor
ford::average
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 30-07-2005
Skąd: Stargard Szcz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimek
dlatego jest przycisk "ESP off"
Niestety w większości przypadków ten przycisk to ściema...
waldor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2005, 10:31   #34
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

ale nie w mondeo przynajmniej nie w MKIII tutaj wylacza wszystko.

a czy to prawda ze wylaczajac ESP autko nabierze troszeczke wigoru tzn lepsze osiagi?
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2005, 14:37   #35
dzikus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2004
Skąd: Łódź
Postów: 120
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bauma
ale nie w mondeo przynajmniej nie w MKIII tutaj wylacza wszystko.

a czy to prawda ze wylaczajac ESP autko nabierze troszeczke wigoru tzn lepsze osiagi?
Jasne wtedy włącza się normalnie nie używane dodatkowe TURBO !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak przy okazji Bauma - TCS jest częścią składową ESP ...
__________________
Mondeo Mk III 2,2 TDCI XI 2004r
dzikus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2005, 07:59   #36
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

Dla tych ktorzy nie wiele wiedza o czynnym bezpieczenstwie i systemach w samochodzie polecam ten artykulik.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Napewno da odpowiedzi na czesc pytan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2005, 08:43   #37
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał waldor
Jeżeli komputer umie ruszyć bez uślizgu kół, to my też to potrafimy,ale załacza się leń poprostu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lepiej pedał w podłoge komp zrobi resztę.
No, nie do końca tak jest.
Nawet najlepszy kierowca nie jest bowiem "technicznie" w stanie przyhamowywać każde koło niezależnie od pozostałych kół i to z różną siłą.
Oczywiście, że kierowca rajdowy (czy też uogólniając: "dobry kierowca") poradzi sobie z poślizgiem - ale to jest umiejętność WYPROWADZANIA auta z poślizgu - czyli z sytuacji, która już nastąpiła (poślizg).
Natomiast ESP ma za zadanie NIE DOPUŚCIĆ do powstania poślizgu (czyli zapobiegać).

Ja również uważam, że ESP ma dużo więcej zalet niż wad, bo zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo.
A jak ktoś ma ochotę na zabawę, to może sobie ESP - jak wcześniej wspomniał Mimek - po prostu wyłączyć...
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2005, 08:49   #38
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bauma
a czy to prawda ze wylaczajac ESP autko nabierze troszeczke wigoru tzn lepsze osiagi?
ESP w czasie pracy nie tylko przyhamowuje poszczególne koła, ale też może zmniejszyć moment obrotowy silnika.
Tak więc "zwiększenie wigoru" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poprzez wyłączenie ESP moze wynikać tylko z braku aktywności ww. funkcji, w czasie gdy ESP zostanie wyłączone.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2005, 20:59   #39
waldor
ford::average
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 30-07-2005
Skąd: Stargard Szcz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pzy
bo zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo.
A ja się z tym nie zgodze.Bo czym więcej tych systemów jest, tym kierowca pozwala sobie na więcej na drodze-a są sytuacje w których komp nie pomoże. Więc systemy mają nie tylko zalety ale i wady
waldor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2005, 08:52   #40
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał waldor
Cytat:
Napisał Pzy
bo zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo.
A ja się z tym nie zgodze.Bo czym więcej tych systemów jest, tym kierowca pozwala sobie na więcej na drodze-a są sytuacje w których komp nie pomoże. Więc systemy mają nie tylko zalety ale i wady
Masz na myśli, że takie systemy odbierają kierowcom rozum i korzystając z systemów wspomagajacych jazdę naciagają prawa fizyki?
Cóż, masz poniekąd rację - ja jednak mam nadzieję, że procent takich kierowców nie jest zbyt duży i jednak większość jeździ w miarę w zgodzie z prawami fizyki nie próbując znaleźć tej "granicy".

Natomiast uważam, że w sytuacji zagrożenia poślizgiem przeciętny kierowca w aucie bez systemów wspomagających i tak nie byłby w stanie wyprowadzić auta z poślizgu, a jadąc w aucie z ESP ma szanse w takiej sytuacji uniknąć wypadku...
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.