Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2023, 09:10   #51
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie

Zrobiłem zdjęcie mojej skrzynki bezpieczników. Rozumiem, że ona też będzie do wymiany, bo nie widzę pod R6 pinów.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20230704_095326.jpg (98.5 KB, 29 wyświetleń)

wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2023, 09:45   #52
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie

Cytat:
Napisał wojciech.k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że ona też będzie do wymiany
Nie rozumiesz. Skrzynka bezpiecznikowa jest elementem wiązki, więc jak już coś "do wymiany", to cała wiązka.
Do istniejącej wiązki DOKŁADA się brakujące przewody, które często mają swoje zakończenia w skrzynce bezpiecznikowej.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2023, 10:12   #53
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie

Tak, poprzyglądałem się temu i też doszedłem do tego wniosku. Z tego co widzę, łatwiej będzie mi kupić skrzynkę bezpieczników z brakującymi przekaźnikami i bezpiecznikami, by później dorobić te przewody, niż kupować pojedynczo elementy. Chyba, że źle piszę. Od razu dzięki temu też będę wiedział jakie grubości przewodów zastosować. Gdzieś znajdę schemat podłączenia tego grzania szyby? Idealną opcją byłoby znalezienie wiązki lub chociaż wtyczek, ale takich brak.
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2023, 10:36   #54
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie

Cytat:
Napisał wojciech.k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
łatwiej będzie mi kupić skrzynkę bezpieczników z brakującymi przekaźnikami i bezpiecznikami, by później dorobić te przewody
Na pewno taniej. Kupno skrzynki bezpiecznikowej z "kikutami" kabli, to pozorne ułatwienie. Przewody ogrzewanej przedniej szyby szyby mają średnicę 4,0 mm. Spróbuj zlutować taki przewód!
Cytat:
Napisał wojciech.k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Idealną opcją byłoby znalezienie wiązki
IMHO jedyna słuszna opcja.
Cytat:
Napisał wojciech.k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale takich brak
Jak wpiszesz frazę "wiązka silnika mondeo mk4" w "szukajkach" znanych portali handlarskich, to jakaś tam jednak dostępność jest. Z tym, że trzeba się liczyć, że cała wiązka w przyzwoitym stanie i w miarę "bogata" swoje kosztuje.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 04-07-2023 o 10:39
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2023, 11:25   #55
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,882
Domyślnie Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie

Przewody o odpowiedniej średnicy można kupić na metry. Przy takich grubościach trzeba zamiast lutowania zastosować np złączkę w postaci zaciskanej tulejki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2023, 11:26   #56
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie

Dzięki za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2023, 11:35   #57
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,040
Domyślnie Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
można kupić
Tak. Zdecydowanie, wszystko można kupić. Przewód na metry, tulejki (i prasę do tulejek), piny (i zaciskarkę do pinów), wtyczki. Potem tylko trzeba będzie zrobić testowo kilka połączeń (instrukcja obsługi + praktyka). I można działać w temacie.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2023, 13:47   #58
kevin_86
ford::amateur
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 15-03-2019
Skąd: czestochowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie

Witam, temat dołożenia grzanej szyby do mnie wrócił z początkiem zimy. Posiadam mondolota bidanium 2008r. i nie mam grzanej przedniej szyby i z tego co już znalazłem na forum BCM jakie mam w aucie nie obsługuje tej funkcji ( 7G9T-14A073-ED). Więc trzeba wymienić BCM i dołożyć całą wiązkę do grzania szyby (albo może kupić całą z anglika i założyć). Czy jest na forum osoba ze Śląska która temat dołożenia wiązki (sama wiązka bez szyby) ogarnia i może podać koszt takiej usługi. Pozdrawiam
kevin_86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.