Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2023, 16:49   #151
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cytat:
Napisał mirman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda fatygi, serwis nic nie usłyszy, wykup ubezpieczenie i przy każdej okazji jak będziesz w serwisie zgłaszaj te stuki
To ciekawe co mówisz, mi w ramach standardowej gwarancji wymienili sprzęgło wraz z tłumikiem drgań i na dzień dzisiejszy mam spokój

tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2023, 13:12   #152
Szuiram76
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-04-2015
Skąd: Wawa
Model: Focus MK3 FL
Silnik: EB 1.5 150km
Rocznik: 2017
Postów: 77
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

pytanie czy modele aktualne stojące w salonach (jako nowe) z data produkcji 2023 tez będą miały taki feler czy to każdy trzeba sprawdzić oddzielnie bo to losowa wada?
Szuiram76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2023, 13:25   #153
mirman
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-11-2021
Model: KUGA FHEV
Silnik: 2.5 Hybryda
Rocznik: 2021
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ciekawe co mówisz, mi w ramach standardowej gwarancji wymienili sprzęgło wraz z tłumikiem drgań i na dzień dzisiejszy mam spokój
Mi też wymieniali ale 2 miesiące to trwało, potem były 2x wymieniane klocki i tarcze bo tak zardzewiały, że miały bicia. Po roku stuki od tłumika drgań wróciły. Ale auto dalej jeździ, ma już ponad 50 tys km (wymiana była ok 9 tys). Przestałem się tym stresować, jeździć obserwować a do serwisu tylko na lawecie jeśli zależy Ci na samochodzie zastępczym...
mirman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2023, 17:54   #154
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cytat:
Napisał mirman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymieniane klocki i tarcze bo tak zardzewiały, że miały bicia
Klocki z tarczami również mi wymienili w ramach gwarancji przy ok 6tyś,
Dlatego teraz pilnuje, że jak jeżdżę innymi pojazdami to choćby dwa razy w tygodniu odpalam kuge i przejadę 20-30 km i tarcze już nie korodują.
Ogólnie same hamulce w hybrydzie słabo hamują w porównaniu do kugi z silnikiem diesla,
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2024, 09:41   #155
MAan
ford::beginner
 
Imię: Maksymilian
Zarejestrowany: 27-10-2020
Model: Była Kuga MK3 / jest Focus MK4 / Kuga MK3
Silnik: 2,5 PHEV / 2,0D / 2,5 PHEV
Rocznik: 2020 / 2021 / 2021
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Mi też wymienili sprzęgło i tłumiki. Nie odczuwam poprawy. Serwis powiedział, że się nie wrzuca na N i wtedy nie czuć, że na N szarpie bardziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MAan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2024, 16:17   #156
Szwagier
ford::amateur
 
Imię: Jasiek
Zarejestrowany: 11-01-2024
Model: narazie brak
Silnik: narazie brak
Rocznik: narazie brak
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cytat:
Napisał MAan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi też wymienili sprzęgło i tłumiki. Nie odczuwam poprawy. Serwis powiedział, że się nie wrzuca na N i wtedy nie czuć, że na N szarpie bardziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaki rok produkcji?

przeczytałem cały wątek i odnoszę wrażenie że auta są ciągle produkowane z wadliwym tłumikiem oraz co gorsza nie wszystkim ów wymiana pomaga. Ciężko też stwierdzić jak duża jest skala problemu. Tu na forum wypowiada się kilka osób, być może reszta użytkowników tych samochodów nie widzi problemu...
Szwagier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2024, 08:01   #157
Piotr_24
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Gostynin
Model: KUGA MK3 ST-Line
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cytat:
Napisał Szwagier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaki rok produkcji?

Tu na forum wypowiada się kilka osób, być może reszta użytkowników tych samochodów nie widzi problemu...
Tu na forum jest pewnie promil użytkowników Kuga 2,5 FHEV.
Ja mam ten problem, gwarancja do maja 24' więc muszę odwiedzić ASO i podyskutować o tym. Plan jest taki żeby zostawić auto w ASO wieczorem i rano odpalić i liczyć, że przy mechaniku też będzie stukać jak szalone. Inna opcja to pozbyć się auta i nie bawić w oczekiwanie na wymianę a po roku to samo. W takiej sytuacji nikt nie wyjdzie dobrze na zostawieniu sobie tego auta na lata...
Piotr_24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2024, 17:49   #158
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

U mnie wymiana pomogła. N to jest stan awaryjny dla skrzyni. Może wkładają na wymianie rożne sprzęgła, te wadliwe również.
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2024, 09:38   #159
greg_waw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2023
Model: Kuga MK3 Vignale AWD
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2023
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

W skrzyni ecvt pozycja N nie rozłącza napędu. Chyba jedynie silnik elektryczny jest wyłączony i powoduje to, że przekładnia planetarna kręci się luźno (ale część momentu może przenieść się na koła - zależy od oporów różnych elementów skrzyni). Stąd szarpania na włączonym N i włączonym silniku spalinowym.
Aby włączyć N przy włączonym silniku trzeba to dodatkowo potwierdzić naciskając L, więc można powiedzieć, że użytkownik jest zniechęcany do takiego działania.

Ostatnio edytowane przez greg_waw ; 05-02-2024 o 12:54
greg_waw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2024, 12:44   #160
WojtekW80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2019
Skąd: Szczecin
Model: Kuga Mk3 ST-Line 4x4
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

W moim egzemplarzu, produkowanym w 05.2023 nic nie stukało, a specjalnie się wsłuchiwałem. Zatem albo mam szczęście, albo od tego momentu wada została wyeliminowana (może przynajmniej częściowo).
WojtekW80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.