Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2023, 13:50   #2991
angelz
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-04-2017
Skąd: Tarnów
Model: Kuga ST-Line X AWD
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 208
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Kojarzy ktoś czym się różni:
Kod:
collision mitigation sys #2
od
Kod:
collision mitigation sys #3
?

angelz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2023, 10:16   #2992
auto-diagnostic
ford::beginner
 
Avatar auto-diagnostic
 
Imię: PAWEŁ
Zarejestrowany: 10-07-2022
Skąd: GÓRNO
Model: Kuga
Silnik: 2.5 fhev 4X4
Rocznik: 2022
Postów: 13
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Lampy z tyłu latają bo to są latające lampyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taka konstrukcja i lepiej sobie darować ten temat. Moduł asystenta wzywania pomocy wymienili mi na nowy, po tym jak go aktualizowali bez powodzenia przez 2 tygodnie. Ogólnie polecam robić wszelkie aktualizacje przez serwis, który wówczas ponosi odpowiedzialność za to, gdy np padnie aktualizowany moduł.

Ostatnio edytowane przez auto-diagnostic ; 17-05-2023 o 11:35
auto-diagnostic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2023, 14:04   #2993
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał qualin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle, że w USA są raczej ksenony niż ledy. U nich do zeszłego roku był zakaz montowania reflektorów adaptacyjnych. Zmienili przepisy, ale dalej nie jest to takie proste i oczywiste.

Wysłane z mojego V2145 przy użyciu Tapatalka
Przecież w USA normalnie są LED-y. Jeżeli przez "adaptacyjne" rozumiesz matrycowe, to podobno faktycznie był zakaz. Jeżeli przez "adaptacyjne" rozumiesz: skrętne, wydłużające wiązkę światła przy większych prędkościach, to takie tam są normalnie montowane.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2023, 18:55   #2994
MAan
ford::beginner
 
Imię: Maksymilian
Zarejestrowany: 27-10-2020
Model: Była Kuga MK3 / jest Focus MK4 / Kuga MK3
Silnik: 2,5 PHEV / 2,0D / 2,5 PHEV
Rocznik: 2020 / 2021 / 2021
Postów: 32
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Wiem, że już się temat przewijał.
Ostatnio odstawiłem do serwisu hybryde do naprawy tłukącego się silnika po odpaleniu. Serwis wymienił świece zapłonowe i.... nie uwierzycie!!!!
Nie pomogło!
Wiem, że to dość popularna przypadłość, choć serwis pierwszy raz spotkał się z takim problemem, stąd pytanie, czy ktoś jest może po skutecznej naprawie?
MAan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2023, 08:49   #2995
winiak
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 25-04-2022
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 12
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Yakac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Apropos klamek drzwi tylnych i wycierającego się pod nimi lakieru - jak temat rozwiązaliście? Czy Ford zajął się tym problemem po zgłoszeniu na przeglądzie?
Ja do czasu pokazania problemu w ASO podkleiłem pod klamkę zwykły silikonowy odbijacz (jak do mebli). Teraz jest ok i klamka nie wyciera lakieru, ale siarka straszna... Ciekawe co ASO wymyśli? Chyba nie będą obu drzwi lakierować? A może jakoś klamki poprawiają?
Zabezpieczyłem folią, minął rok i jest jak nówka. Opisałem to w wątku poniżej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
Cytat:
Napisał Markus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz rację, faktycznie mam po aktualizacji wersję 3.4.22251, chociaż niby instalowałem 3.4.23088 i sync w aucie melduje się jako aktualny. Niezły bajzel.
Pytałem o to w ASO 3-tygodnie temu na przeglądzie. Powiedzieli, że mają opóźnienie z aktualizacją Sync 3 do Kugi i możliwe że będzie coś nowego na koniec maja.

