Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Czy newFocus ma płyte podłogową jak VolvoS40?
tak 28 93.33%
nie 2 6.67%
Głosujących: 30. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2005, 19:12   #1
Wujo Kruchy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2005
Skąd: Kraków
Postów: 12
Domyślnie NowyFocus czy jak kto woli FocusII - Wrażenia - opinie

W tym topicu zapraszam do dzielenia sie swoimi uwagami na temat NewFocus.
Na razie mam 70 km (siedemdziesiąt) ale chce dzielić się z Wami swoimi uwagami na temat jego eksploatacji.
Zapraszam wszystkich uzytkownikow F2 do dzielenia sie swoimi cennymi spostrzeżeniami w tym topicu

A wszkaze myslac nad nowym focusem, mam cicha, jak na razie nadzieje, ze nie bedzie tak jak to bywa czesto: "NEW ONE, NEW NoONE PrOblem" :twisted:

[ Dodano: 2005-05-26, 20:22 ]
Niespodzianka przy zakupie!
  • Kupując nowego Focusa dostajesz:
    -gaśnice
    -trojkat ostrzegawczy

Pytanie retoryczne!
Apteczka pierwszej pomocy to juz nie łaska - wszak rozumiem, że trzeba czymś się od konkurencji wyróżniać (hehe - oni dają - FORD nie)

Uwaga!
Wszyscy, ktorzy mysla o zamowieniu fabrycznie nowego F2 - uwazajcie na sytuacje kiedy dealer Wam zaprponuje doposażenie F2 w Obwodowy autoalarm! W zasadzie płacicie za niego ok 1200 a dostajecie alaram bez podwójnego ryglowania! Warto sparwdzić przy odbiorze - uczulam!

[ Dodano: 2005-05-31, 11:02 ]
Często zdarza się, że podawane w ksiażkach parametry zużycia paliwa odbiegają drastycznie od rzeczywistosci - dla przykładu wygrana przez klienta Mercedesa sprawa z Niemczech z przed (jak dobrze sięgam pamięcią) 3-4 lat - kiedy to sąd niemieceki wydał wyrok na korzyśc klienta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

W moim przypadku średnie zużycie 6.1 litra ON (35% jazda obwodnicami - 65% miasto).
  • Parametry pomiaru:
    -właczone światła mijania 100% czasu;
    -właczona klimatyzacja ręczna ok 75% mocy (przez 90% czasu!- miłe zaskocznenie);
    -wentylator w zakresie 2-3 stopień szybkości nawiewu;
    -prędkości maksymalne ok.150km\h dla tras obwodnicowych;
    -jazda miejska dynamicznie wyważona ( nie mylcie z full trole down- he he kiedyś słyszałem Floor Trole)
    -pomiar po dystansie 297km.
    -koła standart 195/65/R15
Podsumowując - chyba Ford dołozył starań do dokładności pomiarów - różnica z katalogiem 0,2 litra ON

[ Dodano: 2005-06-04, 17:49 ]
Dokonałem kolejnego pomiaru zużycia paliwa.

Trasa 45% - Miasto 55%
Warunki testu podobne jak powyżej.
Dystans: 575km
Zużycie ON: 34 litry
Paliwo ON BP Ultimate
Średnie zużycie: 5,97 - czyli 6l/100km

__________________
...jeżdże, bo lubie...
FordScorpio A.D 5/1985 - inspired for sale
Wujo Kruchy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2005, 11:11   #2
Dj Brabus
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-07-2004
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 1999
Postów: 404
Domyślnie

Witam szczęśliwego posiadacza nowego Focusa II! Po pierwsze oddałem głos w Twojej ankiecie - oczywiście, że płyta jest wspólna - Focus II, C-Max, Volvo S40 oraz V50.

Wybieram się właśnie dziś na jazdy testowe nowym Focusem i chętnie podzielę się wrażeniami. Jakiś miesiąc temu dostałem Opla Astrę III na 3 dni do testowania i powiem, że jestem pod wielkim wrażeniem - mój Fusion nawet w połowie nie jest tak komfortowy jak kompaktowy Opel i mam malutką nadzieję, że Focus II jeszcze bardziej pozytywnie mnie zaskoczy!
__________________
Dbajcie o siebie i innych!!

