Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2023, 00:21   #1891
Fotek2000
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2023
Skąd: Zbąszyń
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Sync 3 aktualizacja i problem Z youtube music

Czyli rozumiem że jsk zainstaluje wersję aktualizacji że strony która psów to w moim radiu będzie działać bez problemu?

Fotek2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2023, 06:10   #1892
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,015
Domyślnie Odp: Sync 3 aktualizacja i problem Z youtube music

Dwie strony:
cyanlabs i fmods, cała reszta jest opisana tutaj i na wspomnianych stronach
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2023, 18:29   #1893
Smito
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-11-2022
Model: Kuga
Silnik: 1.5 ECOBOOST
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Problem z aktualizacja Sync

Witam. Chciałem dziś zaktualizować system sync w swojej kudze, ponieważ miałem system 2.3 i ostatnimi czasy zaczął się zacinać i nie łączył się z android auto i car play. Pobrałem system ze strony forda i wrzuciłem na pendrive, po podłączeniu pendrive pojawiła się informacja o aktualizacji oprogramowania lecz trwała ona ponad godzinę a, że nie miałem już czasu byłem zmuszony do przerwania aktualizacji lecz po wyciągnięciu pendrive informacja o aktualizacji systemu nie zniknęła a co więcej po zgaszeniu samochodu i włączeniu zapłonu komunikat dalej się wyświetlał. Może ktoś spotkał się z taką sytuacją i wie czym jest to spowodowane i byłby w stanie pomóc w znalezieniu rozwiązania.
Smito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2023, 19:12   #1894
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,345
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Witam

Podsumujmy:
- rozpocząłęś instalację
- przerwaleś instalację = nie pozwoliłeś aby doszła do końca
- pojawia się błąd

i Ty masz pytanie dlaczego pojawia się błąd, chociaż podczas instalacji zrobiłeś wszystko czego nie wolno robić? - dobrze rozumiem?

Czym sytuacja jest spowodowana? => Twoją lekkomyslnością / niekompetencją / ...

pozdrawiam
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2023, 19:44   #1895
Smito
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-11-2022
Model: Kuga
Silnik: 1.5 ECOBOOST
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Żaden błąd się nie pojawia instalacje przerwałem ponieważ nie miałem już czasu a tak trwała ona ponad godzinę a z tego co czytałem na stronie forda powinna trwać do około 30 minut.
Smito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2023, 09:14   #1896
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Dlaczego supportu ze strony forda nie zapytasz, do nich trzeba mieć pretensje że podają błędne informacje. Na drugi raz zarezerwuj przynajmniej 2 godziny ze swego życia i spróbuj ponownie zrobić aktualizacje.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2023, 21:08   #1897
Rysiek27
ford::beginner
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga III
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2022
Postów: 25
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Taki problem. Aktualizacja do najnowszej wersji (3.4.22251) przez WiFi udana w aucie, tak samo aktualizacja (do tej samej wersji) przez USB, ... Ale już zgłoszenie aktualizacji do Forda wciąż bez sukcesu. Autoaktualizacja przez WiFi (auto jest w zasięgu podczas conocnego postoju) nie zgłasza najwidoczniej automatycznie producentowi (chyba powinna?), bo na stronie Forda w profilu auta jest wciąż informacja, że ma nieaktualną wersję sync (3.4.21194). A jak próbuję wgrać Fordowi plik dziennika z alternatywnej aktualizacji przez USB to jest komunikat "Wczytywanie nie powiodło się. Spróbuj ponownie." I tak po każdej próbie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bez tego zgłoszenia aktualizacji Sync do najnowszej wersji strona Forda nie pozwala mi pobrać map (mam teraz wersję 10 a są nowsze jak słyszę). Samochód nowy (koniec 2022) i na gwarancji, więc nie chcę kombinować na razie z nieautoryzowanymi instalatorami.