Bump:
Cytat:
Napisał Yakac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapytam posiadaczy aut PHEV - myślicie, że jest sens zmieniać olej po roku i przejechanych ok 6 tys.km. z czego na silniku spalinowym ok 1tys. km a reszta na elektrycznym. Niektórzy koledzy pisali, że po ok 3 tys. km zmieniali olej i filtr we własnym zakresie, niezależnie od harmonogramu przeglądów w ASO. Ale tak myślę czy w przypadku hybrydy PHEV ma to sens?
Pierwszą wymianę robiłem przy przebiegu ~3000km. Na bagnecie były ślady docierania się silnika. Olej był czysty, ale niewielkie ślady brokatu można było wypatrzeć.
Kolejną wymianę zrobiłem przy około 11tys km. Olej był już mocno zużyty! Pokonuję dużo krótkich odcinków, często nie niedogrzanym silniku.
Trzecia zmiana przy 20tys km w ASO. Rekomenduję zmianę oleju co ok 10tys, jeśli jeździcie głównie po mieście.
Pierwsze dwie zmiany w zaprzyjaźnionym zakładzie (Shell 5W20, według specyfikacji z instrukcji). Wlaliśmy 5L, jak wróciłem do domu to dolałem jakieś 0,2 żeby się znaleźć pod górną granicą na bagnecie.
Olej ok 250zł za 5L, filtr 55zł, robocizna 95zł (Wrocław).

Ostatnio edytowane przez winiak ; 24-05-2023 o 09:09
winiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2023, 18:54   #2996
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Witam. Wróce do tematu , który chyba był już omawiany ale nie wiem jak z interpretować zapis w carfaxie a dot. akcji serwisowej 22S47 Under Hood Fire . Podobny wpis mam jak rozkodowywałem VIN. Reasumując to znaczy , że moje auto jest już po tej akcji w USA czy nie . Proszę o pomoc i dziękuję

Ewentualnie może któryś z szanownych kolegów ma możliwość sprawdzenia w fordzie czy ta akcja miała miejsce czy nie .

Ostatnio edytowane przez keplak ; 24-05-2023 o 19:14
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 16:01   #2997
klucho
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2015
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: turbokaszel
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał winiak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzieli, że mają opóźnienie z aktualizacją Sync 3 do Kugi i możliwe że będzie coś nowego na koniec maja.
Ja już nie miałem siły do supportu Forda i wgrałem ściągniętą z cyanlabs. Plik po aktualizacji wygarnąłem interrogatorem i nie tylko go przyjęło na stronie Forda ale i po 2 dniach pokazało mi że mam aktualną 3.4.23088. Map F12 póki co jeszcze nie widać, tylko sypie błędem (podobno też nie tylko u mnie).
Cytat:
Napisał keplak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może któryś z szanownych kolegów ma możliwość sprawdzenia w fordzie czy ta akcja miała miejsce czy nie
Wpisz VIN i pokaże zaległości [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
klucho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 19:07   #2998
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Dzięki szukam serwisu , który mi to zrobi .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2023, 08:45   #2999
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Witam. Informacja dla innych posiadaczy auta z USA . Odezwał się do mnie Ford Bemowo Warszawa , że zrobi mi tę akcję naprawczą . Jak na razie tylko oni choć w Niemczech nie ma problemu każdy autoryzowany serwis robi . Pozdrawiam .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2023, 16:45   #3000
smokeh
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Kuga MK3 Titanium X
Silnik: 1.5L 3cyl.
Rocznik: 2020
Postów: 118
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

30kkm przejechane. Dłuższe trasy. Permanentne niedoładowanie accu. Przestało działać bezkluczykowe otwieranie tylnych drzwi. Długie miesiące bez AS/S, nonstop alerty o głębokim uśpieniu pojazdu na apce.
Accu wymienione na gwarancji. Niecały miesiąc przed jej zakończeniem. Potem to już tylko płacenie za nuffkę.
No i do zobaczenia za 2-3 lata z nowym accu.
__________________
Odjechały - Fusion 1.4 LPG / Puma 1.6 LPG / Fiesta 1.25 / Focus MK3.5 1.6 125 kucy
Ino Kuga MK3 Titanium X się ostała
smokeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.