Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2023, 10:28   #111
DaM3
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-06-2023
Skąd: Świecie
Model: FF mk3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to cały czas się świeci? Te żarówki to statyczne doświetlanie zakrętów + z tego co pamiętam to zapalają się z obu stron po wrzuceniu biegu wstecznego.
W sumie sprawdzałem to w garażu, może gaśnie podczas jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Doświetlanie nie jest robione przez dolne halogeny?

DaM3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2023, 10:30   #112
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Nie. Jak masz ksenony to obok soczewki masz dodatkową żarówkę i ona zapala się przy skręcie kierownicą z odpowiedniej strony. Lub zapalają się obie jak wrzucisz wsteczny.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2023, 10:42   #113
DaM3
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-06-2023
Skąd: Świecie
Model: FF mk3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie. Jak masz ksenony to obok soczewki masz dodatkową żarówkę i ona zapala się przy skręcie kierownicą z odpowiedniej strony. Lub zapalają się obie jak wrzucisz wsteczny.
Dziękuje za wyjaśnienie.
DaM3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2023, 12:07   #114
cirek81
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-02-2023
Skąd: Brzeg
Model: focus
Silnik: 1,5
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

napisałęm priv
cirek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2023, 17:07   #115
DaM3
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-06-2023
Skąd: Świecie
Model: FF mk3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Witam,
Zauważyłem na ścianie w garażu że Xenon w trybie auto świeci trochę niżej niż w trybie świateł mijania.
Czemu to ma służyć?
DaM3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2023, 14:41   #116
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,658
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

W trybie auto masz adaptację, która jakimś tam algorytmem dostosowuje wiązkę na drodze do akutalnych warunków - głównie prędkości.
W czasie jazdy na pewno nie będą świecić krócej na AUTO niż na mijania.

Na postoju, w AUTO, te soczewki delikatnie się rozjeżdzają na boki i opuszczają - ginie też skośna linia odcięcia i robi się jedna płaska.
Podzejrzewam, że chodzi o to, żeby na postoju świecić nieco krócej, ale szerzej.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2023, 16:13   #117
DaM3
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-06-2023
Skąd: Świecie
Model: FF mk3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W trybie auto masz adaptację, która jakimś tam algorytmem dostosowuje wiązkę na drodze do akutalnych warunków - głównie prędkości.
W czasie jazdy na pewno nie będą świecić krócej na AUTO niż na mijania.

Na postoju, w AUTO, te soczewki delikatnie się rozjeżdzają na boki i opuszczają - ginie też skośna linia odcięcia i robi się jedna płaska.
Podzejrzewam, że chodzi o to, żeby na postoju świecić nieco krócej, ale szerzej.
Dziękuje, jest dokładnie tak jak piszesz.
DaM3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2023, 13:56   #118
ComfortX
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 07-01-2013
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Focus I
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Cytat:
Napisał jaca.op Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla zainteresowanych. Udało się naprawić reflektor bez jego rozcinania, ale jak to powiedział mechanik wymagało to roboty "laparoskopowej" czyli sporo dłubaniny. Problem wynikał z tego że poprzecierały się kable wewnątrz klosza które są wg mechanika za sztywne i w wyniku pracy elementów ruchomych odpowiadających za poziomowanie światła ulegają uszkodzeniu.
Teraz tak (wg mechanika)...albo miałem pecha i trafiłem na felerną lampę albo te lampy to buble i tylko czekać aż coraz więcej osób będzie mieć ten problem.
No i mnie niestety przyszło uporać się z awarią adaptacji w Bi-xenonach.
Na szczęście tylko urwany kabelek w module lewej lampy.
I tak jak Kolega wyżej napisał - robota iście "laparoskopowa".
Podstawa to pewna ręka, dobra lutownica, pilnik iglak, szpikulec (najlepiej z oprawą), dobra lupa, kwas lub bardzo dobry wytrawiacz, małe szczypce i "trzecia ręka" do lutowania.
Dałem radę, działa.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ComfortX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2023, 11:17   #119
cinek15c
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-07-2019
Skąd: Marki
Model: Focus MK3, Focus MK3 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT 125KM, 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2011, 2015
Postów: 89
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Minął rok z kawałkiem i znowu urwał mi się ten sam kabel, który już raz był "naprawiany". Tylko zdążyłem się od tamtej pory przeprowadzić i teraz muszę znowu znaleźć kogoś, kto by to ogarnął.

Czy znacie kogoś / ktoś naprawiał już taką usterkę i może polecić jakiś kontakt w lokalizacji Marki / Warszawa Targówek?


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] :
Znalazłem w porządku człowieka w Zielonce. Jednak po ostatniej naprawie jeszcze w Lublinie, ciężko było to teraz jakoś sensownie poskładać. Próba polutowania na nowo niby się udała, ale po założeniu reflektora dalej występuje błąd komunikacji.
W związku z tym, żeby nie uprawiać w reflektorze coraz większego druciarstwa, postanowiłem sobie zakupić nową kostkę i wtyki do kabli. Jak mi to wszystko przyjdzie, to jadę jeszcze raz do Zielonki i spróbujemy zmontować to podłączenie na nowych częściach.

Części zamówiłem na podstawie niemieckiego forum, do którego link ktoś kiedyś podawał w tym temacie.
Są to:
Molex 505151-0400 - Kostka 4-pinowa
Molex 505152-0400 - Zabezpieczenie kostki
Molex 505153-8000 - Wtyk żeński

Oczywiście, żeby nie było tak kolorowo, to nie idzie tego kupić jakoś po ludzku. Znalazłem te elementy w internecie w kilku hurtowniach z różnych lokalizacji (USA, UK, Niemcy). Część z nich ma polskie strony, więc wydaje się, że można to łatwo zamówić. Niestety często trzeba brać pakiety po kilkadziesiąt elementów albo płacić po 100zł za dostawę zza granicy. Zazwyczaj też nie dało się tego kupić jako osoba fizyczna, tylko koniecznie na firmę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koniec końców na potrzeby finalizacji zakupu wykombinował NIP i jakoś poszło. Teraz czekam na dostawę po nowym roku i zobaczymy co z tego wyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez cinek15c ; 30-12-2023 o 17:56 Powód: nowe informacje
cinek15c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2023, 14:18   #120
Krzem74
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-02-2023
Skąd: Radom
Model: Focus
Silnik: 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria adaptaci w bi xenon

Cytat:
Napisał cirek81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wszystkie kabelki są ok , to jak może być przyczyna
Cześć, czy znalazłeś przyczynę? Bo u mnie kabelki w obu lampach też ok
Krzem74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.