Grzegorz Skarbek

www.autogaleria.pl
Dj Brabus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2005, 10:34   #3
badger6
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2.2 mk3
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie

No i jak wypadły jazdy testowe ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się że porówanie Fusiona i Astry nie jest najodpowiedniejsze, już prędzej chyba można porównywać właśnie z Focusem. Natomiast Fusiona możnaby porównywać z Merivą. Takie jest moje zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Bartek :-)
badger6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2005, 19:57   #4
pepo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2005
Skąd: zach-pomorskie
Model: Lancer EVO X
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 46
Domyślnie

witam
mam przejechane 2200 km foka II kombi a przesiadłem sie z Astry G kombi
i moje wrażenia są na plus forda może dlatego że mocniejszy i lepiej wyposażony
napewno odczucia prowadzenia są lepsze ( nieczuć prędkości )
spalanie na poziomie 6.5 - 7 l/100 jest u mnie normą
jeśli coś jeszcze mi przyjdzie do głowy to Wam napisze
pepo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2005, 11:51   #5
Martinez
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-07-2005
Skąd: Gdańsk
Postów: 8
Domyślnie

w nastepna srode odbieram foke II 1,6 benzynka..niestety tylko 100 KM, na jazdach pobiegalem wersjami 100 KM i 115 KM - jak dla mnie brak roznicy, ta sekunda mniej do setki nie do odczucia, elastycznosc bardzo podobna, jak pojezdze troszke w Gdansku to dam znac jak sie sprawuje...
pzdr, M
PS takze uwazam, ze to focus II odpowiada astrze III i golfowi...chyba V.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS2 mam pytanko o zamontowanie np radyjka Pioneer do Foczki 2 w tym watku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
moze ktos pomoze?

[ Dodano: 2005-08-02, 08:17 ]
[ Dodano: 2005-08-02, 08:15 ]
Uwaga!
Wszyscy, ktorzy mysla o zamowieniu fabrycznie nowego F2 - uwazajcie na sytuacje kiedy dealer Wam zaprponuje doposażenie F2 w Obwodowy autoalarm! W zasadzie płacicie za niego ok 1200 a dostajecie alaram bez podwójnego ryglowania! Warto sparwdzić przy odbiorze - uczulam!

Wlasnie jutro odbieram nowa Foczke, pokusilem sie o zamontowanie AA obwodowo-pojemnosciowego z podwojnym ryglowaniem w ASO i stad pytanie: jak to sprawdzic, czy zamontowano wlasciwy czy tez ten tanszy?
pozdrawiam, Marcin
Martinez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2005, 20:18   #6
pepo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2005
Skąd: zach-pomorskie
Model: Lancer EVO X
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 46
Domyślnie

mam foke II kombi 136kM 2.0 Tdci 6tys km zrobione śr.spalanie z ost .1000km
to 7 litrów jazda szybka ale na krótkich odcinkach na trasie potrafi sie zmieścić w 6-6.5 no i jazda autostradowa 8,5litra na sto

co myśle na temat forda chyba to samo będzie co z moim 2.5 rocznym transitem
kłopoty z serwisem i choroby pierwszych wypustów typu nie spasowane plastyki w drzwiach , które trzeszczą mała kultura pracy silnika na niskich obrotach (to samo co transit) ,odchodzące plasyki z słupków drzwi na zewnątrz(miało byc zdjęcie ale cos nie bangla)
pepo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2006, 09:12   #7
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Użytkownicy Focusów II, mam prośbę - moglibyście troszkę więcej/bardziej szczegółowo wypowiedzieć się na temat FFII... jak się sprawuje, czy coś Was w nim denerwuje, czy są jakieś problemy, czy polecacie/odradzacie itd. itp... Dzięki!
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2006, 12:14   #8
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

a propos pytania w ankiecie, to raczej volvo ma płytę focusa, podobnie jak się mówi, że np. octavia ma płytę golfa a nie golf ma płyte octavii ;-)
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2006, 12:23   #9
BiVi
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 19-01-2006
Skąd: Mazowieckie
Model: FOCUS II
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie

