Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2022, 11:00   #1
piotrek1973
ford::amateur
 
Avatar piotrek1973
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 31-05-2019
Model: Kuga
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2018
Postów: 9
Domyślnie Wymiana głośników

hej
chciałbym wymienić głośniki w przednich drzwiach w KUGA mk2 2017r na jakieś lepsze (budżet do 1000zł) może coś doradzicie i w jaki sposób najlepiej zdemontować tapicerkę żeby dobrać się do głośników i je wymienić.

piotrek1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2022, 23:38   #2
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Wymiana głośników

Proszę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 10:02   #3
AREKSZ
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Ząbkowice Śl.
Model: KUGA Mk 2
Silnik: 1.5 ecobost
Rocznik: 2018
Postów: 117
Domyślnie wymiana twiterów

Witam kolegów.Czy ktoś powie mi,jak dostać się w Kudze mk 2 do przednich twiterów w słupkach,aby niczego nie połamać. Mam zamiar wymienić gwizdki, i wogóle wziąść się za audio,bo to co gra w samochodzie, to nieporozumienie. Może jakieś zdjęcie?
AREKSZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2024, 00:43   #4
kolendziak1
ford::beginner
 
Avatar kolendziak1
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 23-10-2018
Skąd: Ełk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 Tdci 163km
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana głośników

Jakie są wymiary głośników na przód?
kolendziak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2024, 18:00   #5
AREKSZ
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Ząbkowice Śl.
Model: KUGA Mk 2
Silnik: 1.5 ecobost
Rocznik: 2018
Postów: 117
Domyślnie Odp: Wymiana głośników

Przód drzwi i tył to głośniki 165 mm. Przy montażu nieorginalnych głośników [co zalecam], należy zastosować adaptery do głośników, ze względu na duże magnesy zamienników. Wybór jest duży,ale nie zalecam tanich chińskich zamienników . Podstawa to wytłumienie poszyć drzwi. Wielkim minusem nagłośnienia Kugi mk 2 lift i nie tylko jest jego audio. Jest poprostu denne, słaby wzmacniacz, i nie wiele tu da się zrobić. Ja zrobiłem wszystko z ingerencją w elektronikę radia. Efekt - trochę lepiej. Wszystko zależy od gustu i tego czego oczekujesz. Na fabrycznym audio nie wiele zda się uzyskać.
AREKSZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2024, 10:39   #6
kolendziak1
ford::beginner
 
Avatar kolendziak1
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 23-10-2018
Skąd: Ełk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 Tdci 163km
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana głośników

Dziękuję. Mam wersję titanum przed liftem z radiem Sony. Musiałem wymienić przednie głośniki, bo jeden zaczął pierdzieć. Kupiłem JBL stage 2 624. Wymieniał mi mechanik, więc nie znam szczegółów. W każdym razie efekt ciężko określić, liczyłem na lepszy efekt - słabo słychać/czuć basy na najwyższej głośności. Zastanawiam się teraz czy wygłuszenie drzwi mogłoby pomóc.
kolendziak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2024, 10:49   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,564
Domyślnie Odp: Wymiana głośników

Trzeba było grzebnąć w konfiguracji ACM np. przez Forscan, byłoby lepiej, nawet na fabrycznych głośnikach.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary Dzisiaj, 11:54   #8
ArturoW
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-09-2015
Skąd: Tychy
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI 200 KM
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wymiana głośników

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba było grzebnąć w konfiguracji ACM np. przez Forscan, byłoby lepiej, nawet na fabrycznych głośnikach.
A możesz konkretniej napisać co grzebnąć w ACM aby było lepiej?
Panowie ja również kieruję do Was pytanie związane z nagłośnieniem, chę zmienić głośniki bo jak ktoś wyżej napisał oryginalne to totalna porażka. Jeśli macie jakieś doświadczenia, wymienialiście głośniki to podzielcie się nimi. Jakiej firmy wybrać głośniki bo co dzwonię do jakiejś firmy co robią lub sprzedają nagłośnienie do sam. to każdy proponuje innej marki np. Musway, Audio System, JBL i inne. Ja mam na nie przeznaczone do jednego tysiąca zł. ale z doświadczenia wiem, że czasami cena nie idzie w parze z jakością, może są tańsze z przyzwoitym dźwiękiem? I jeszcze jak kolega wyżej pytał ja pytam ponownie jak zdjąć obudowę tweeterów na słupkach aby nic nie połamać.
Pozdrawiam Was
ArturoW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.