Co robić? Czy to znany, może tymczasowy, w trakcie rozwiązywania problem w Fordzie i tylko czekać aż coś poprawią? (przy sprzedaży dealer coś przebąkiwał o "chwilowych" problemach na stronie Forda a jak wiadomo w "ten" dzień człowiek jest w amoku)? W sumie to tylko brak aktualnej mapy denerwuje i da się przeżyć jeszcze parę tygodni na mapach Google z komórki.
__________________
Kuga Mk3 1.5 EcoBoost, Mondeo Mk4 2.0 pb Kombi Titanium 2009 r., Focus Mk3 1.6 pb 2015 r, Focus Mk1 kombi 1.6 pb + LPG 2000 r., Scorpio 2,5 D Ghia 1987

Ostatnio edytowane przez Rysiek27 ; 26-07-2023 o 21:26
Rysiek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2023, 15:11   #1898
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał Rysiek27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód nowy (koniec 2022) i na gwarancji, więc nie chcę kombinować na razie z nieautoryzowanymi instalatorami.
nieumiejętna zabawa = cegła z SYNCa na jakiś czas
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2023, 09:28   #1899
Rysiek27
ford::beginner
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga III
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2022
Postów: 25
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nieumiejętna zabawa = cegła z SYNCa na jakiś czas
Mam tego świadomość, dlatego nie robię nic innego jak tylko aktualizacje według zaleceń Forda, metodami opisanymi w oficjalnej instrukcji użytkownika i plikami wygenerowanymi dla mojego samochodu na stronie Forda. Docelowo chcę zainstalować najnowszą, dostępną oficjalnie dla mojego samochodu wersję map. Inaczej bym się nie śpieszył.
Ale napotkałem dziwny problem nieprzyjmowania zgłoszenia aktualizacji mojego SYNC przez system informatyczny Forda. Zarówno przy automatycznej aktualizacji WiFi jak i przy użyciu USB (szczegóły dałem w poprzednim wpisie). I pytam się szanownego grona forumowego czy to powszechny problem i jak sobie z nim radzicie. Przepraszam, jeśli już gdzieś było opisywane, starałem się rzetelnie przeszukać odpowiednie watki, ale niestety nie mam możliwości czytania 300 stronicowych wątków w całości. Liczę więc na komentarz zorientowanych uczestników forum.

Nawiasem mówiąc już przy wydawaniu nowego samochodu dealer instruując o metodach wykonywania aktualizacji zasygnalizował, że są obecnie pewne problemy ze stroną Forda i że Ford nad tym pracuje. Zdarza się. Ale jak to trwa tak długo i nie ma perspektyw poprawy ... to wygląda to już słabo jak na tak duży światowy koncern. Robiłem prawie identyczne kilkuetapowe aktualizacje w Peugeocie teścia i szło bez problemu. Czyżby chodziło w Fordzie o wymuszenie płatnej usługi w serwisie (taka spiskowa teoria Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)?
__________________
Kuga Mk3 1.5 EcoBoost, Mondeo Mk4 2.0 pb Kombi Titanium 2009 r., Focus Mk3 1.6 pb 2015 r, Focus Mk1 kombi 1.6 pb + LPG 2000 r., Scorpio 2,5 D Ghia 1987
Rysiek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2023, 11:20   #1900
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,209
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Pisałem już kiedyś. Odpowiedź Ford Polska;
Dziękuję za kontakt z Działem Obsługi Klienta Ford Polska.


Nawiązując do korespondencji, pragnę Pana poinformować, iż jeśli w Pańskim pojeździe oprogramowanie SYNC jest w wersji 3.0.22251, a mapy są w wersji F11, komunikat na stronie o braku możliwości dołączenia pliku dziennika należy całkowicie zignorować.

W związku z tym, iż występuje problem z dodaniem pliku dziennika na naszej stronie, wykonanie tej czynności po aktualizacji map do wersji F11 także nie będzie możliwe.

Następna aktualizacja SYNC (będzie dostępna mimo braku zamieszczenia pliku dziennika po aktualizacji map), która pojawi się w najbliższym kwartale, automatycznie rozwiąże dany problem z dodawaniem pliku dziennika, są to informacje potwierdzone przez naszych Techników.

Proszę pamiętać jedynie o tym, aby w pojeździe była aktywna możliwość zdalnych aktualizacji, dzięki temu komunikat o błędzie niebawem zostanie usunięta na stronie, zostało to także potwierdzone przez naszych Techników.

Aby sparwdzić wersję map oraz oprogramowania Sync w pojeździe proszę wejść w zakładkę USTAWIENIA-0GÓLNE-INFORMACJE O SYNC.

Mamy nadzieję,że przekazane informacje okazały się pomocne
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , mondeo mk5 , navigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.