Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2018, 08:25   #11
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: Szarpanie przy ruszaniu na rozgrzanym silniku

Cytat:
Napisał fordroom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Mondeo 2.0 benzyna i mam podobny problem, chociaż nie wiem czy dzieję się tak tylko przy rozgrzanym silniku. Generalnie wygląda to tak, że jak ruszam "delikatnie" to czasami następuje szarpnięcie (odbicie) i spadek mocy. Natomiast jak dam mocniej gaz, to nic takiego się nie dzieje? Na wyższych biegach też nic. Tylko przy ruszaniu.
Witam kolego, Poradziłeś sobie z tym problemem przy ruszaniu? Pytam, bo też się z tym męcze i nie wiem co to może być.

Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 16:17   #12
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Szarpanie przy ruszaniu na rozgrzanym silniku

Mam tak samo u siebie. Tylko przy ruszaniu z 1.
Sprzęgło się nie ślizga mimo 490Nm i łapie ładnie z dołu.
Może to jednak dwumasa. Tylko, że miałem wymieniany komplet sprzęgła z dwumasą 23000 km temu.
Niestety mam też mały wyciek oleju z uszczelniacza wału. Zastanawiam się czy może to mieć wpływ w tej chwili na sprzęgło. Wydaje mi się, że gdyby olej dostał się na okładziny to sprzęgło by się ślizgało, a tak nie jest.

Niestety cena sprzęgła i dwumasy w 2.2 powala. Sama dwumasa 1500zł, a drugie tyle tarcza+docisk i ponad 250 za wysprzeglik. Razem 3250 + robocizna... :O

PS. Jest to sprzęgło samonastawne (SAC). Czy objawy opisane powyżej mogłyby być skutkiem ustawienia tarczy i docisku "na śrubę" zamiast użycia przyrządu do sprzęgieł samonastawnych?
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 03-04-2019 o 16:31
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 08:31   #13
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Szarpanie przy ruszaniu na rozgrzanym silniku

Wiem że to stary temat ale może ktoś sobie z tym poradził gdyż mam identycznie, po rozgrzaniu gdy pow. 15 st na zewnątrz szarpie i drga przy ruszaniu (jakby sprzęgło brało nie równo) w ostatniej fazie puszczania pedału sprzęgła. Obstawiam któryś element sprzęgła i przygotowuje się mentalnie na wymianę całości (dwumas, tarcza, docisk, wysprzęglik) - podobnie kiedyś w BMW miałem i była to wina dwumasy. Ktoś może potwierdzić że to było to czy gdzieś indziej szukać przyczyny?

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 21-03-2022 o 08:50
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 12:52   #14
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,345
Domyślnie Odp: Szarpanie przy ruszaniu na rozgrzanym silniku

a masz to przy każdym ruszeniu czy nie zawsze?

u mnie występuje sporadycznie, pomaga przypalenie sprzęgła na piątym biegu, po takim "zabiegu" mam jakiś tydzień spokoju, choć też już się szykuję do wymiany kompletu
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 13:05   #15
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Szarpanie przy ruszaniu na rozgrzanym silniku

Po pierwsze musze pojezdzic kilkanascie kilometrow jak juz temperature silnik zlapie i na zew. tez musi byc cieplo. Wtedy prawie przy kazdym ruszeniu mam tak. Musze sie pedalem sprzegla i gazu obchodzic jak z jajkiem zeby jakos ruszyc bez szarpania.
Ten efekt szarpania/drgania jest w ostatnim etapie puszczania sprzegla, przy jezdzie na pol sprzegle (podjezdzanie) szarpanie nie wystepuje. Dodatkowo mam cos takiego ze jak np na 3 czy 4 biegu mocno dam wpalnik z niskich obrotow to czasami slysze stuk delikatny - chyba dwumasa.

Zaczelo sie to w tamtym roku w wakacje jak byly upaly na jesien sie uspokoilo, zime przejezdzilem bez szarpania, teraz zrobilo sie cieplo i problem powrocil. Mi sie wydaje ze konczy sie zestaw sprzegla bo jeszcze czasami mam tak ze przy hamowaniu silnikiem przy ok 1300 - 1200 rpm szarpie mi autem - naciskam sprzeglo i przestaje. Jednak wolalbym sie upewnic od osob z tego watku czy go rozwiazaly bo mialy identyczne problemy.

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 21-03-2022 o 13:30
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2023, 18:33   #16
klucho
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2015
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: turbokaszel
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Szarpanie przy ruszaniu na rozgrzanym silniku

Odkopię temat bo też w 2.0 tdci miałem szarpanko na ciepłym silniku przy manewrowaniu bez gazu na parkingu. Na zimnym auto zachowywało się normalnie.
U mnie pomogła wymiana sondy lambda. Nie świecił żaden check engine ale były 4 błędy sondy O2 (rząd cylindrów 1, czujnik 1):
P0130:29-28 nieprawidłowy sygnał,
P0135:49-28 wewnętrzna usterka elektroniczna,
P2244:1C-28 napięcie w obwodzie poza zakresem,
P0135:11-28 obwód zwarty do masy.
Dodatkowo wypalanie DPF stało się ostatnio bardzo częste (ok.100km między wypaleniami). Prawdopodobnie nieprawidłowo dobrana mieszanka źle się spalała i zapychała filtr.
klucho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.