Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2023, 05:01   #1
Cassius
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 15-04-2023
Skąd: Warszawa
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.5
Rocznik: 202
Postów: 1
Domyślnie Duze spalanie, niedogrzany silnik

Dzien doby. Pacjent Kuga fhev 2,5 l. Mam problem ze spalaniem i niedogrznym silnikiem w aucie po „aktualizacji komory silnika”. Jadac w korku silnik nagrzewa sie do temperatury ok 70 stopni, wchodzi w tryb elektryczny i za chwile sie wychladza. Spalanie na odcinku ok 4 km w ciagu 15 minut to 15 l/100. Jeszcze nie nagrzal mi sie silnik do 90 stopni po akcji serwisowej. Wiem ze zdjete sa piora zaluzji chlodnicy, jak przyslonilem sobie dolne wloty powietrza „te po bokach pod atrapa” od razu spalanie spadlo bardzo widocznie, silnik sie nagrzal w 15 minut do 90 stopni i trzymal temperature. Serwis rozklada rece- nie widza problemu, wszystko super. Teraz spalanie w miescie to 7-9 l. Trasa to 7-8. Jezdze rok wiec widze spory wzrost szczegolnie w miescie. Co moge z tym zrobic?

Cassius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2023, 07:36   #2
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,361
Domyślnie Odp: Duze spalanie, niedogrzany silnik

Cytat:
Napisał Cassius Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem ze zdjete sa piora zaluzji chlodnicy,
dlaczego? Popsuły się, połamały itp.? Doprowadź do stanu jaki przewidział producent i wtedy zobacz.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2023, 12:37   #3
andru123
ford::beginner
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 15-07-2014
Skąd: prabuty
Model: KUGA 2.5 FHEV
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2021
Postów: 11
Domyślnie Odp: Duze spalanie, niedogrzany silnik

Witam
Mam identyczny problem jak autor , jak sobie z tym poradziłeś ?

Bump:
Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlaczego? Popsuły się, połamały itp.? Doprowadź do stanu jaki przewidział producent i wtedy zobacz.
ford ubzdural sobie akcje serwisowa. gdzie robi dziury w podlodze pod silnikiem zeby olej ktory wyleci jak wywali kopyto nie zapalil sie tylko zlecial na ziemie
a te zaluzje wyciagaja po to zeby byl przelot powietrza zeby opary oleju wywalic z komory silnika, no debilizm
andru123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.