Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2023, 12:39   #1
Kajren
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: Grand C-max 1.5
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 25
Domyślnie Czy to jest jakaś automatyczna funkcja grzania szyby przy niskich temperaturach

Witam, wymieniłem przednią szybę bo poprzednia grzała pasami. Wczoraj chciałem skorzystać z tej funkcji ale nie grzała w ogóle. Dzisiaj sprawdzałem przy lusterku czy jest napięcie ale go nie było. Wyjąłem przekaźnik i wsadziłem ponownie bo wyglądał na sprawny, od razu się załączył i napięcie poszło na styki, z tym że bez wciskania przycisku grzania... caly czas podaję napięcie pomimo wciskania przycisku grzania szyby. (Szybę na razie rozłączyłem) (silnik odpalony).

Gdzie szukać przyczyny?
Czy to jest jakaś automatyczna funkcja grzania szyby przy niskich temperaturach czy co?

Kajren jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 12:43   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,564
Domyślnie Odp: C-Max grand grzana przednia szyba

Jest.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 14:16   #3
Kajren
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: Grand C-max 1.5
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 25
Domyślnie Odp: C-Max grand grzana przednia szyba

A jak to wyłączyć? Forscanem da radę? Jeżeli tak to gdzie szukać tej opcji?
Kajren jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 14:42   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,884
Domyślnie Odp: C-Max grand grzana przednia szyba

Forscanem da się zrobić tak, żeby samo nie grzało (w konfiguracji zaznacza się obecność PTC, pewnie błąd konfiguracji przy tym się pojawi). Wyłączenie właściwe raczej przez UCDS.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2023, 16:25   #5
Kajren
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: Grand C-max 1.5
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 25
Domyślnie Odp: C-Max grand grzana przednia szyba

Dzięki, zależy mi właśnie na tym żeby automatycznie samo nie grzało, jest jakieś FAQ gdzie w jakie opcje wejść żeby to wyłączyć krok po kroku?

I przy okazji, gdzie mogę zmienić parametry akumulatora? (Gdzie wejść dokładnie) Bo bms nie doładowuje za dużo i mam napięcie 12V... Nowy aku Yuasy.

Może ktoś jest z okolic Łomży co by mi to ogarnal?

Ostatnio edytowane przez Kajren ; 18-11-2023 o 12:06
Kajren jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2023, 21:08   #6
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,884
Domyślnie Odp: Czy to jest jakaś automatyczna funkcja grzania szyby przy niskich temperaturach

Trzeba mieć odpowiedni kabel i laptop z Forscanem (z licencją rozszerzoną). Jak tego używać jest do poszukania na forum/YT. Samo grzanie automatyczne wyłączy się po zmianie w centralnej konfiguracji (BCM main) parametru PTC na "with PTC". BMS w tym samym miejscu się wyłącza (można też po prostu wypiąć złącze z dwoma cienkimi kablami z klemy ujemnej).
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2023, 12:58   #7
Kajren
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: Grand C-max 1.5
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czy to jest jakaś automatyczna funkcja grzania szyby przy niskich temperaturach

Witam po przerwie, dziękuję za nakierowanie. Podłączyłem laptopa na vlinkerze mc wi fi, forscan extended połączyło się bez problemu ale przy próbie wejścia w BCM main wyskakuje ze failed i przerywa procedurę... dlaczego tak się dzieje?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20231201_133446.jpg (97.5 KB, 26 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Kajren ; 01-12-2023 o 13:00
Kajren jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2023, 13:18   #8
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,884
Domyślnie Odp: Czy to jest jakaś automatyczna funkcja grzania szyby przy niskich temperaturach

Cytat:
Napisał Kajren Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vlinkerze mc wi fi
Nigdy po wi-fi nie próbowałem, ogólnie połączenia bezprzewodowe do takich prac są niezalecane. Może jest za mała szybkość przesyłu ustawiona lub połączenie niestabilne.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2023, 20:31   #9
Marcinmaz2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 63
Domyślnie Odp: Czy to jest jakaś automatyczna funkcja grzania szyby przy niskich temperaturach

Robienie czegokolwiek po wifi i bluetooth to proszenie się o uziemienie auta. jak padnie cokolwiek a bardziej niż pewne ze padnie bo to nie stabilne połączenie to zostanie ci sama buda i nie odpalisz auta . A stawianie auta na nogi trochę czasu i pieniędzy kosztuje. Kup porządny kabel ściąg program na lapka i wtedy sie baw.
Marcinmaz2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2023, 11:49   #10
Kajren
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: Grand C-max 1.5
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czy to jest jakaś automatyczna funkcja grzania szyby przy niskich temperaturach

Dziękuję za nakierowanie, zmienilem na vlinker fs i działa. Zmieniłem pojemność akumulatora, wielkość opon itd. Ale zmiana PTC na z lub beż nic nie daje. Dalej załącza się samo, było ustawione z PTC... wyłączenie grzania przedniej szyby wyłącza też przycisk manualny.. może grzanie szyby załącza coś innego? Może to jakiś czujnik temperatury? Gdzie znajdę te ustawienia grzania temperatury grzania foteli itd? Załącza mi się też ikonka niskiej temperatury na zewnątrz, może to też ma z tym coś wspólnego?
Kajren jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.