Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2023, 20:38   #1
ShapRee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2021
Model: Fusion Sport
Silnik: 2.7 V6 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie keyless auto się nie otwiera

Witam,
ostatnio zaczął się u mnie coraz częściej pojawiać problem z dostępem bezkluczykowym. Kiedyś były to sporadyczne sytuacje i jakoś mi nie przeszkadzały, ale ostatnio robi się to nagminne. Problem jest taki że gdy podchodzę do auta i łapię za klamkę to auto się nie otwiera, dopiero za drugim, a czasami po kilku próbach złapania za klamkę auto reaguje i otwiera drzwi. Pomyślałem z początku że to może wina baterii, więc wymieniłem - nic to nie zmieniło. Następnie pomyślałem że może czujnik w klamce drzwi kierowcy się psuje, ale łapiąc za którąkolwiek klamkę raz reaguje za pierwszym razem innym razem po kilku próbach - największa lipa gdzieś na mieście gdy człowiek maca klamkę kilka razy aby się auto otworzyło, a ludzie patrzą jak na wariata. Co ciekawe np. bagażnik otwiera się zawsze gdy nacisnę przycisk na klapie, to samo gdy otwieram z pilota. Zauważyłem jeszcze że gdy otwieram bagażnik z przycisku na klapie, zamykam go i od razu idę do drzwi kierowcy to otwierają się zawsze, tak jakby system za bardzo się usypiał i potrzebował czasu aby się obudzić i wykryć kluczyk w kieszeni, a po otwarciu bagażnika jest wybudzony i reaguje zawsze. Jeśli chodzi o zamykanie to też działa losowo, raz zamyka za jednym dotknięciem klamki, a raz za drugim razem, ale najczęściej za pierwszym zamyka. Trochę to się robi irytujące i nie wiem w czym grzebać, jakiś nadajnik? a może coś w Forscanie zmienić lub zresetować? Czasami jeszcze gdy wsiadam do odpalonego już samochodu wyskakuje komunikat "Nie wykryto kluczyka" ale znika po chwili, pojawia się to na szczęście bardzo rzadko, ale może mieć coś wspólnego z głównym problemem.
ps. mam tylko jeden kluczyk - bolączka aut zza oceanu.
Jak ktoś ma jakiś pomyśl to proszę o rady.

ShapRee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2023, 06:04   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: keyless auto się nie otwiera

Pierwsza rada to sprawdzić akumulator.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2023, 22:56   #3
ShapRee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2021
Model: Fusion Sport
Silnik: 2.7 V6 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: keyless auto się nie otwiera

Nowy, kilka miesięcy temu wymieniony.
ShapRee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2023, 13:02   #4
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: keyless auto się nie otwiera

A czy był robiony reset BMS po wymianie aku?
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2023, 19:27   #5
ShapRee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2021
Model: Fusion Sport
Silnik: 2.7 V6 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: keyless auto się nie otwiera

Tego nie wiem, bo nie ja go wymieniałem osobiście, tylko warsztat, jedyną informację jaką otrzymałem to "wymieniliśmy akumulator i zaadaptowaliśmy go aby samochód wiedział że jest nowy". Nie wiem czy to ma coś wspólnego, bo przed wymianą akumulatora też był problem, a wymieniłem go bo był fabryczny i już nie do końca trzymał parametry.
ShapRee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.