Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2021, 19:29   #11
kowalj880
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2014
Model: Mondeo MK5 19'
Silnik: 1.5 Ecoboost 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Myślę że wciskam pedał sprzęgła do końca, bynajmniej jak wcisnę pedał sprzęgła to przestaje migać kontrolka na włączniku start więc to chyba sygnalizuje, że czujnik wykrył wciśnięte sprzęgło. Kilka razy tak powalczę i odpali, raz pokazuje wciśnij pedał sprzęgła i hamulca żeby odpalić i oczywiście kluczyk serwisowy się pojawia. Błąd był w systemie auta i doprowadziło ich do czujnika sprzęgła, wymienili i nic to samo. Dzieje mi się to głównie po zalozmy krótkim odcinku przejechanym, nigdy po nocy czy dłuższym postoju w dzień. Jeden serwis z tym niby walczył, nie wiadomo co dokładnie zrobili ale rok był spokój, teraz drugi serwis walczył wymienili czujnik i znowu to samo

kowalj880 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2023, 12:27   #12
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 172
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Witam

Temat trochę zerwał się bez odpowiedzi

Dopadł mnie ten sam problem co autora tematu, w moim przypadku dzieje się tak:

Wchodzę do samochodu mam wrzucony "luz" lub "1", naciskam sprzęgło, następnie przycisk Ford Power i nic, załącza się zapłon, samochód pisze wciśnij sprzęgło i mogę tak naciskać ten przycisk po 20 razy ALE, jak ruszę lewarkiem z "1" na "luz" lub odwrotnie to samochód zapala od razu. Czy może to być spowodowane jeszcze jakimś innym czujnikiem np przy lewarku? Bo teoretycznie samochód wie, na którym aktualnie biegu jadę.

Zaintrygowało mnie właśnie to, że po ruchu lewarkiem samochód nagle ożywa, więc może to nie wina czujnika przy pedale sprzęgła?
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2023, 14:53   #13
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 172
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Dzisiaj znowu dopadł mnie brak odpalania, natomiast nie pomagało już nawet ruszanie lewarkiem (znaczy w końcu po jakimś setnym ruchu odpalił) Odpiąłem wtyczkę od czujnika sprzęgła i zwarłem ją, żeby zainicjować wciśniecie sprzęgła, niestety to też nie pomogło samochód dalej nie chciał odpalić. Natomiast zauważyłem, że kiedy samochód zaczyna odpalać normalnie to mogę odłączyć wtyczkę od czujnika i auto itak odpali pomimo, że wtyczka jest odpięta. Sam już nie wiem od czego zależy odpalanie tego samochodu, bo najwyraźniej nie tylko sam czujnik na pedale sprzęgła bierze w tym udział. Chyba, że to komputer robi jakieś cyrki. Aha zapomniałem wspomnieć, że mam dokładany alarm (tak kupiłem samochód), może tutaj leży przyczyna, że centralka od alarmu się psuje i blokuje zapłon? Natomiast przy próbie odpalania, kiedy samochód nie chce odpalić, zawsze świeci się komunikat "naciśnij pedał sprzęgła".
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2023, 16:38   #14
HUGOBERG
ford::average
 
Imię: .
Zarejestrowany: 13-11-2021
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 150
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Forscan podpinałes żeby sprawdzić jakie błędy pokazuje? Jeśli nie to zrób to odczytać skasuj i wtedy znowu spróbuj odpalić.
HUGOBERG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2023, 17:47   #15
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 172
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Od tego zacząłem. 0, czujnik sprzęgła CPP tez pokazuje ładnie od 0-100%, zastanawia mnie tylko dlaczego czujnik sprzęgła pokazuje płynnie 0-100% a nie on-off, bo ten przy pedale to ewidentnie jest tylko stycznik.

Ostatnio edytowane przez Krzak1 ; 13-10-2023 o 17:50
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2023, 20:57   #16
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,883
Domyślnie Odp: nie zawsze chce odpalić, naciskam sprzęgło wciskam i nic, zero reakcji

Pewnie są w sumie 3. Jeszcze 0-1 wciśnięcia i puszczenia pedału (chyba BOT i TOT).
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.