Witam,
mam FF II dopiero od 12 dni. Zrobiłem nim już 1600 km. W dużej większości poza miastem. Po tak krótkim czasie mogę napisać co zauważyłem:
- wspomaganie kirownicy działa bardzo dobrze - odniosłem wrażenie, że przy wolnej jeździe lub parkowaniu kręci się kierownicą bardziej lekko niż przy dużych prędkościach [różnica jest oczywiście niewielka];
- mam diesela i przy jeździe po mieście z zimnym silnikiem, który się właśnie rozgrzewa - temperatura silnika potrafi spaść nieznacznie na chwilę - ale to podobno normalne z tego co opisują inni;
- spalanie w granicach 5,9-8,5 litra ropy na 100 km. Mam opony 205/55/16;
- przy temperaturach rzędu -15 st nie mam problemu z zapalaniem mego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ropniaka, przy niższych nie sprawdzałem bo bryka jest garażowana;
- radio mam fabryczne [6000 CD] i głośniki też - cały zestaw działa/gra bardzo fajnie;
- po rozgrzaniu silnik pracuje cichutko - jak na diesela oczywiście :idea:
- bardzo dobre hamulce. Mam w swoim FF II ABS + EBD + EBA. Miałem sytuacje że musiałem szybko zahamować z prędkości 90 km/h i nie miałem żadnych problemów z wyhamowaniem do zatrzymania się.

Jak do tej [krótkiej] pory minusów nie zauważyłem, ale może z biegem kilometrów, dni, miesięcy... to napisze o nich - lecz bardzo nie chciałbym ich mieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BiVi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2006, 13:15   #10
puntio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2006
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie

Dadam tu moje trzy slowa: mianowicie zgadzam sie z przedmowca odnosnie spalania . Zimny silnik w TDCI spala duzo. Z temperatutra jest podobnie rozgrzany po trasie w miescie temp. spada, po czym po nie dlugiej jeździe wraca do polozenia przed 90 stopni. Spostrzezenia: po 4 dniach od odbioru w ASO wymieniono 2 glosniki. Dlaczego ? Zgłosilem problem nie dzialajacego radia 6000CD w czasie gdy drzwi pasazera byly otwarte. Jak sie je zamknelo wszystko bylo OK. Wymieniono glosniki bo podobno lewy cos wykazywal przy naglych ruchach.Operacja byla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. g...o warta. Bo to sie powtarzala. Wymieniono rado i klopot zniknal. Co ciekawe w ASO tez im sie tak stalo ale przy nie przednich ale tylnich lewych drzwiach, wiec wymienili radio, bo nie wiedzieli co to jest- a mieli mnie juz dosyc. Wnioski: autem sie bardzo dobrzed jezdzi w porownaniu z Foka I a taka posiadalem prze 5 lat tez kupiona w salonie ale na owe czasy z silnikem 1.8 TDDI 90 KM. Roznice sa tak znacze ze az mi sie tego nie chce opisywac. To dwa zupelnie inne auta w prowadzeniu. Choć I jezdzilo sie rewelacja to II sie jezdzi przepasc lepiej( moze to wynik nowej plyty podlogowej z VOLVO ). Co do plastikow w srodku jestem zaskoczony. Przed prowadzacym mamy narescie "miekkie" plastiki na konsoli glownej. To duza roznica w stosunku do F I . Na drzwiach sa dalej "twarde" ale dobrze zrobione. No a teraz siedzenia , w porownaniu z F I to znowu rewelacja. Jest niezle i nie wiem czego sie mozna doczepic, chyba tylniej kanapy ale tam nie siedzialem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze na dlugiej trasie. Silnik: 1.8 TDCI jest ok. W czasie przyspieszania duzo radosci (buczenie pewnie zadowoli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uzytkownikow benzynek) Ale prosze sie nie martwic tak samo pracuje silnik 1.6 i 2.0 w dieslu w VOLVO S50 . choc ten drugi z 6 biegami robi wrazenie( 2.0 benzyna w foce moze o tym pomazyc 1,6 podac reke) Na zakonczenie powiem tgo auto jest zupelnie inne od F I

Pozdro
puntio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.