Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2023, 23:05   #1
glodny
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-11-2006
Skąd: Jelenia Góra/Katowice
Model: Scorpio/Mondeo
Silnik: 2.0 16V/2.5 24V
Rocznik: 95/98
Postów: 18
Domyślnie [Duratec V6] Pęknięty wężyk z płynem chłodzącym

Dobry wieczór,
Pech dopadł i mnie - pękł mi jeden z wężyków w którym płynie płyn chłodzący. Szczęście w nieszczęściu stało się po zatrzymaniu pojazdu. Namierzyłem miejsce z dziurą (wężyk wychodzący z kroćca zaznaczonego żółtą strzałką)- jednak jest tam bardzo mało miejsca, prowizoryczne łatanie taśmą jest raczej niemożliwe.
I tu mam pytania - może ktoś z was będzie jeszcze kojarzyć:
-jak długi jest ten wężyk, i gdzie on biegnie? Nie mam chwilowo możliwości podniesienia auta nawet na lewarku, a z góry nie widać.
-czy to wężyk fi=16?
-Zastanawiam się jeszcze nad próbą przecięcia wężyka i wstawienia plastikowego łącznika fi=16mm do rurek, jednak ze względu na ciasnotę nie będzie raczej możliwości zakręcenia cybantów - czy takie rozwiązanie wytrzyma ciśnienie?
Pozdrawiam,
Piotr
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wężyk50.jpg (20.0 KB, 20 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez glodny ; 04-05-2023 o 23:10
glodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2023, 08:44   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: [Duratec V6] Pęknięty wężyk z płynem chłodzącym

Cytat:
Napisał glodny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się jeszcze nad próbą przecięcia wężyka i wstawienia plastikowego łącznika
Dobry pomysł, ale łącznik zrób z miedzianej rurki, takiej jak w instalacji CO do łączenia kaloryferów. Wytrzyma. Najlepiej by było jeszcze na rurce zrobić "karby" na tokarce, żeby lepiej trzymało. Opaski jakoś musisz założyć.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2023, 13:57   #3
glodny
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-11-2006
Skąd: Jelenia Góra/Katowice
Model: Scorpio/Mondeo
Silnik: 2.0 16V/2.5 24V
Rocznik: 95/98
Postów: 18
Domyślnie Odp: [Duratec V6] Pęknięty wężyk z płynem chłodzącym

A czy miedziany element nie wejdzie w jakąś reakcję chemiczną z koncentratem do chłodnic Forda?
glodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2023, 14:24   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: [Duratec V6] Pęknięty wężyk z płynem chłodzącym

Nie obawiaj się. Ja tak robiłem i nic się nie stało. Plastik jest za słaby. Możesz, jeżeli masz dostęp, zastosować rurkę ze stali nierdzewnej.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2023, 23:24   #5
glodny
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-11-2006
Skąd: Jelenia Góra/Katowice
Model: Scorpio/Mondeo
Silnik: 2.0 16V/2.5 24V
Rocznik: 95/98
Postów: 18
Domyślnie Odp: [Duratec V6] Pęknięty wężyk z płynem chłodzącym

Prace poszły kilka kroków do przodu, a kilka wstecz:
-Udało mi się w sklepie motoryzacyjnym kupić łącznik do węży fi16mm
-udało się przyciąć uszkodzony wężyk, wstawić łącznik, założyć cybanty i dokręcić
Na chwilę obecną nic nie cieknie, ale być może to kwestia rozgrzania silnika i wtedy zobaczę znów lany poniedziałek :/ W każdym razie jest to rozwiązanie tymczasowe, aby dojechać do jakiegoś warsztatu gdzie będę mógł wymienić wężyk w całości na nowy.

Niestety podczas montażu uszkodziłem wężyk/peszel - zaznaczony na zdjęciu żółtą strzałką - za co on odpowiada?

Sprawdziłem poziom wody w zbiorniczku wyrównawczym (dolałem wody), sprawdziłem poziom oleju (prawidłowy, czysty, bez pęcherzyków i innych anomalii). Odpaliłem i ...

Silnik ruszył od strzała, ale dźwięk był daleki od tego co słysząłem codzień - nierówna praca (najprawdopodobniej kwestia dokręcenia wężyka od filtra powietrza), piszczenie jak by coś zardzewiało i ... niestety podczas próby zauważyłem DYMEK spod oplotu elementu zaznaczonego czerwoną strzałką - za co on odpowiada?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mond2mini.jpg (55.0 KB, 15 wyświetleń)
glodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2023, 09:06   #6
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: [Duratec V6] Pęknięty wężyk z płynem chłodzącym

Cytat:
Napisał glodny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zauważyłem DYMEK spod oplotu elementu zaznaczonego czerwoną strzałką - za co on odpowiada?
To prawdopodobnie przewód doprowadzający spaliny do zaworu EGR. Ten dymek może być wynikiem odparowania płynu chłodzącego, który prawdopodobnie nasączył ten oplot, lub spaliny, jeżeli w tym przewodzie powstała dziura, co jest bardzo mało prawdopodobne.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2023, 21:55   #7
glodny
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-11-2006
Skąd: Jelenia Góra/Katowice
Model: Scorpio/Mondeo
Silnik: 2.0 16V/2.5 24V
Rocznik: 95/98
Postów: 18
Domyślnie Odp: [Duratec V6] Pęknięty wężyk z płynem chłodzącym

Dopiero dzisiaj wieczorem znalazłem chwilę na prace:
-wszystko skręcone, auto odpaliło od strzała, silnik chodzi równiuteńko jak nówka
-po ok minucie znów pojawił się dymek. Niestety nie mogę namierzyć źródła, skąd on się wydobywa - gdzieś z sekcji zaznaczonej czerwoną klamrą. Po wyłączeniu silnika dymek jest jeszcze przez trochę ponad 30s. Niestety nie mam pełnego zmysłu wonienia i nie jestem w stanie stwierdzić, czy to spaliny, czy spalenizna. Za to czujnik spalin w garażu się włącza i wyje jak szalony. Postaram się jutro wyjechać na zewnątrz garażu.
Zaczynam brać pod uwagę najgorszą wersję - że auto może po prostu się zapalić, i w garażu będzie to nie do opanowania :/
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ford3.jpg (21.4 KB, 11 wyświetleń)
glodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2023, 08:38   #8
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: [Duratec V6] Pęknięty wężyk z płynem chłodzącym

Cytat:
Napisał glodny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czujnik spalin w garażu się włącza i wyje jak szalony
Co wskazuje na spaliny. To na zdjęciu wygląda na elementy układu EGR. Sprawdź, czy któryś wężyk się nie rozłączył, a jak nie znajdziesz, to oglądaj podczas pracy silnika, skąd wydobywają się spaliny. Oczywiście nie rób tego w garażu, bo się zatrujesz spalinami.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.