Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2022, 12:41   #11
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Tylne lewe drzwi -nie otwiera się szyba elektryczna i nie zamyka się centralny z

Sprawdzę przelotkę.

kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2022, 06:25   #12
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Tylne lewe drzwi -nie otwiera się szyba elektryczna i nie zamyka się centralny z

Byłem u kolegi który ma komputer diagnostyczny. Podłączył się pod obd. Sprawdził otwieranie wszystkich szyb a na tylna lewa nie reaguje także otwieranie i zamykanie centralne.Sprawdziliśmy też
przewody i są całe. Też zachodzi w głowę co jest przyczyną. Podmieniłem też sterownik z tylnych prawych drzwi bo myślałem że on padł ale też nie działa nic po podłączeniu na lewe drzwi. Tylne bezpieczniki 25A oczywiście sprawne. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Bump: Byłem u kolegi który ma komputer diagnostyczny. Podłączył się pod obd. Sprawdził otwieranie wszystkich szyb i ta tylna lewa nie reaguje także otwieranie i zamykanie centralne.Sprawdziliśmy też
przewody i są całe. Też zachodzi w głowę co jest przyczyną. Podmieniłem też sterownik z tylnych prawych drzwi bo myślałem że on padł ale też nie działa nic po podłączeniu na lewe drzwi. Tylne bezpieczniki 25A oczywiście sprawne. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Bump:
kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2022, 08:52   #13
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Tylne lewe drzwi -nie otwiera się szyba elektryczna i nie zamyka się centralny z

Luckyboy pisząc o połamanych przewodach w przelotce masz na myśli w słupku środkowym gdzie przechodzą w osłonach gumowych? Zaznaczę jeszcze że pisząc że się nie otwiera tylny zamek drzwi lewych nie otwiera się centralnie zamek( samochód zamyka 3 pary drzwi ale bez mrugnięcia kierunkowskazami). Co by oznaczało że zamek tylnych drzwi lewych nie zamyka obwodu. Poradzicie coś więcej.

Ostatnio edytowane przez kristo123 ; 12-07-2022 o 09:07
kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2022, 13:41   #14
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Tylne lewe drzwi -nie otwiera się szyba elektryczna i nie zamyka się centralny z

Luckyboy pisząc o połamanych przewodach w przelotce masz na myśli w słupku środkowym gdzie przechodzą w osłonach gumowych? Zaznaczę jeszcze że pisząc że się nie otwiera tylny zamek drzwi lewych nie otwiera się centralnie zamek( samochód zamyka 3 pary drzwi ale bez mrugnięcia kierunkowskazami). Co by oznaczało że zamek tylnych drzwi lewych nie zamyka obwodu. Poradzicie coś więcej.
kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2022, 14:09   #15
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Tylne lewe drzwi -nie otwiera się szyba elektryczna i nie zamyka się centralny z

Cytat:
Napisał kristo123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poradzicie coś więcej.
Ale co tu radzić. Albo:
1. wiązka, na co wskazują problemy nie tylko z zamkiem, ale też z szybą, albo
2. zamek.
Zatem do roboty, bo forum za Ciebie usterki nie naprawi. Odczekanie kolejnych 2 miesięcy też raczej nie pomoże.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2022, 16:15   #16
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Tylne lewe drzwi -nie otwiera się szyba elektryczna i nie zamyka się centralny z

Mistrzu podpowiedź tylko jak się zdejmuje ta wiązkę że słupka. Jest ciężka do zdjęcia. Ktoś mi mówił że się przekręca w lewo( przeciwnie do wskazówek zegara)
kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2022, 05:41   #17
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Tylne lewe drzwi -nie otwiera się szyba elektryczna i nie zamyka się centralny z

Odłączyłem przewody od przelotki i nie widać żadnych pęknięć. Do tego i moduł sterujący podłączyłem pod tylne prawe drzwi a nawet cały zamek dla pewności. Wszystkie elementy działają na ez zarzutu na prawych drzwiach. Więc ewidentnie kwestia albo głównego modułu o ile taki jest oprócz tych w każdych drzwiach albo kwestia przewodu na drodze od przednich drzwi do tylnych felernych lewych. Czy ktoś wie czy oprócz tych 4 modułów w drzwiach jest jeden główny serujacy. Gdzie szukać przyczyny. Podłączyłbym jeszcze ten moduł tylny lewy na krótko pod źródło zasilania ale nie wiem które przewody odpowiadają za + i - w przelotce a tam są różne napięcia w przewodach.
kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2022, 06:40   #18
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,342
Domyślnie Odp: Tylne lewe drzwi -nie otwiera się szyba elektryczna i nie zamyka się centralny z

główny moduł to w tym wypadku bcm, innego nie ma. musisz przedzwonic przewody i pewnie znajdziesz cos trafionego
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2022, 12:16   #19
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Tylne lewe drzwi -nie otwiera się szyba elektryczna i nie zamyka się centralny z

Cytat:
Napisał kristo123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc ewidentnie kwestia albo głównego modułu o ile taki jest oprócz tych w każdych drzwiach albo kwestia przewodu na drodze od przednich drzwi do tylnych felernych lewych
Cytat:
Napisał kristo123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączyłbym jeszcze ten moduł tylny lewy na krótko pod źródło zasilania ale nie wiem które przewody odpowiadają za + i - w przelotce a tam są różne napięcia w przewodach.
Nie poradzisz sobie. Zleć to komuś, kto ma wiedzę i umiejętności.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 19:39   #20
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Tylne lewe drzwi -nie otwiera się szyba elektryczna i nie zamyka się centralny z

Witam powracam jeszcze raz z tym tematem,gdyż rozwiązanie nie ujrzało światła dziennego do dnia dzisiejszego.Chciałem jeszcze dodać kilka aspektów tej sprawy które mogą zmienić nieco waszą kwestię porady braku działania tylnych lewych drzwi co do szyby i centralnego zamka.Kwestia polega na tym iż do tego zamka i do tych drzwi dochodzi napięcie gdzie po wyjęciu wtyczki z modułu lewych tylnych drzwi i włożeniu jej po 5 minutach zaczyna działać przyciskiem przy drzwiach otwieranie i zamykanie szyby tak samo jak przy drugich tylnych drzwiach prawych. Domniemuję dlatego że napięcie do tych drzwi dochodzi. Pytanie teraz czy oprócz czterech modułów na każdych drzwiach,włącznie ze sterującym od strony kierowcy które już były podmieniane na inne jest jeszcze jakiś inny moduł i gdzie się znajduje który może steruje całym tym układem czterech modułów drzwiowych bo prawdopodobnie tu jest gdzieś problematyczny temat nikt o tym nigdy jeszcze nic nie napisał i nie wiadomo gdzie tego szukać.
Pomóżcie.

Ostatnio edytowane przez kristo123 ; 01-09-2023 o 19:45
kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.