Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2004, 13:52   #1
tost1973
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2004
Postów: 2
Domyślnie Zacinający się centralny zamek - pomocy

Jestem szczęśliwym posiadaczem mondeo'99 od 1 października 04, przez 2 tygodnie od kupna samochodu były jeszcze letnie temperatury więc wszystko było ok, jednak jak zrobiło się chłodniej zaczął mi wariować centralny zamek. Nie mam alarmu i samochód muszę otwierać kluczykiem, jak otwieram drzwi kierowcy to otwierają się tylko one a pozostałe po przejechaniu kilku kilometrów. Jak otwieram drzwi od strony pasażera to otwierają się wszystkie ale z opóźnieniem kilku sekund. Podobna sytuacja jest przy zamykaniu drzwi klamką od wewnątrz, jak zamykam od kierowcy to pozostałe zamykają się czasami za 20 sek. a czasami za 3 min. Niestety przy wczorajszych porannych mrozach drzwi nie otworzyły się wcale, dopiero po godzinie gdy wzrosła temperatura dostałem się do samochodu i wszyscy wchodziliśmy przez drzwi kierowcy. Poradźcie czy to częsta usterka w mondeo. Co zrobić żeby to naprawić i się nie bać czy się rano otworzy. Czy trzeba wymienić centralny zamek czy tylko coś nasmarować. Ile to może kosztować?.
Niecierpliwie czekam na odpowiedź i pozdrawiam
Tomek
Mondeo mk2 99 1.8-Zetek

tost1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2004, 22:46   #2
marcinagd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2004
Skąd: Łódź
Postów: 7
Domyślnie

witam
nie wiem czy częsta jest ta usterka ,ale chba na to wygląda ,miałem to samo ,zacinał się przełącznik w zamku sterujący silniczkiem centralnego (to taki mały czarny mikroprzełącznik na dole zamka ),rada jest taka że albo rozłożysz zamek (czego nie polecam gdyż jest on nitowany i sporo w nim sprężyn)albo to co ja zrobiłem to wiertarka wywierciłem w tym przełączniku otwór o srednicy 1 mm zalałem go preparatem do czyszczenia styków i tak kilka razy jednocześnie przełączając go małym wkrętakiem później trochę smaru żeby się woda do środka nie dostała i pomogło ,teraz już nie mam problemów .
marcinagd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2004, 11:02   #3
tost1973
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2004
Postów: 2
Domyślnie

ok. dzięki trochę to skomplikowane
możesz mi wyjaśnić jeszcze kilka szczegółów:
rozumiem że muszę to zrobić z obu stron (od kierowcy i pasażera),
jak głębokie mają być te otwory?,
"i tak kilka razy jednocześnie przełączając go małym wkrętakiem"
sory ale nie rozumiem co przełączałeś wkrętakiem? jeśli zamek to dlaczego nie kluczykami od zewnątrz.
pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź
Tomek

Ps. A może ktoś inny też miał taki problem i zna inne rozwiązanie?
Może jest prostrze wyjście z tej sytuacji. Pomóżcie
tost1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2004, 22:45   #4
marcinagd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2004
Skąd: Łódź
Postów: 7
Domyślnie

witam
z tego co napisałeś szwankuje tylko zamek od strony kierowcy ,otwór ma być przewiercony przez jedną ściankę przełącznika (w środku są styki nie wolno ich uszkodzić ),a co do przełączania to nie kluczykami ponieważ żamek trzeba wyciągnąć zupełnie z drzwi ,jest to trochę skomplikowane to fakt ,ale w moim przypadku bardzo skuteczne ,chyba że zdobędziesz gdzieś używany cały zamek ,ale chyba szkoda kasy
marcinagd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2004, 14:11   #5
pejko
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 21-04-2004
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 32
Domyślnie

mam mondeo z 10.1999r i był podobny problem z centralnym. czyszczenia i smarowania mikrowyłączników pomagały na chwile. ostatecznie odłączyłem w/w prez przecięcie przewodów w wiązce drzwi i zamontowałem inne mikrowyłączniki przy klamkacch otwierania dzwi od wewnątrz, a następnie podłączyłem je do przecietych przewodów. od tej pory spokój.
pejko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.