Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2023, 21:51   #71
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,886
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Czujnik deszczu aktywowany czy tylko automatyczne światła?

tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2023, 07:02   #72
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik deszczu aktywowany czy tylko automatyczne światła?
czujnik deszczu aktywowany - działa;
światła automatyczne działają - brak opcji opóźnionego wyłączania świateł, brak opcji włączania świateł po aktywacji wycieraczek przez czujnik deszczu. Przynajmniej ja tych opcji nie mogę wyczaić w menu licznika i nie za bardzo wiem co tam forscanem należałoby jeszcze włączyć żeby te opcje aktywować.

... udało się. Domyślne fabryczne ustawienie świateł było "nieprawidłowa wartość lub nie skonfigurowano" - (choć reagowały na czujnik światła), po zmianie na automatyczne pojawiły się poszukiwane opcje w menu tablicy rozdzielczej.

dotarłem jeszcze do opcji jak na foto, jakąś konkretną pozycję tam należy wybrać? Dodam, że moje lampy to klasyk z żarówkami H1/H7 oraz paskiem LED jako dzienne.
Fabrycznie ustawiona jest opcja 18.
Jest jeszcze w menu opcja "dimmed dipped headlights", ale jej rozumiem, że nie zmieniam i działa to tak, że na ustawieniu pokrętłem na "0" automatyczne włączenie świateł mijania jest na 70% ich nominalnej mocy, a na pozycji auto na 100% mocy?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg lights.jpg (92.5 KB, 13 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 17-09-2023 o 16:10
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2023, 15:57   #73
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

I jeszcze taka porada dla poszukujących wtyków do czujnika deszczu oraz lusterka fotochromatycznego. Gniazda mają nieco inny kształt ale obydwa mają taki sam rozstaw pinów. Można wykorzystać - ja tak zrobiłem popularny wtyk JST XH2.54 wtyk 3 pin. Trzeba tylko nożykiem obciąć oryginalny zaczep na wtyku. Wciska się go ciut ciężko, ale pasuje jakby był sparowany w fabryce.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg gniazdo.jpg (77.1 KB, 14 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wtyk.jpg (78.4 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wtyk1.jpg (30.5 KB, 12 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 17-09-2023 o 16:08
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2023, 17:24   #74
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,886
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pokrętłem na "0"
Skoro jest pasek led jako dzienne, to na 0 powinny tylko te dzienne świecić. Przestawienie przełącznika w pozycję "auto" powinno przełączać dzienne na mijania w zależności od ilości światła słonecznego.
Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dimmed dipped headlights
Ta opcja powinna odpowiadać za ograniczenie lub nie mocy świateł mijania.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2023, 17:45   #75
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dimmed dipped headlights
Ta opcja powinna odpowiadać za ograniczenie lub nie mocy świateł mijania.
jaki jest tego cel? ograniczenie zużycia żarówek w ustawieniu auto? -osobiście wolę jednak jaśniejsze światło, żarówki nie są takie drogie...

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 17-09-2023 o 17:47
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2023, 08:10   #76
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

Usiłowałem zrozumieć o co chodzi z ta mocą świecenia, czy to jest tak, że na automacie światła często się włączają i wyłączają (bo tunele, ciemne lasy itp) i w tym trybie światła mijania dla oszczędności żarówek świecą na 70% mocy nominalnej?, natomiast po przekręceniu wyłącznikiem na pozycję świateł mijania świecą z pełną mocą?

Ograniczenie świecenia w automacie można wyłączyć właśnie opcją dimmed dipped headlights - off?

...Sprawdziłem, że u mnie zarówno przy włączonej jak i wyłączonej opcji "dimmed dipped headlightsnie" zarówno na pozycji auto jak i na pozycji świateł mijania jasność jest chyba taka sama, pytanie czy to pełna moc, czy tylko 70%?, mam wrażenie, że jednak 70% mocy. Pytanie za co odpowiada ten parametr?

w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i poście #9 jest jakaś wskazówka, ale jak widać u mnie to nie działa - może to być kwestia nieprawidłowego zdefiniowania lamp tak jak pisałem w poście #72 ?

Jakie powinno być właściwe ustawienie dla moich reflektorów?

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 18-09-2023 o 20:20
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2023, 19:42   #77
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Dołożenie brakującego lusterka elektrochrom. i autom. wycieraczek

nikt nic?
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.